07 Ağustos 2017, Pazartesi 10:26:02

Nijerya'nın en büyük havayolu Hitit'i tercih etti

Hitit, Batı Afrika’nın ve Nijerya’nın en büyük havayolu firması olan Arik Air ile iş birliği anlaşması imzaladı.
  • Nijerya hükümeti finansal sikinti ve borclarindan dolayi sirkete el koymus ucus aginin %70 ini iptal etmisti. Filosunun buyuk bir kismi da ucamaz durumda an itibari ile.
  • Haberde bir yanlışlık var yanlız. Arık Air New York-JFK ile Londra-Heathrow seferlerini askıya almak zorunda kaldı. Zira surekli zarar eden bir sirketti. Eskiden elinde olan A340-500 tip uçağı su an Corendon tarafindan kiralık olarak filoda. 2 adet A330-200 tip uçağı da yerde yatıyor..

Hitit, Batı Afrika’nın ve Nijerya’nın en büyük havayolu firması olan Arik Air ile iş birliği anlaşması imzaladı. Yapılan anlaşmayla, havayolu şirketinin tüm IT altyapısı Hitit tarafından geliştirilen Crane çözümlerine emanet edildi. 26 uçaklık filoya ve yıllık 2.2 milyon yolcu trafiğine sahip olan Arik Air’in Hitit ailesine katılmasıyla, Hitit Afrika’daki müşteri sayısını sekize çıkarttı.

Geliştirdiği havayolu ve seyahat IT çözümleriyle havacılık teknolojileri alanında dünyanın sayılı firmaları arasından gösterilen Hitit, müşteri portföyünü genişletmeye devam ediyor. Rotasını bir kez daha Afrika kıtasına çeviren Hitit, Arik Air’in bütün yazılım ihtiyaçlarını Crane markalı çözümleri ile karşılayacak.

Arik Air yerel, ulusal ve uluslararası tüm uçuşlarında ihtiyaç duyduğu yolcu hizmetleri sisteminin (PSS) tüm alt bileşenleri ile kendi operasyonel planlama ve muhasebe yönetimi için gerekli sistemleri Hitit’e devretti. Arik Air’in Hitit’ten alacağı 360 derece, kapsamlı havayolu yazılım hizmetleri arasında; rezervasyon, biletleme, check-in, yolcu kalkış kontrolü, ekip planlama, sadakat yönetimi, tarife planlama, tur operatörü /charter yönetimi, gelir ve gider muhasebesi bulunuyor.

Batı Afrika ve Nijerya’nın En Büyüğü

Batı Afrika ve Nijerya’daki en büyük filoya ve yolcu trafiğine sahip olan ve ülkedeki yerel uçuşların %60’ını gerçekleştiren Arik Air; aralarında Johannesburg, Londra ve New York’un da bulunduğu; Batı, Merkez ve Güney Afrika, Avrupa ile Kuzey Amerika kıtalarındaki 26 farklı destinasyona ulaşım sağlıyor.

Yeni iş ortaklığı hakkında konuşan Hitit Genel Müdürü Nur Gökman; “23 yıldır havacılık yazılımları geliştiren bir firma olarak bugün geldiğimiz nokta itibariyle, bir havayolunun A’dan Z’ye tüm ihtiyaçlarını Crane markalı çözümlerimizle karşılayabiliyoruz. Batı Afrika’nın en büyüğü Arik Air’la olan anlaşmamız, Hitit’in bütünlüklü ürün ve ürün sonrası hizmet yaklaşımını yansıtan çok başarılı bir örnek. Sayıları hızla artan ortaklıklarımıza yenilerini ekleyerek, %100 yerli yazılımlarımızı dünya çapında ihraç etmeye devam edeceğiz.” dedi.  

Arik Air CEO’su Roy Ilegbodu: ‘Arik Air olarak en büyük hedefimiz pazardaki lider konumumuzu sürdürerek, yolcularımıza en mükemmel uçuş deneyimini yaşatmak. Bu hedefimiz doğrultusunda tüm IT altyapımızı emanet ettiğimiz Hitit‘in en önemli iş ortağımız olacağını düşünüyorum.“ dedi.

2002 yılından bu yana faaliyet gösteren ve “uluslararası altın kalite ödülü”, “yılın şirketi” ve “yılın havayolu” gibi birçok ödüle sahip olan Arik Air, Lagos’taki Murtala Mohammed Uluslararası Havalimanı ve Abuja’daki Nnamdi Azikiwe Uluslararası Havalimanı olmak üzere iki ayrı merkezden tarifeli ve charter uçuşlar gerçekleştiriyor.
 

Nijerya'nın en büyük havayolu Hitit'i tercih etti

Facebook Yorum

Yorumlar

Arik batmadi mi? ~ 2 yıl önce
Nijerya hükümeti finansal sikinti ve borclarindan dolayi sirkete el koymus ucus aginin %70 ini iptal etmisti. Filosunun buyuk bir kismi da ucamaz durumda an itibari ile.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Arik ~ 2 yıl önce
Haberde bir yanlışlık var yanlız. Arık Air New York-JFK ile Londra-Heathrow seferlerini askıya almak zorunda kaldı. Zira surekli zarar eden bir sirketti. Eskiden elinde olan A340-500 tip uçağı su an Corendon tarafindan kiralık olarak filoda. 2 adet A330-200 tip uçağı da yerde yatıyor..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000