17 Kasım 2023, Cuma 00:16:06

Nijerya Hava Kuvvetleri T-129 ATAK ile test uçuşları yaptı

Nijerya Hava Kuvvetleri T-129 "ATAK" taarruz helikopteri ile test uçuşu yaptı.
  • İnsanın ülkesinde üretilen bir ürünün beğeni alması, talep dilmesi gercekten gurur verici. Allah Türk muhendislerine nice başarılar versin dilerim. Atatürk'ün gösterdiği yolda ilerleyen, yurdunu, milletini özünden çok seven güzel insanlar.
  • Gönül ister ki kendimize ait katma değeri yüksek şeyler yapalım,kullanalım,dünyaya satalım da mevcut kalitesiz eğitim sistemiyle,yetişmiş insan azlığı,liyakatsizlik,rezil torpil düzeni,sorunlu adalet mekanizması,komik bütçe ve ekonomik durumla neyi,nasıl gerçek manada yerli ve milli olarak yapabiliriz ki? Türkiye 1985'de Abd orjinli Peli lisansıyla helikopter yapıyordu ve 12 adet yaptı da ama herşeyi oradan ithal edip burada birleştirerek yani şimdi yaptığımız jet,helikopter,motor, iha,siha,araba,gemi,füze gibi. Bir ülkede ithalat,ihracattan fazlaysa ya da üretim ve ihracat ithalata bağlıysa orada her anlamda sorun olur. Geçenlerde bu sitede İngilizlerle motor alımı ileriki dönemde de ortak yapımı konularında anlaşma yapılacağı haberleri çıktı. Kimse kimseye kendini geliştirsin,ileri gitsin diye hiçbir şey vermez,verirse gücü ve pazarda yeri azalır. Bize biri bir şey veriyorsa kontrolü onun elindedir. Atakhelikopterin lisansı kimin,en önemliparçaları kim yapıyor,bunları üretirken kullanılan araç,gereç nereden ve izin olmadan yurtdışına satabiliyor muyuz önemli olan onlar. Aşağıda bir akıl yoksunu da düne kadar topluiğne üretemiyordun diye yazmış haklı 21 sene önceye kadar ne yol vardı ne hastane,fabrika,okul, uçak,araba hiçbir şey yoktu da peki şu an iktidar olanlar nerede doğdu,büyüdü,okudu,yaşadı çalıştı bilmem ne yaptı uzayda mı bu ülke mağara mıydı be gafil be ahmak!
  • Senin karın ağrın ne? Bir bitmediniz be.
  • Dünyanın hayran olduğu ve nijerya gibi bir ülkenin rekor siparişle iki tane aldığı,yerli ve milli deyip de gövdesinin italyan motor ve elektronik aksamın abd malı olduğu helikopter mi?

Nijerya Hava Kuvvetleri T-129 "ATAK" taarruz helikopteri ile test uçuşu yaptı.

Nijerya, geçtiğimiz haftalarda TUSAŞ'tan teslim aldığı iki adet T129 ATAK helikopteri ile test uçuşlarına başladı. Nijerya Hava Kuvvetleri pilotları tarafından Makurdi'deki Taktik Hava Komutanlığı'nda yapılan test uçuşları sosyal medyada paylaşıldı.

Helikopter ile yapılan manevralar sosyal medyada yoğun ilgi gördü. 

Nijerya Hava Kuvvetleri T-129 ATAK ile test uçuşları yaptı

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

Atak ~ 22 gün önce
İnsanın ülkesinde üretilen bir ürünün beğeni alması, talep dilmesi gercekten gurur verici. Allah Türk muhendislerine nice başarılar versin dilerim. Atatürk'ün gösterdiği yolda ilerleyen, yurdunu, milletini özünden çok seven güzel insanlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gerçekler ~ 22 gün önce
Gönül ister ki kendimize ait katma değeri yüksek şeyler yapalım,kullanalım,dünyaya satalım da mevcut kalitesiz eğitim sistemiyle,yetişmiş insan azlığı,liyakatsizlik,rezil torpil düzeni,sorunlu adalet mekanizması,komik bütçe ve ekonomik durumla neyi,nasıl gerçek manada yerli ve milli olarak yapabiliriz ki? Türkiye 1985'de Abd orjinli Peli lisansıyla helikopter yapıyordu ve 12 adet yaptı da ama herşeyi oradan ithal edip burada birleştirerek yani şimdi yaptığımız jet,helikopter,motor, iha,siha,araba,gemi,füze gibi. Bir ülkede ithalat,ihracattan fazlaysa ya da üretim ve ihracat ithalata bağlıysa orada her anlamda sorun olur. Geçenlerde bu sitede İngilizlerle motor alımı ileriki dönemde de ortak yapımı konularında anlaşma yapılacağı haberleri çıktı. Kimse kimseye kendini geliştirsin,ileri gitsin diye hiçbir şey vermez,verirse gücü ve pazarda yeri azalır. Bize biri bir şey veriyorsa kontrolü onun elindedir. Atakhelikopterin lisansı kimin,en önemliparçaları kim yapıyor,bunları üretirken kullanılan araç,gereç nereden ve izin olmadan yurtdışına satabiliyor muyuz önemli olan onlar. Aşağıda bir akıl yoksunu da düne kadar topluiğne üretemiyordun diye yazmış haklı 21 sene önceye kadar ne yol vardı ne hastane,fabrika,okul, uçak,araba hiçbir şey yoktu da peki şu an iktidar olanlar nerede doğdu,büyüdü,okudu,yaşadı çalıştı bilmem ne yaptı uzayda mı bu ülke mağara mıydı be gafil be ahmak!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mehmet Mert ~ 23 gün önce
Senin karın ağrın ne? Bir bitmediniz be.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Atak T 129 nedir? ~ 23 gün önce
Dünyanın hayran olduğu ve nijerya gibi bir ülkenin rekor siparişle iki tane aldığı,yerli ve milli deyip de gövdesinin italyan motor ve elektronik aksamın abd malı olduğu helikopter mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sus ~ 23 gün önce
Sen daha iyisini yap tebrik edelim, sussss.
Ahmet ~ 23 gün önce
İlk parti gönderilen iki adet, internetten az araştır, sırf eleştiri yapmak için yazmayın, iyiye iyi demeyi öğrenin artık
Yerli ve milli mi kaldı? ~ 23 gün önce
Milli yiyeceğimiz kuru fasülyeyi bile ithal eden bize laf düşmez. Hem dünyanın en büyük 2 uçak üreticisinden biri olan koskoca Airbus bile ABD malı avionic sistemleri kullanıyor. Abd 'nin istemediği kimseye uçak satamıyor
Mehmet ~ 23 gün önce
Tamam da senin karın ağrın ne?
Asıl turk ~ 23 gün önce
Sen daha düne kadar bir topluigne uretemezken adamlar helikopter üretip satıyorlar .kucumseyecegine destek ol.tani o kafa varsa..gurur duyabilirsiniz izin veriyoruz
Haydar ~ 23 gün önce
Tabi tabi cünkü 50 yildir helikopter üretiyoruz
H T ~ 23 gün önce
Beynini kullan
Cümlenize ~ 22 gün önce
Bu ülke 40 sene önce de benzer şekilde dışardan özellikle de Abd'den makine,mühendislik,parça falan alıp F 16 jet ve helikopter yapıyordu şimdi de aynı şekilde o zaman fark ne? Üstelik Atak helikopteri Abd izin verirse satabiliyoruz eee nasıl bir yerli ve millilik bu o zaman eyy iktidar yalakaları???
Hako ~ 22 gün önce
Biseyden haberin yoksa git arastir kulaktan dolma seyleri konusma elektronik yazilim aselsan govde tusas motor simdilik honeywell türk motorlar suan test ediliyo tei 1400 bi bitmediniz
Hako'ya ~ 21 gün önce
Olmayan aklınla yalan yanlış ahkam kesme,madem Aselsan,Tusaş yapıyordu niye Abd izin vermediği için satılamadı,en sonunda ne tavizler verildi de izin alındı,kaç kere haberlere konu oldu,onları da sen o muhteşem zekanla araştır ama gözünle oku beyninle düşün başka bir yerinle değil...

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000