13 Şubat 2023, Pazartesi 08:45:22

Müzeyyen Şevkin; 'Adana Havalimanı'nın önemini görmüş olduk'

CHP Adana Milletvekili, Jeoloji Yüksek Mühendisi Dr. Müzeyyen Şevkin, dünyanın en stratejik havalimanlarından biri olan Adana Şakirpaşa Havalimanı’nın kapatılma girişiminin son derece yanlış olacağını vurguladı.
  • Yeni hava limanları açılsa bile eksileri itinayla korunmalı. Her an kullanılabilecek biçimde bakımları yapılmalı, faal tutulmalı.
  • bu ülkeye yeni yapılan hiç bir şey lazım değil. bu ülkeyi bu insanlar size nasıl güvenipde teslim etsin.. halimizi düşünemiyorum bile... aklıma gelen tek bir şey var oda perişanlık
  • Depremin ertesi günü 7 Şubat Salı günü 11.00'deki İstanbul Havalimanı- Adana uçuşu, Adana Havalimanı'nda yer olmadığı için 3 saat geç yapıldı. İktidarı asla desteklemiyorum fakat bölge nüfusunu kaldıracak bir alan değil, yenisine acilen geçilmeli.
  • Artık herşeyi kapatalım zihniyetinden vazgeçip adanayı kapatmazlar diye düşünüyorum. Çukurovada depremzedeler için prwfabrik konut alanı olur. Bari bir işe yarat
  • Bölgedeki bütün havalimanları devre dışı falan kalmadı, olayı manipüle etme sayın vekil.. ayrıca şunuda görmüş olduk, mevzu sizin kirli zihniyetiniz ve istemezük demeniz ile değişmiyor.. depremin ne kadar büyük olduğu gerçeğini kabullenemiyor, bundan kaynaklı hasarlarıda hükümete mal etmeye çalışıyorsunuz.. yazıkl !!
  • Müzeyyen hanım siz herhalde 0 gündur havalimanın içini ne durumda olduğunu görmediniz görseniz eminimki yeni havalimanın ne kadar gerekli olduğunu söylerdiniz
  • Yeşilköy Atatürk Havalimanı’nında ne kadar önemli olabileceğini görmüş olduk. Lütfen kapatılmasın.!
  • İktidarı desteklemiyorum ama şu boş bilgisiz lafları bırakın, şu havalimanı ne kadar yetersiz olduğunu işte bu afetle acıyla daha net bir şekilde yine gördük, saatlerce İstanbulda kalkış izni bekledik ve geceleri sadece 05 piste inebiliyoruz. Ve ayrıca eğer bu havalimanı kapatmazsanız diğer gereken yeni Çukurova havalimanı yeterli sayıda yolculara hizmet veremez, sonuçta iki havalimanı zarar eder. Nokta!
  • Keşke kapanmasa çok üzgünüm

CHP Adana Milletvekili, Jeoloji Yüksek Mühendisi Dr. Müzeyyen Şevkin, dünyanın en stratejik havalimanlarından biri olan Adana Şakirpaşa Havalimanı’nın kapatılma girişiminin son derece yanlış olacağını vurguladı.

Yaşanan depremlerden sadece Kahramanmaraş’ın değil Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye, Şanlıurfa ve Elazığ’ın da etkilendiğini hatırlatan Dr. Şevkin, kapanan yollara, ulaşımın zorluğuna dikkat çekti ve bu kapsamda Adana Şakirpaşa Havalimanı’nın Türkiye için önemine işaret etti.

Adana ile birlikte Olağanüstü Hal ilan edilen diğer 9 kent ulaşımının Adana Şakirpaşa Havalimanı aracılığıyla sağlandığını söyleyen Dr. Şevkin, Cumhurbaşkanı’nın da deprem bölgelerine ulaşmak için Adana Şakirpaşa Havalimanı’nı kullanmak durumunda kaldığına dikkat çekti.

Adana Şakirpaşa Havalimanı’nın deprem sonrası bir lojistik havalimanı gibi çalışmaya başladığını ve bu çalışmanın devam ettiğini dile getiren CHP’li Dr. Şevkin, havalimanında şu açıklamalara yer verdi:

“İşte bu nedenle 65 yıldır hizmet veren Adana Şakirpaşa Havalimanı’nın kapatılmamasını istiyoruz. Hem şehre yakınlığı, hem de 65 yıldır hiçbir afetten dolayı sıkıntı yaşamamış olması, bütün hava muhalefetinde lojistik üs olarak kullanılması havalimanımızı öne çıkarıyor. Deprem fay hattında bulunan 18 il, 81 ilçe, 500 mahalle ve köyümüze doğrudan buradan yardımın gönderilmesini sağlayan en önemli havalimanlarından biridir. Etrafında tek katlı binaların olduğu istimlake uygun alanlar var. Lojistik üssü olan havalimanımız mutlaka korunmalıdır. Bütün afet bölgesine ulaşım, yardım malzemelerinin sevk edilmesi Adana Şakirpaşa Havalimanı sayesinde gerçekleşiyor.”

Adana Şakirpaşa Havalimanı’nı kapatmaya çalışanlara, Ulaştırma ve Altyapı Bakanına seslenen Dr. Şevkin, “Deprem afeti sonrası Cumhurbaşkanı bile Malatya’ya, Kahramanmaraş’a, Adıyaman’a, Güneydoğu illerine ulaşabilmek için Adana Şakirpaşa Havalimanını kullanmak durumunda kaldı. Bütün afet bölgelerinde havalimanları devre dışı kalırken, Adana Şakirpaşa Havalimanı’nın lojistik ve ulaşım anlamında en önemli ve stratejik havalimanlarından biri olduğunu gördük. Derhal bu sevdadan vazgeçin. Adana Şakirpaşa Havalimanı çok önemli bir havalimanıdır. Burayı kapattırmayacağız” diye konuştu.

Dr. Şevkin, “Defalarca uyarmamıza rağmen kurutulmuş Amik Gölü alanına ve deprem bölgesine kurulan Hatay Havalimanı gibi bölgedeki bütün havalimanları devre dışı kalırken Adana Şakirpaşa Havalimanı tam anlamıyla bölgenin lojistik üssü oldu” dedi. (yurttansesler.org)

Müzeyyen Şevkin; 'Adana Havalimanı'nın önemini görmüş olduk'

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

Yeni hava limanları ~ 1 yıl önce
Yeni hava limanları açılsa bile eksileri itinayla korunmalı. Her an kullanılabilecek biçimde bakımları yapılmalı, faal tutulmalı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
size göre zaten ~ 1 yıl önce
bu ülkeye yeni yapılan hiç bir şey lazım değil. bu ülkeyi bu insanlar size nasıl güvenipde teslim etsin.. halimizi düşünemiyorum bile... aklıma gelen tek bir şey var oda perişanlık

Yanıtla

Kalan karakter 1000
easybook ~ 1 yıl önce
Depremin ertesi günü 7 Şubat Salı günü 11.00'deki İstanbul Havalimanı- Adana uçuşu, Adana Havalimanı'nda yer olmadığı için 3 saat geç yapıldı. İktidarı asla desteklemiyorum fakat bölge nüfusunu kaldıracak bir alan değil, yenisine acilen geçilmeli.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Adana ~ 1 yıl önce
Artık herşeyi kapatalım zihniyetinden vazgeçip adanayı kapatmazlar diye düşünüyorum. Çukurovada depremzedeler için prwfabrik konut alanı olur. Bari bir işe yarat

Yanıtla

Kalan karakter 1000
F/O ~ 1 yıl önce
Bölgedeki bütün havalimanları devre dışı falan kalmadı, olayı manipüle etme sayın vekil.. ayrıca şunuda görmüş olduk, mevzu sizin kirli zihniyetiniz ve istemezük demeniz ile değişmiyor.. depremin ne kadar büyük olduğu gerçeğini kabullenemiyor, bundan kaynaklı hasarlarıda hükümete mal etmeye çalışıyorsunuz.. yazıkl !!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bu yorumu yazan cahil ~ 1 yıl önce
Senin izlediğin atv de dahil bütün gün kanallarda haber var bi otur izle depremin değil ölümlerin nasıl engellenebileceğini , daha büyük depremlere bile dayanacak nasıl yapılar yapılması gerektiğini anlatıyorlar ,Allah size akıl versin
FO ~ 1 yıl önce
Biz koyun değiliz herşeye peki diyelim. Tabii ki istemiyoruz. Çünkü düşünebiliyoruz, anlayabiliyoruz ve en güzeli okuyoruz. Tavsiye ederim sen de oku
TGS ADANA ~ 1 yıl önce
Müzeyyen hanım siz herhalde 0 gündur havalimanın içini ne durumda olduğunu görmediniz görseniz eminimki yeni havalimanın ne kadar gerekli olduğunu söylerdiniz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aviator ~ 1 yıl önce
Yeni havaalanın gerekli olmadığını mı söylüyor. Adana kapanmasın demek yenisi açılmasın demek mi. Ya okumuyorsun yada okuduğu anlamıyorsun.
Gerekli ~ 1 yıl önce
Yeşilköy Atatürk Havalimanı’nında ne kadar önemli olabileceğini görmüş olduk. Lütfen kapatılmasın.!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
37ci ~ 1 yıl önce
İktidarı desteklemiyorum ama şu boş bilgisiz lafları bırakın, şu havalimanı ne kadar yetersiz olduğunu işte bu afetle acıyla daha net bir şekilde yine gördük, saatlerce İstanbulda kalkış izni bekledik ve geceleri sadece 05 piste inebiliyoruz. Ve ayrıca eğer bu havalimanı kapatmazsanız diğer gereken yeni Çukurova havalimanı yeterli sayıda yolculara hizmet veremez, sonuçta iki havalimanı zarar eder. Nokta!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
37 ci ~ 1 yıl önce
Keşke yorum yapmasaydın. Sen git uçağını kullan. Bu işleri bilmediğin anlamadığın belli. Gereksiz bir yorum olmuş kısaca.
Adana ~ 1 yıl önce
Keşke kapanmasa çok üzgünüm

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000