28 Şubat 2017, Salı 09:18:11

Endonezya'ya uçak durdurma bariyeri

TEKSAV, uçak durdurma bariyeri ihracatı için Endonezya ile anlaştı.
  • başarılar sizlerle olsun. birazda GPU pazarlasanız iyi olur.

Savunma sanayine yönelik ürünler geliştirip üretim yapan İzmirli TEKSAV, uçak durdurma bariyeri satışı için Endonezya ile anlaştı. Endonezyalı askeri heyet, firma ile farklı ürünler için de görüşeceklerini bildirdi.

Konuyla ilgili değerlendirme yapan Endonezyalı Albay Ardi Syahri, Türkiye'ye öncelikle uçak durdurucu bariyer alımı için geldiklerini belirterek, "İki ülke arasındaki alışverişin ilerleyen zamanda farklı askeri malzeme alımlarıyla da sürmesini istiyoruz. Sadece uçak durdurucu sistemler değil, havacılık konusunda başka ürünlerle de ilgileniyoruz. Havalimanı aydınlatmaları gibi sistemlerle ilgili de alımlar yapacağız." diye konuştu.

TEKSAV Genel Müdürü Mühendis Serdar Akdurak ise, gerçekleştirilen iş birliğinin çok önemli olduğunu belirterek, "Türkiye, savunma sanayisinde son 15 yılda çok büyük atılım gösterdi. Sadece ürün satmayacağız, teknoloji aktarımı gibi bir durum da söz konusu olacak. Bariyerin ağ üretimini gerçekleştirmek için orada bir girişimimiz olabilir." dedi. (Dünya)

Endonezya'ya uçak durdurma bariyeri

Facebook Yorum

Yorumlar

izmir ~ 2 yıl önce
başarılar sizlerle olsun. birazda GPU pazarlasanız iyi olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000