04 Ocak 2023, Çarşamba 10:03:25

Mülakat sırasında hostes adayları çırılçıplak soyunduruldu iddiası

Kuveyt Havayolları'nın iş mülakatında hostes adaylarından iç çamaşırlarına kadar soyunmalarının istendiği iddia edildi.
  • arabları eleştiricem şimdi ama bizim milletdede yolsuzluk taciz kadına şiddet var. bana göre en masum toplumlar ateist ve gelişmiş toplumlar
  • Soyunduruldular ise soyunmuşlar da.. Kabullenme yok mu?
  • Bu ara alımlar başladı ve devam ediyor. Bunu fırsat bilen bazı kanal mevcut. Lütfen kurumsal olmayan, WhatsApp üzerinden fotoğraf vs gönderilmesini talep eden dolandırıcıların tuzağına düşmeyin ve bu işi yapmak isteyen gençlerimizi bu konuda doğru yönlendirelim.
  • İnanır mısınız hiç şaşırmadım ve kesinlikle olmuştur
  • bende thy mulakati icin montumu cikartmistim
  • Ben onu bunu bilmem. Havacılık camiasında bugüne kadar gördüğüm en tatlı hostesler VietJetAir'de. Kızlar aşırı genç, kıyafetleri de -buraya şimdi yazmayayım- züpper. Bence!
  • Allah boşuna peygamber üstüne peygamber yollamamış bu topluma. Ahlâk ve Etik kavramları yok.
  • Din kardeşlerimiz, Usa kadar güçlü olsalar neler yaparlar. Ülkede yaşadıklarımız ortada, arapların sömürgesi olduk. İç siyaseti bile bunlar yönetiyor. Satın aldıkları ilçeleri saymıyorum bile.

Kuveyt Havayolları'nın iş mülakatında hostes adaylarından iç çamaşırlarına kadar soyunmalarının istendiği iddia edildi.

İndependent Türkçe'nin İspanya merkezli haber sitesi El Diaro'dan aktardığına göre, habere konuşan ve gerçek kimliklerini paylaşmayan üç kadın, Madrid Havalimanı yakınındaki Meliá Barajas adlı otelde kasımda gerçekleşen işe alım mülakatında yaşadıklarını anlattı.

Havacılık sektöründe personel işe alımı hizmeti veren Meccti ajansının düzenlediği mülakatta, erkek bir yetkilinin önce gözlük takan ve vücudunun görünen kısımlarında yara izi ya da ben olan kişileri elediği bildirildi.

Aday ağlayarak dışarı çıktı

Daha sonra kadın bir yetkilinin, ayrı odaya alınan hostes adaylarından soyunmalarını istediği öne sürüldü. Adı Bianca olarak paylaşılan bir hostes adayı, kendisinden önce odaya giren kişinin ağlayarak dışarı çıktığını iddia etti.

23 yaşındaki kadın, kendisine sıra geldiğinde işe alım görevlisinin önce eteğini kaldırmasını istediğini belirtti. Bianca, görevlinin doğum lekesi, dövme ve yaraları kontrol ettiğini söyledi. Bianca, daha sonra görevlinin üstünü çıkarmasını istediğini ve sadece sutyeniyle kaldığını savundu.

"Hayvanat bahçesinde gibi hissettim"

Mariana da benzer şekilde mülakatta görevlilerin kendisinden soyunmasını istediğini, sutyen ve eteğiyle kontrolden geçtiğini ileri sürdü.

23 yaşındaki hostes adayı, "Hayvanat bahçesinde gibi hissettim. Görevli deftere sürekli not alıyordu" dedi. Maria ise bazı kadınlara kilo vermelerinin, diğerlerinden de kilo almalarının istendiğini öne sürdü.

Para talep edildi iddiası

19 yaşındaki aday, işe alım görevlisinin kendisinden pantolonunu ve bluzunu çıkarmasını istediğini de iddia etti. Ayrıca hostes adayları, seçilmeleri durumunda kendilerinden 1900 euro ön ödeme talep edildiğini de savundu.

Soruşturma başlatıldı
Öte yandan İspanya İş ve Toplumsal Güvenlik İnceleme kurumu, iddialara dair soruşturma başlatıldığını açıkladı. Kuveyt Havayolları ya da Meccti ajansı, Birleşik Krallık'ın önde gelen gazetelerinden Telegraph'ın ve El Diaro'nun yorum taleplerine yanıt vermedi.

Mülakat sırasında hostes adayları çırılçıplak soyunduruldu iddiası

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

erer ~ 1 yıl önce
arabları eleştiricem şimdi ama bizim milletdede yolsuzluk taciz kadına şiddet var. bana göre en masum toplumlar ateist ve gelişmiş toplumlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
~ 1 yıl önce
Soyunduruldular ise soyunmuşlar da.. Kabullenme yok mu?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Alımlar başladı... ~ 1 yıl önce
Bu ara alımlar başladı ve devam ediyor. Bunu fırsat bilen bazı kanal mevcut. Lütfen kurumsal olmayan, WhatsApp üzerinden fotoğraf vs gönderilmesini talep eden dolandırıcıların tuzağına düşmeyin ve bu işi yapmak isteyen gençlerimizi bu konuda doğru yönlendirelim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hiç ama hiç ~ 1 yıl önce
İnanır mısınız hiç şaşırmadım ve kesinlikle olmuştur

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kmemur ~ 1 yıl önce
bende thy mulakati icin montumu cikartmistim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
VietJetAir ~ 1 yıl önce
Ben onu bunu bilmem. Havacılık camiasında bugüne kadar gördüğüm en tatlı hostesler VietJetAir'de. Kızlar aşırı genç, kıyafetleri de -buraya şimdi yazmayayım- züpper. Bence!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Km ~ 1 yıl önce
Şimdi birileri çıkıp karını kızını gönder oraya ucsunlar falan yazar dikkat yazma böyle şeyler
007 Bond ~ 1 yıl önce
Allah boşuna peygamber üstüne peygamber yollamamış bu topluma. Ahlâk ve Etik kavramları yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
000 ~ 1 yıl önce
Din kardeşlerimiz, Usa kadar güçlü olsalar neler yaparlar. Ülkede yaşadıklarımız ortada, arapların sömürgesi olduk. İç siyaseti bile bunlar yönetiyor. Satın aldıkları ilçeleri saymıyorum bile.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
.. ~ 1 yıl önce
Şimdi bu yazdığının bu haberle alakası nedir acaba?
.. ~ 1 yıl önce
Olay tamamen haberle alakalı. Ya haberi okumadın ya da haberi anlamadın.
XXX ~ 1 yıl önce
Konu iş mülakatın da adayların soyundurulması sizin mevzu başka

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000