08 Nisan 2015, Çarşamba 08:30:12

O KAZAYA İLİŞKİN İLGİNÇ DETAYLAR ORTAYA ÇIKTI

2010 yılında Polonya Devlet Başkanı Kaczynski ile birlikte 96 kişinin hayatını kaybettiği uçak kazasına ilişkin yeni bilgilere ulaşıldı.
  • Ne airbusı kardeşim 5 sene önceki TUPOLEV 154 kazası
  • Airbus'ı aklamak için o senaryoyu anında yazdılar da ondan!
  • "5 sene" rumuzlu arkadaşın yorumuna aynen katılıyorum. Germanwings kazası yeni olmasına rağmen adamlar didik didik araştırıyor. 5 sene önceki dava hala inceleniyor. Bizde kaza oluyor ertesi gün konu kapatılıyor çok yazık
  • 5 sene onceki kazaya dair yeni bilgiler hala cikabiliyor.. Bizim havacilik gurulari da 2 haftalik kazaya "sucu pliota yiktilar!" "Hersey tiyatro!" diyerek 100% emin olduklari komplo teorileriyle suclama yapabiliyorlar..

2010 yılında Polonya Devlet Başkanı Kaczynski ile birlikte 96 kişinin hayatını kaybettiği uçak kazasına ilişkin yeni bilgilere ulaşıldı. Yeni çözülen kara kutu kayıtlarında, pilotların karşı çıkmasına rağmen uçağın inişe zorlandığı anlaşılıyor.

Yoğun siste Rusya'nın batısındaki Smolensk'e iniş sırasında düşen uçakta, dönemin Cumhurbaşkanı Lech Kaczynski ve eşinin yanı sıra üst düzey komutanlar, bakanlar ve yöneticiler de bulunuyordu.

96 kişinin öldüğü kazanın hasarlı karakutu kayıtları, uzun süredir çözülememişti.

Bir Polonya radyo istasyonu ise yeni teknikle kayıtların çözüldüğünü ve pilot kabinindeki çok şaşırtıcı kayıtlara ulaştığını bildirdi.
Kayıtlara göre, heyeti taşıyan ve Polonya Hava Kuvvetleri'ne bağlı Rus yapımı Tupolev-154 tipi uçak, yoğun siste zorlandı.
Pilotlar başka bir meydana inmeyi önerdiler.

41 SANİYE SONRA DÜŞTÜ

Ancak protokol şefi, cumhurbaşkanının programının değişemeyeceğini söyledi ve kazadan 15 dakika önce pilotlara "İnene kadar uğraşacağız" dedi.

Daha sonra da Polonya Hava Kuvvetleri Komutanı'nın kabine gelerek, pilotlara "Kolayca inersiniz" dedi. Bu sözden 41 saniye sonra uçak düştü.

BİRA SERVİSİ DİKKATLERİNİ DAĞITTI

Bu sahneler yaşanırken, pilot kabininde görev dışı kişilerin olduğu ve birbirlerine bira ikram ettikleri kayıtlardan duyuluyor.
Kabin memurlarının bira servisi yaptığı sırada pilotların dikkatinin dağıldığı da  anlaşılıyor.

Varşova savcılığı pilotların kanında alkol bulunmadığını kazadan sonra açıklamıştı.

Son iddialar üzerine de savcılık, ilgili haberlerde yanlışlar olduğunu öne sürdü, ancak nelerin yanlış olduğu konusunda savcılık bilgi vermedi.   

O KAZAYA İLİŞKİN İLGİNÇ DETAYLAR ORTAYA ÇIKTI

Yorumlar

10:26:51 ~ 9 yıl önce
Ne airbusı kardeşim 5 sene önceki TUPOLEV 154 kazası

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Airbus'ı aklamak için o senaryoyu anında yazdılar da ondan!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
"5 sene" rumuzlu arkadaşın yorumuna aynen katılıyorum. Germanwings kazası yeni olmasına rağmen adamlar didik didik araştırıyor. 5 sene önceki dava hala inceleniyor. Bizde kaza oluyor ertesi gün konu kapatılıyor çok yazık

Yanıtla

Kalan karakter 1000
5 sene ~ 9 yıl önce
5 sene onceki kazaya dair yeni bilgiler hala cikabiliyor.. Bizim havacilik gurulari da 2 haftalik kazaya "sucu pliota yiktilar!" "Hersey tiyatro!" diyerek 100% emin olduklari komplo teorileriyle suclama yapabiliyorlar..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000