21 Eylül 2011, Çarşamba 11:54:00

NATO’NUN KARARI THY’Yİ VURDU

Türk Hava Yolları’nın Libya’nın Trablus kenti yakınlarındaki Mitiga Havaalanı’na başlatmayı planladığı tarifeli uçuşlar NATO engeline takıldı. Bugün ilk seferi yapmayı planlayan THY’nin uçuşuna NATO izin vermedi.
  • Yapılan yorumların %90 ı eksık veya yanlıs.Kimse kafasına göre ucak gondermıyor.Once karsılıklı hava sahaları arasında anlasmalar ımzalanıp gereklı teknık alt yapı olusturuluyor.Bu sartları sagladıktan sonra bolgedekı hava sahasını kontrol eden natodan ızın alıyorsun,suan ıcın bu ızın verılmedı ama bır haftaya kalmaz bu ızın cıkar.Ayrıca bu seferlerın baslamasını THY nın ac gozlulugune yoranlara sadece gülüyorum.Bugun kalkacak ucaga bende bıletlıydım maalesef kalmadı.Az bucuk bolge hakkında bılgı sahıbı bırısı olarak tek anladıgım nato nun resmen polıtıka geregı ucusa ızın vermıyor yoksa bılınen bır guvenlık sorunu yok
  • Doğrusu uçaksavar. TC Libya'da bulunan vatandaşlarını uçak, gemi ve karayolu ile tahliye etti. Libya hava sahası tüm uçuşlara kapatıldı. Bölgenin hava kontrolu NATO tarafından yapılmaya başladı. Buraya yapılan uçuşlar NATO' dan izin alınarak yapılıyor. NATO emniyetini alamadığı meydanlara uçuş izini vermez / veremez. THY'nin yolcu uçağı oraya ne yardımı götürecek? Malzeme kargo uçağı ile götürülür. Libya'daki insanlardan çok Çankaya'nın göbeğinde bomba ile öldürülen insanlarla ilgilenmelisin bence.önce
  • savaş bölgesine uçan uçakların sigorta primi iki misli,ekiplere birşey yok.Sendika ,bu can güvenliğini gündeme getirmeli..Ayrıca,savaş bölgesine asker gider,sivil havacılık değil..Tabii,ülkede savaşacak asker kalmışsa...
  • bu ne hırs..a :bir soru sormuşsun bildiğim için cevap vereyim dedim.OLMAYAN ŞEY ÇALIŞIR MI?
  • Kibris savasinda bizim tek dostumuz Kaddafi bize çok gicik zaten oralarda saklaniyor THY uçagini görür görmez SAM7 fuzesini yollar. Petrol için Cihadcilara yag çekiyoruz. çok yazik. Yeni Libya anayasasi kuran ve seriat üzerine kurulacakmis. Aferin Sarkozy ve Erdogan.!!!!!!!!!
  • bir yere uçuş olacaksa natodan izin mi alınır?
  • Hatirlarsaniz 777 ler kiralandiktan sonra JFK'e ucamayacaklari kesfedilmisti. Degisen bir durum yok galiba. Acaba once NATO'ya sorulmus mu, ucabilirmiyiz diye? Eger sorulmus ve evet cevabi alinmissa, o zaman durum farkli. Ama kimseye sormadan sefer koyup, bilet satarsan olacagi bu. Gelecek ay diger Avrupa sirketleri ucmaya basliyor, bakalim o zamana kadar ne olucak?
  • Peki simdiye dek bir THY ucagina saldiri oldumu .. Libyadaki insanlara yardim etmek sucmu ? Kendin LIBYAda olsaydin.. YARDIM YARDIM diye avaz avaz bagirirdin .. bit de ETIK den bahsediyorsun
  • Kaddafi direnişi kırılmamış,fiili olarak savaş olan,yardım uçaklarına uçaksavar ateşi açılan bölgeye,uçuşa başlamak ne derece güvenli.Politik kazanç uğruna risk alınıyorsa,bu ne kadar etik .
  • ne istediginiz belli degil.. hem zarar ediyor diyorsunuz , hemde para kazamasini istemiyorsunuz-- ne bicim IRLANDALILARSINIZ !!
Türk Hava Yolları, iç savaş sonrası Libya’nın Bingazi kenti seferlerine 13 Eylül tarihinde başlamıştı. Savaş sırasında hasar alan Bingazi Havaalanı’ndaki alt yapı onarım işlemlerinin tamamlanmasından sonra ilk uçuşunu yapan Türk Hava Yolları’nın Libya’daki ikinci sefer noktası Trablus kenti yakınlarındaki Mitiga Havaalanı idi.

Mart ayındaki saldırılarda vurulan Mitiga Havaalanı’na ilk uçuş 21 Eylül tarihinde haftada 4 frekans olarak planlanıyordu. TK635 sefer sayılı ilk uçuş bugün saat 13.00’te Atatürk Havalimanı’ndan yapılacaktı ancak Türk Hava Yolları son anda Mitiga uçuşunu iptal etmek zorunda kaldı.

Airporthaber’in edindiği bilgiye göre Türk Hava Yolları’na bir uyarı yazısı gönderen NATO, bölgedeki güvenlik zafiyetinin devam ettiğini ve seferlere izin verilmeyeceğini bildirdi.

Bunun üzerine Türk Hava Yolları, İstanbul-Mitiga seferini iptal etmek zorunda kaldı.

Türk Hava Yolları, İstanbul – Mitiga seferlerini Salı, Çarşamba, Cumartesi ve Pazar olmak üzere haftada 4 frekans olarak planlamıştı.

Trablus yakınlarındaki Mitiga Havaalanı daha çok VIP uçuşlar için kullanılıyor.
NATO’NUN KARARI THY’Yİ VURDU

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Misafir ~ 13 yıl önce
Yapılan yorumların %90 ı eksık veya yanlıs.Kimse kafasına göre ucak gondermıyor.Once karsılıklı hava sahaları arasında anlasmalar ımzalanıp gereklı teknık alt yapı olusturuluyor.Bu sartları sagladıktan sonra bolgedekı hava sahasını kontrol eden natodan ızın alıyorsun,suan ıcın bu ızın verılmedı ama bır haftaya kalmaz bu ızın cıkar.Ayrıca bu seferlerın baslamasını THY nın ac gozlulugune yoranlara sadece gülüyorum.Bugun kalkacak ucaga bende bıletlıydım maalesef kalmadı.Az bucuk bolge hakkında bılgı sahıbı bırısı olarak tek anladıgım nato nun resmen polıtıka geregı ucusa ızın vermıyor yoksa bılınen bır guvenlık sorunu yok

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Doğrusu uçaksavar. TC Libya'da bulunan vatandaşlarını uçak, gemi ve karayolu ile tahliye etti. Libya hava sahası tüm uçuşlara kapatıldı. Bölgenin hava kontrolu NATO tarafından yapılmaya başladı. Buraya yapılan uçuşlar NATO' dan izin alınarak yapılıyor. NATO emniyetini alamadığı meydanlara uçuş izini vermez / veremez. THY'nin yolcu uçağı oraya ne yardımı götürecek? Malzeme kargo uçağı ile götürülür. Libya'daki insanlardan çok Çankaya'nın göbeğinde bomba ile öldürülen insanlarla ilgilenmelisin bence.önce

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
savaş bölgesine uçan uçakların sigorta primi iki misli,ekiplere birşey yok.Sendika ,bu can güvenliğini gündeme getirmeli..Ayrıca,savaş bölgesine asker gider,sivil havacılık değil..Tabii,ülkede savaşacak asker kalmışsa...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
bu ne hırs..a :bir soru sormuşsun bildiğim için cevap vereyim dedim.OLMAYAN ŞEY ÇALIŞIR MI?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Kibris savasinda bizim tek dostumuz Kaddafi bize çok gicik zaten oralarda saklaniyor THY uçagini görür görmez SAM7 fuzesini yollar. Petrol için Cihadcilara yag çekiyoruz. çok yazik. Yeni Libya anayasasi kuran ve seriat üzerine kurulacakmis. Aferin Sarkozy ve Erdogan.!!!!!!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
bir yere uçuş olacaksa natodan izin mi alınır?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Hatirlarsaniz 777 ler kiralandiktan sonra JFK'e ucamayacaklari kesfedilmisti. Degisen bir durum yok galiba. Acaba once NATO'ya sorulmus mu, ucabilirmiyiz diye? Eger sorulmus ve evet cevabi alinmissa, o zaman durum farkli. Ama kimseye sormadan sefer koyup, bilet satarsan olacagi bu. Gelecek ay diger Avrupa sirketleri ucmaya basliyor, bakalim o zamana kadar ne olucak?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Peki simdiye dek bir THY ucagina saldiri oldumu .. Libyadaki insanlara yardim etmek sucmu ? Kendin LIBYAda olsaydin.. YARDIM YARDIM diye avaz avaz bagirirdin .. bit de ETIK den bahsediyorsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Kaddafi direnişi kırılmamış,fiili olarak savaş olan,yardım uçaklarına uçaksavar ateşi açılan bölgeye,uçuşa başlamak ne derece güvenli.Politik kazanç uğruna risk alınıyorsa,bu ne kadar etik .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
ne istediginiz belli degil.. hem zarar ediyor diyorsunuz , hemde para kazamasini istemiyorsunuz-- ne bicim IRLANDALILARSINIZ !!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000