11 Ağustos 2018, Cumartesi 18:02:08

NASA tarihi uçuşu erteledi!

ABD Havacılık ve Uzay Dairesinin (NASA), bu sabah Florida'daki Cape Canaveral uzay üssünden fırlatmayı planladığı Parker Solar Probe (Parker Güneş Kaşifi) uzay aracının yolculuğu, son anda çıkan teknik arıza nedeniyle ertelendi.
  • Biz de iha,siha yapıyoruz 1.5 milyar dolarlık uzay aracı da neymiş?
  • Dollar Olmus 6 lira Euro olmus 7 lira . Tayip Agbi Amerika ya Savas aciyoyr . Vermem benim Amarikali. Papazi. Amborgo ve yeni ihracatdaki tarifler sonunda papaz ile Aksam yemegi ye Gunes aradtirmasi icin giden paraya yazik . Afrikada insanlar acliktan oluyor
  • Diyanet butcemiz nasayi 5e katlar, Eyyyy nasa sen kimsin ya? senin hubble n varsa dolarin varsa bizim de Allahimiz var. Ya Allah bismillah (dolar yakiyorum su an)
  • Destek verelim, parça yapalım bunlara.
  • Adamların bir uzay aracı için harcadığı paraya bak bir de bizim yapılacağı iddia edilen milli muharip jeti bütçesine...
  • bunlara inanmayın arkadaşlar , uydu diye birşey yoktur . flathearth ve highjump + fishbowl operasyonlarına bi bakın ...

NASA, fırlatış için geriye sayımın son bir dakikasında, Delta 4 roketiyle fırlatılması beklenen otomobil büyüklüğündeki uzay aracının yolculuğunun teknik bir nedenden ötürü ertelendiğini duyurdu.

Yetkililer, 1 buçuk milyar dolara mal olan uzay aracını fırlatmayı yarın yeniden deneyecek.

Saatteki hızı 690 bin kilometreye ulaşması beklenen aracın, Güneş yüzeyine 6,16 milyon kilometre yaklaşarak, büyük yıldızın atmosferi hakkında bilgi toplaması planlanıyor.

Uzay aracının Güneş'e dönük kısmı yörüngede bin 370 derecelik sıcaklığa maruz kalacak. Aracın üzerinde, Güneş'in radyoaktif etkisine dayanıklı  şekilde geliştirilen, yaklaşık 12 santimetre kalınlığındaki karbon kompozit ısı kalkanı aracı yaklaşık 30 derecede tutacak.

Parker Güneş Kaşifi'nin, korona adı verilen milyon derecelik atmosferinde 7 yıl boyunca Güneş'in çevresini 24 kez dönmesi planlanıyor.

Keşif aracının, Güneş'i bugüne kadar insan yapımı herhangi bir objeden daha yakından inceleyeceği belirtiliyor.

Aracın görevleri arasında güneş rüzgarının hızlanmasının, yıldızdan devamlı dışarı madde akışının ve koronadaki çok yüksek sıcaklığın gizemini çözmeye çalışmak yer alıyor.

Kaşifin, Güneş'in aktif parçacıklarının hızlanmasının ardında yatan mekanizmanın anlaşılmasına yardım etmesi de bekleniyor. Güneş'in aktif parçacıkları, yıldızdan fırlayarak uzaklaştıklarında ışık hızının yarısından fazlasına erişiyor.

Bilim adamları, aracın ısıyı kesen kalkanının, görevi mümkün kılacağını ifade ediyor.

NASA tarihi uçuşu erteledi!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Eyyyy nasaaa ~ 7 ay önce
Biz de iha,siha yapıyoruz 1.5 milyar dolarlık uzay aracı da neymiş?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
paraya yazik ~ 7 ay önce
Dollar Olmus 6 lira Euro olmus 7 lira . Tayip Agbi Amerika ya Savas aciyoyr . Vermem benim Amarikali. Papazi. Amborgo ve yeni ihracatdaki tarifler sonunda papaz ile Aksam yemegi ye Gunes aradtirmasi icin giden paraya yazik . Afrikada insanlar acliktan oluyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ah bi ~ 7 ay önce
Konuşabilsen neler anlatacaksın kimbilir.
RealistTayfun ~ 7 ay önce
Diyanet butcemiz nasayi 5e katlar, Eyyyy nasa sen kimsin ya? senin hubble n varsa dolarin varsa bizim de Allahimiz var. Ya Allah bismillah (dolar yakiyorum su an)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tai ~ 7 ay önce
Destek verelim, parça yapalım bunlara.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Komedi ~ 7 ay önce
Adamların bir uzay aracı için harcadığı paraya bak bir de bizim yapılacağı iddia edilen milli muharip jeti bütçesine...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
dikkatli ! ~ 7 ay önce
bunlara inanmayın arkadaşlar , uydu diye birşey yoktur . flathearth ve highjump + fishbowl operasyonlarına bi bakın ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000