25 Şubat 2017, Cumartesi 11:15:05

Muhammed Ali'nin oğluna havalimanında gözaltı

Efsanevi boksör Muhammed Ali'nin oğlu Muhammed Ali Jr.'ın Miami'deki Fort Lauderdale Havalimanı'nda gözaltına alınıp "Adını nereden aldın" ve "Müslüman mısın" denilerek 2 saat sorgulandığı ortaya çıktı.
  • Ömer D ye cevap yazanların yazdıkları ''vah , vah'' dedirten cinsten. Allah akıl fikir versin.
  • Artik maske dustu, gercekler ortaya cikti, 50 yildir dunyadaki, irkci, asiri dinci, hirsiz, katil rejimleri ve diktatorleri muttefik ve dost diye destekleyen bir ulkenin, uygulamada bundan bagimsiz ve farkli olmasi dusunulemezdi. Amerika aslina donmus gercek rengini belli etmistir. Sen kaybettin ey dunya!!!!!!!!!
  • adamın terörist olduğundan şüpheleniyorsan, öldür gitsin. ben amerikan adaletinin çok gevşek olduğunu düşünüyorum. elinde binlerce nükleer bomba olduğu halde kullanmayan, 3-5 teröristin madarası olmuş bir ülke konumunda.
  • Kâfirler istesede istemesede Allah nurunu mutlaka tamamlayacaktir
  • Kesin FETÖ cü bu , hemen tutuklayın, kelepçe takın, adını bile değiştirin malüm sakıncalı.. Eğitim şart
  • Trump geldikten sonra Abd nin özgürlükler ülkesi sıfatı da yokolup gidecek gibi. Ki Trump ın gelmesi de Abd deki saçma sapan seçim sisteminin bir sonucudur. Daha az oy aldığı halde adam başa geçti. Bir de benim güzel insanım bu herifi destekliyordu.
  • Birde bu adamı destekliyorlardi ah güzel ülkemin cahil insanları
  • Yersen
  • bana pek inandırıcı bir hikaye gibi gelmedi. orada kimse kimseye eğer çok samimi değillerse ya da hayati önem taşıyan bir durum yoksa (ancak suç işlediğinde karakola alındığında,mahkemeye çıktığında,hastaneye yattığında veya askere gittiğinde sorarlar,iş başvurusu yaparken cv'lerde bile bu sorular sorulmaz) yaşını,kökenini,cinsiyetini,kutsal,dini inancını vs sormaz,soramaz. polis veya gümrük memuru bile olsa.
  • Hadi herkes amerikaya göc etsin özgurlukler firsatlar ulkesi ya..demokrasi ve insan hakkinin en guçlu olduğu ulkedir...

ABD'li efsanevi boksör Muhammed Ali'nin oğlu Muhammed Ali Jr.'ın (44) Miami'deki Fort Lauderdale Havalimanı'nda gözaltına alınıp 2 saat dini inancı hakkında sorgulandığı ortaya çıktı.

Miami New Times gazetesinin haberine göre, ailenin avukatı Chris Mancini, Muhammed Ali'nin oğlu Muhammed Ali Jr.'ın Jamaika'dan annesi ile dönerken 7 Şubat'ta Miami Fort Lauderdale Havalimanı'nda gözaltına alındığını açıkladı.

Habere göre gümrük memurunun sorularına cevap veren annesi Khalilah Camacho-Ali, eşiyle çekilmiş bir fotoğrafı da gösterip gümrükten geçti. Ancak aynı gümrük memuru, Amerikan vatandaşı olan ve hiçbir suç kaydı olmadığı belirtilen ünlü boksörün oğluna iki kez "Müslüman mısın" diye soru sordu ve ardından geçişine izin vermedi.

"Adını nereden aldın"
Gişede yaklaşık yarım saat bekleyen Muhammed Ali'nin oğluna birkaç kez "Adını nereden aldın" ve "Müslüman mısın" gibi sorular soran gümrük memurunun daha sonra Muhammed Ali Jr.'ı küçük bir odaya götürdüğü belirtildi.

Burada da başka bir memurun benzer sorularına muhatap olan Muhammed Ali Jr.'ın dini inancı ile ilgili maruz kaldığı muameleyi değerlendiren ailenin avukatı Mancini, yeni yönetimin 27 Ocak'ta aldığı 7 Müslüman ülkeye getirilen vize yasağına da gönderme yaparak, "Bu bir hakarettir." dedi.

2 saati bulan sorgulama ve bekleme sürecinin ardından Muhammed Ali Jr.'ın ülkeye giriş yapabildiğini belirten Mancini, "Biz bu ülkede insanları dinlerine göre ayrımcılığa tabi tutmayız." yorumunu yaptı.

Konuyla ilgili Amerikan medyasının sorularına cevap veren gümrük yetkilileri, yolcu mahremiyetini gerekçe göstererek konuyla ilgili açıklama yapmaktan kaçındı.

ABD Başkanı Donald Trump'ın 27 Ocak'ta imzaladığı ve nüfusunun çoğunluğu Müslüman 7 ülkeye 3 ay vize yasağı getiren kararnamenin yürütmesi federal bir yargıç tarafından durdurulmuştu. Ancak son haftalarda birçok havalimanında özellikle Müslüman bazı yolcuların uzun gümrük prosedürlerine takıldıkları şikayetleri kamuoyunda sıkça dile getirilmeye başlamıştı.

Efsane Boksör Muhammed Ali: Tek yapabileceğim doğruluk ve dürüstlük için dövüşmek

ABD'li efsanevi boksör eski ağır sıklet dünya şampiyonu Muhammed Ali, 3 Haziran 2016'da Arizona'da hayatını kaybetmişti.

Muhammed Ali'nin oğluna havalimanında gözaltı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

ercan ~ 5 yıl önce
Ömer D ye cevap yazanların yazdıkları ''vah , vah'' dedirten cinsten. Allah akıl fikir versin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ey Amarikaaaaaa ~ 5 yıl önce
Artik maske dustu, gercekler ortaya cikti, 50 yildir dunyadaki, irkci, asiri dinci, hirsiz, katil rejimleri ve diktatorleri muttefik ve dost diye destekleyen bir ulkenin, uygulamada bundan bagimsiz ve farkli olmasi dusunulemezdi. Amerika aslina donmus gercek rengini belli etmistir. Sen kaybettin ey dunya!!!!!!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ahmed ~ 5 yıl önce
adamın terörist olduğundan şüpheleniyorsan, öldür gitsin. ben amerikan adaletinin çok gevşek olduğunu düşünüyorum. elinde binlerce nükleer bomba olduğu halde kullanmayan, 3-5 teröristin madarası olmuş bir ülke konumunda.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ömer D ~ 5 yıl önce
Kâfirler istesede istemesede Allah nurunu mutlaka tamamlayacaktir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
heheh ~ 5 yıl önce
Sen hayal kurmaya devam et haci. Feto'nun sloganini gelip burada pazarlama. O is bitti dostum. Bundan sonra Islam icin tek son toplu imhadir.
heheh kara cahil... ~ 5 yıl önce
O fetoş sloganı değil, ayet.
Ayet ~ 5 yıl önce
Ustune limon sIk, bir sabah bir aksam yemekten sonra al. Belki bir faydasi olur. Bu arada Cin'liler ucak yapti haberin olsun. Sen sahabe oykuleri anlatmaya devam et HACI
A9 ~ 5 yıl önce
Kesin FETÖ cü bu , hemen tutuklayın, kelepçe takın, adını bile değiştirin malüm sakıncalı.. Eğitim şart

Yanıtla

Kalan karakter 1000
~ 5 yıl önce
Trump geldikten sonra Abd nin özgürlükler ülkesi sıfatı da yokolup gidecek gibi. Ki Trump ın gelmesi de Abd deki saçma sapan seçim sisteminin bir sonucudur. Daha az oy aldığı halde adam başa geçti. Bir de benim güzel insanım bu herifi destekliyordu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Alfa ~ 5 yıl önce
Birde bu adamı destekliyorlardi ah güzel ülkemin cahil insanları

Yanıtla

Kalan karakter 1000
özgürlük ülkesi ~ 5 yıl önce
Yersen

Yanıtla

Kalan karakter 1000
nedense ~ 5 yıl önce
bana pek inandırıcı bir hikaye gibi gelmedi. orada kimse kimseye eğer çok samimi değillerse ya da hayati önem taşıyan bir durum yoksa (ancak suç işlediğinde karakola alındığında,mahkemeye çıktığında,hastaneye yattığında veya askere gittiğinde sorarlar,iş başvurusu yaparken cv'lerde bile bu sorular sorulmaz) yaşını,kökenini,cinsiyetini,kutsal,dini inancını vs sormaz,soramaz. polis veya gümrük memuru bile olsa.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
heheh ~ 5 yıl önce
Sen oyle dusunmeye devam et dostum, o gunler eskide kaldi. Artik Yeni Amarika var.
camarothy ~ 5 yıl önce
Hadi herkes amerikaya göc etsin özgurlukler firsatlar ulkesi ya..demokrasi ve insan hakkinin en guçlu olduğu ulkedir...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000