21 Temmuz 2010, Çarşamba 16:27:06

NİHAYET GELİYORLAR

Türkiye ile İsrail arasında krize neden olan Heron tartışmasına son nokta konuluyor. Cihazların teslim tarihi belli oldu.
  • Yorumunuz uygunsuz ve hakaret içeren unsurlara yer verdiğinden dolayı yayımlanmamaktadır.
  • yahudiyi seven kendisi yahudidir ancak!!iran falan yazarken BIZIM kendi MALIMIZ bize yeter.sende israil yobazi oldun simdi!!öyle yobaz olunuyorsa sayet
  • Yahudilerin Tevrat'ta belirlenen sınırları için her şey planlandığı gibi devam ediyor. Heron'lar da en iyi ajandan daha iyi şekilde İsrail'e bilgi gönderecektir. Bunu çocukalr bile biliyor. Bu arada "Komik Cahil İnsanlar" diye yazan arkadaşın da yahudi olduğu belli, müslüman düşmanı olduğu "yobaz" diye hitabından belli. Çünkü daha yobazlığın anlamını bile bilmeden sırf müslümanlığa saldırmak için böyle bir kelime kullanmış. Ben de yobazlığa karşı olan bir kişi olarak burada yobazlıla ilgili bir yazı görmedim. Yahudilere göre onlar dışında tüm insanlar hayvan ya, belki yobaz yerine hayvan da demek isteyebilirsiniz. Yahudi arkadaşlarım da var ama İsrail deyince içimde sadece kötü duygular uyanıyor; çünkü ne yapmak istediklerini biliyo
  • entel ve aydin oldugun belli
  • Suçladığınız israil' türk ordusunu en modern silahlarla donatmıştır. Abd'nin dediği gibi yok kıbrısta zartta zurtta kullanamazsında demez. İsrail'den Heron almayıp irandan mı almayı düşünüyorsunuz Komik insanlar. Sevmediğiniz İsrail sayesinde Azeri ordusu kat kat güçlendi ilişkileride mükemmel.bu israilliler türkleri hiç mi sevmedi allahın yobazları..
  • Hem taviz vermeyiz diyeceksin, Israil ucaklarina havasahani kapatacaksin, buyukelciyi geri cekiceksin, hemde Heronlarin alimina devam ediceksin. Olan kime oldu? Marmara gemisinde hayatini kaybedenler, yakinlari ve Israilli turistlerden para kazanan bir suru turizmci.
Türkiye ile İsrail arasında insansız hava araçlarının alımı konusundaki 180 milyon dolarlık, 10 uçaklık Heron teslimatının kalan 4 uçağı, ay başında Türkiye'ye teslim edilecek.

Edinilen bilgiye göre, 4 Heron uçağı, yer kontrol istasyonları, data linkleri ve diğer teçhizatı ile birlikte 1 veya 2 Ağustosta Batman'da olacak.

Heronların geçici kabulleri için Türkiye'den ilgili kurumların personelinden oluşan kalabalık teknik heyetin katılımı ile yapılan çalışmalar, Temmuz ayının ilk haftasında tamamlandı, geçici kabul heyeti temasların ardından Türkiye'ye döndü. Sistemlerin bakım, paketleme ve sevkıyat işlemleri için de küçük gruplar halinde gelen bazı teknik heyetler de çalışmalarını sonlandırdı.

İsrail, anlaşma kapsamındaki 6 Heron'u Şubat ayı sonunda Türkiye'ye teslim etmişti. Terörle mücadele için istihbarat toplamada büyük önemi bulunan insansız hava araçları Heronların en büyük özelliği, telsizlerinden gece-gündüz termal kameralarına kadar, Türkiye'de üretilmiş birçok ürünün kullanılması.

Bu arada, İsrail donanmasının 31 mayıstaki Mavi Marmara gemisine baskınından sonra kısa süre aksayan teknik destek hizmeti normale döndü. İsrail önce 2 kişilik heyeti, ardından, önceki Heron sisteminin bakımı ve idamesi için gereken 4 uzmanı Türkiye'ye gönderdi. İsrailli uzmanlar halen Türkiye'de çalışmalarını sürdürüyorlar. Ayrıca Heronların nihai kabul çalışmaları için de kalabalık bir İsrail heyeti Ağustos ayının ilk yarısında Türkiye'de olacak.

Öte yandan Türkiye ile İsrail arasında askeri alanda yürütülen diğer ortak projelerle ilgili teknik heyetlerin çalışmaları da normal seyrini aldı.
Tank modernizasyonu çerçevesinde Kayseri'de ekip bulunduran İsrail Askeri Sanayi'nin elemanları, 31 Mayıs akabinde İsrail Savunma Bakanlığının İsrailli askerlere koyduğu Türkiye yasağı ile geri çekilmişti. İsrail Askeri Sanayi elemanları, bir süre önce yeniden Türkiye'ye gönderildiler.

Türk hükümetinin satın aldığı bazı küçük çaplı uçaklar için İsrailli Aeronautics savunma sistemleri firmasının verdiği teknik destek kapsamında Batman'da görev alan ve 31 mayıs sonrası geri çekilen İsrailli ekip de yaklaşık 3 hafta önce Türkiye'ye gitti.

(İnternethaber)
NİHAYET GELİYORLAR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Misafir ~ 12 yıl önce
Yorumunuz uygunsuz ve hakaret içeren unsurlara yer verdiğinden dolayı yayımlanmamaktadır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
yahudiyi seven kendisi yahudidir ancak!!iran falan yazarken BIZIM kendi MALIMIZ bize yeter.sende israil yobazi oldun simdi!!öyle yobaz olunuyorsa sayet

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Yahudilerin Tevrat'ta belirlenen sınırları için her şey planlandığı gibi devam ediyor. Heron'lar da en iyi ajandan daha iyi şekilde İsrail'e bilgi gönderecektir. Bunu çocukalr bile biliyor. Bu arada "Komik Cahil İnsanlar" diye yazan arkadaşın da yahudi olduğu belli, müslüman düşmanı olduğu "yobaz" diye hitabından belli. Çünkü daha yobazlığın anlamını bile bilmeden sırf müslümanlığa saldırmak için böyle bir kelime kullanmış. Ben de yobazlığa karşı olan bir kişi olarak burada yobazlıla ilgili bir yazı görmedim. Yahudilere göre onlar dışında tüm insanlar hayvan ya, belki yobaz yerine hayvan da demek isteyebilirsiniz. Yahudi arkadaşlarım da var ama İsrail deyince içimde sadece kötü duygular uyanıyor; çünkü ne yapmak istediklerini biliyo

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
entel ve aydin oldugun belli

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Suçladığınız israil' türk ordusunu en modern silahlarla donatmıştır. Abd'nin dediği gibi yok kıbrısta zartta zurtta kullanamazsında demez. İsrail'den Heron almayıp irandan mı almayı düşünüyorsunuz Komik insanlar. Sevmediğiniz İsrail sayesinde Azeri ordusu kat kat güçlendi ilişkileride mükemmel.bu israilliler türkleri hiç mi sevmedi allahın yobazları..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Hem taviz vermeyiz diyeceksin, Israil ucaklarina havasahani kapatacaksin, buyukelciyi geri cekiceksin, hemde Heronlarin alimina devam ediceksin. Olan kime oldu? Marmara gemisinde hayatini kaybedenler, yakinlari ve Israilli turistlerden para kazanan bir suru turizmci.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000