11 Ağustos 2018, Cumartesi 15:11:29

Muğla'ya turist akını

Rusya ile yaşanan uçak krizi ve 15 Temmuz darbe girişimi ile turizmin sekteye uğramasının ardından Muğla’ya 2018 yılının 7 aylık döneminde bir önceki yıla göre yüzde 31 artışla 1 milyon 509 bin 587 yabancı turist girişi oldu.
  • Allahtan araplar yok. Çok şanslısınız
  • Eee Rusya da boşuna fuara gitmedik.Çalışmalarımızın meyvesini yiyoruz.Umarım daha iyi rakamlarla karşılaşılır
  • INgilizler pinti ve sapiktir. Ozellikle erkekleri
  • Polonyalılarda seviyor burayı
  • türk halkı mutsuz olmaya mahkum edilmiş gibi Sanki :(
  • Thomas Cook, tatile giden ingiliz vatandaşına cep harçlığı veriyor. 250 pound bunuda haber yapın. ..Biz hariç herkes mutlu. .Önümüzde kurban bayramı. .Gerçi ülkemizde hiç fakir yok

Turizmin, Rusya ile yaşanan uçak krizi ve 15 Temmuz darbe girişimi ile sekteye uğramasının ardından Muğla’ya 2018 yılının 7 aylık döneminde bir önceki yıla göre yüzde 31 artışla 1 milyon 509 bin 587 yabancı turist girişi oldu.

Muğla’ya gelen yabancı turistlerin milliyetlerine göre yapılan dağılımda İngiliz turistler yıllardır üstünlüklerini sürdürüyor. 6 aylık dönemde Muğla’ya 548 bin 215 İngiliz, 235 bin 791 Rusya Federasyonu, 105 bin 645 Ukrayna, 105 bin 174 Alman ve 80 bin 295 Polonyalı turist geldi.

Rus turist patlaması

Muğla’ya gelen turistler içinde en fazla artış gösteren ülkeler içinde Rusya Federasyonu ilk sırada yer aldı. Rusya Federasyonundan 2017 yılının tamamında 147 bin 217 turist girişi olurken, bu rakam bu yılın ilk 7 ayında 235 bin 791 kişiye ulaşarak 2017 yılının tamamında gelen sayıya göre 88 bin 574 kişi artış gösterdi.

"Deniz ve doğası için tercih ettim"

Muğla’ya tatile gelen ve Sedir Adası tekne turuna katılan Rus Mariya Primax, "Muğla hakkında güzel düşüncelerim var. Burasının denizi daha güzel ve daha temiz. Bunun için Muğla’yı tercih ettim. Rus halkı dünyanın her tarafına tatile gider. Ama burası bizim için fiyat açısından uygun olduğu için Muğla’yı tercih ediyoruz. Ağustos ayı çok sıcak oluyor. Avrupa’da fiyatlar çok pahalı. Türkiye’deki fiyatlar çok çok uygun" dedi.

Muğla’nın güzelliklerini görmek için burayı tercih ettiğini belirten Rus Victoria Kolomiyets, "Marmaris’in çok iyi bir yer olduğunu duydum. Özellikle bu güzellikleri görmek için Muğla’yı tercih ettim" ifadelerini kaydetti.

"Sedir Adası’na günlük 300 Rus turist taşıyoruz"

Akyaka’dan Sedir Adası’na tur düzenleyen tekne kaptanı Kemal Gümüş, "Ortalama şu anda Gökova Körfezinde 150 ila 300 arasında Rus misafirlerimize hizmet veriyoruz. Gökova Körfezi’nin güzide koylarından Kleopatra (Sedir) Adası, İncekum Plajı , Lacivert Koy ve diğer koylarımızda sabah 10.00 ve akşam saat 17.00’yi kapsayan bir program yapıyoruz. Bu program kapsamında 150-300 arasında Rus turiste hizmet veriyoruz. Geçen yıllara oranla daha fazla bir Rus müşterimiz var" dedi.

"Ruslar Muğla’dan memnun"

Akyaka Deniz Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Mehmet Gümüş, "Akyaka’da her sezon olduğu gibi bu sezon da Rus turistleri taşıyoruz. Önceki sezonlara göre Rusya ile Türkiye’nin arasının düzelmesi nedeniyle daha çok Rus turist taşıyoruz. Şu anda günlük 300 kişilik Rus turisti Sedir Adası’na taşıyoruz. Rus turistler günübirlik olarak Fethiye ve Marmaris ağırlıklı. Sedir Adası, İncekum, Lacivert koy, Sualtı mağaralarını gezdirerek akşam saat 17.30 gibi Akyaka limanına getiriyoruz. Bizlerden ve Türkiye’de olmaktan çok memnun Rus turistler" diye konuştu. 

Muğla'ya turist akını

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Arabiko ~ 4 yıl önce
Allahtan araplar yok. Çok şanslısınız

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Fuarlar ~ 4 yıl önce
Eee Rusya da boşuna fuara gitmedik.Çalışmalarımızın meyvesini yiyoruz.Umarım daha iyi rakamlarla karşılaşılır

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yagmur ~ 4 yıl önce
INgilizler pinti ve sapiktir. Ozellikle erkekleri

Yanıtla

Kalan karakter 1000
muğlalı ~ 4 yıl önce
Polonyalılarda seviyor burayı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mutsuzuz ~ 4 yıl önce
türk halkı mutsuz olmaya mahkum edilmiş gibi Sanki :(

Yanıtla

Kalan karakter 1000
milos efendi ~ 4 yıl önce
Thomas Cook, tatile giden ingiliz vatandaşına cep harçlığı veriyor. 250 pound bunuda haber yapın. ..Biz hariç herkes mutlu. .Önümüzde kurban bayramı. .Gerçi ülkemizde hiç fakir yok

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sedir ~ 4 yıl önce
herkes layik oldugu gibi yasar
milos efendi ~ 4 yıl önce
Kesinlikle haklısınız

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000