01 Şubat 2021, Pazartesi 09:07:41

Nuri Demirağ'ın hayatı animasyon film oldu

Türkiye'nin kalkınmasında büyük katkıları olan Türk havacılık tarihinin önde gelen isimlerinden Nuri Demirağ'ın hayatının anlatıldığı animasyon filmi izleyiciyle buluştu.
  • İsmet inönü tarafından fabrikaları kapatılmıştır. Yaptığı uçakların satışı yasa çıkartılarak engellenmiştir. Bu yasa çıkartıldığınde Menderes henüz başbakan olmamıştı. CHP liler yıllar boyunca uçak fabrikalarını kapattı diyerek Menderes'e iftira atmışlardır.
  • yani hersey ataturk'den ibaret degilmi, sadece atamizi anlatmak yetmez mi, baska kisileri anlatmaya ne gerek var? birakin bunlari atam izindeyiz
  • Bir bu Nuri beyin hayat hikayesi bir de Vecihi'nin hayat hikayesi var koca tarihimizde. Yıllardır iş yapması gereken kurum ve kuruluşlar hala bunların filmlerini yapmaktan, ah vah demekten hariç bir iş yapmıyorlar. Tai güya adamcağızın anısına tek motorlu bir eğitim uçağı olan Hürküş'ü yaptı (aslında çakmaydı ve bir yığın parçası hazır alındı ama olsun). Ortada uçak muçak yok, 10 yılı rahat geçti. vah vah vah, eee sonra?

Türkiye'nin kalkınmasında büyük katkıları olan Türk havacılık tarihinin önde gelen isimlerinden Nuri Demirağ'ın hayatının anlatıldığı animasyon filmi izleyiciyle buluştu.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, "Savunma Sanayii Kahramanları Animasyon Serisi" devam ediyor.

Türkiye'de ilk uçak fabrikasının kuruluşu dahil birçok ilki gerçekleştiren ve ömrünü Türkiye Cumhuriyeti'nin kalkınmasına adayan Nuri Demirağ'ın hayatının anlatıldığı animasyon filmi çevrim içi ortamda yayımlanmaya başlandı.

Savunma Sanayii Kahramanları Animasyon Serisi'ndeki üçüncü çalışma niteliğindeki "Nuri Demirağ" animasyon filmi dün saat 19.00'da Savunma Sanayii Başkanlığının tüm sosyal medya hesapları ile Twitter (@SavunmaSanayii), Instagram (@SavunmaSanayii), YouTube (Savunma Sanayii Başkanlığı), Facebook (Savunma Sanayii Başkanlığı) hesaplarından izleyicinin beğenisine sunuldu.

Nuri Demirağ'ın hayatı animasyon film oldu

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Demirağ ~ 3 yıl önce
İsmet inönü tarafından fabrikaları kapatılmıştır. Yaptığı uçakların satışı yasa çıkartılarak engellenmiştir. Bu yasa çıkartıldığınde Menderes henüz başbakan olmamıştı. CHP liler yıllar boyunca uçak fabrikalarını kapattı diyerek Menderes'e iftira atmışlardır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Demirağ'a ~ 3 yıl önce
Masalı bırak, o devirde tek parti olan chp içindeki amerikan uşağı dinci grup ki onlar sonradan demokrat partiyi kurup, iktidara gelir gelmez Marshall yardımlarını fütursuzca ülkeye dolduran menderes ve grubuydu,onlar Demirağ'ı engellediler. İnönü o tarihlerde cumhurbaşkanıydı ve önüne gelen kararnameyi 1 kere geri çevirebiliyordu 2.de imzalamak zorundaydı ki 2 sene öncesine kadar bu kural bu ülkede geçerliydi. Deneme uçağının ilk seferinde hendeğe düşüp pilotun vefat etmesi üzerine bunun getirdiği güvensizlik, Demirağ'a karşı onun devletle iş yapıp,çok para kazanıp zamanın en zengin insanı olmasının getirdiģi amerikancı dincilerin politik hasetlikleri, teknik destek alınan ülkelerle ve yabancı personellerle yaşanan sorunlar, o yıllarda pistonlu motordan jet motorlara dönüş yapılması da fabrikanın kapanmasında ayrıca etkili oldu. Bilip bilmeden,cahilce chp'yi ve o zamanki cumhurbaşkanını suçlayacağına tarihi ve amerikancı dincilerin yedikleri haltları adam gibi oku öyle ahkam kes...
Demirağ yazana ~ 3 yıl önce
Fabrikaları kapatan İsmet İnönü değildir bilakis karşı çıkmıştır ancak yasaları veto etme gibi bir şansı olmamıştır. Menderes gibi Amerika'nın yanında olmayı marifet sayan siyasal islamcıların bu ülkeye çok büyük zararları olmuştur,siz üretmeyin biz size hibe ederiz veya çok ucuza satarız diyen Amerika'dan durmadan yardım alıp kendi çiftçisi,hayvancısı,sanayicisini dışa bağımlı hale getirmiştir aynı zihniyeti Demirel,Özal,Çiller,Mesut da devam ettirmiştir son 19 yılda da dışa bağımlılık son hız devam etmektedir,ekonomik krizler,500 milyar dolar dış borç,döviz kurunun eski seviyesine inememesi,saman,buğday,tohum,yem vs ithalatlarındaki rekorlar da bunun kanıtıdır.
mesaj ne ~ 3 yıl önce
yani hersey ataturk'den ibaret degilmi, sadece atamizi anlatmak yetmez mi, baska kisileri anlatmaya ne gerek var? birakin bunlari atam izindeyiz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Andro ~ 3 yıl önce
Olurmu Ataturkun cenazesine bile bana suikast duzenleyecekler diye gitmeyen. Burnumuzun dibindeki meisin nerede oldugunu bile bilmeyen,resmi dairlere Ataturk resmi indirip kendi resmini astiran Ismet pardon buyuk sef var birde
Nostaljik kandırmaca ~ 3 yıl önce
Bir bu Nuri beyin hayat hikayesi bir de Vecihi'nin hayat hikayesi var koca tarihimizde. Yıllardır iş yapması gereken kurum ve kuruluşlar hala bunların filmlerini yapmaktan, ah vah demekten hariç bir iş yapmıyorlar. Tai güya adamcağızın anısına tek motorlu bir eğitim uçağı olan Hürküş'ü yaptı (aslında çakmaydı ve bir yığın parçası hazır alındı ama olsun). Ortada uçak muçak yok, 10 yılı rahat geçti. vah vah vah, eee sonra?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000