10 Şubat 2022, Perşembe 13:39:33

MSB'den F-35 görüşmeleriyle ilgili açıklama

Milli Savunma Bakanlığından Kış Kartalı Harekatı ve ABD ile devam eden F-35 ile F-16 görüşmeleri hakkında bir açıklama geldi.
  • Artik geride kalmis teknolojiye sahip F16 yi hangi slk cikardi, almayin

Milli Savunma Bakanlığı kaynakları tarafından yapılan değerlendirme toplantısında, Kış Kartalı Harekatı'nın başarısının teröristleri rahatsız edecek düzeyde olduğu belirtildi. Ayrıca ABD ile devam eden "F-35 görüşmelerinin" takvimine ilişkin olarak; "İlk toplantı Ankara'da 27 Ekim'de yapıldı. İkinci toplantı için ABD tarafından bu ay içinde davet bekliyoruz" ifadeleri kullanıldı.

Milli Savunma Bakanlığından Kış Kartalı Harekatı ve ABD ile devam eden F-35 ile F-16 görüşmeleri hakkında bir açıklama geldi.

Duyuruda terör örgütleri ve yakalanan teröristlere ilişkin, "Ocak ayında tüm hudutlarımızdan yasa dışı yollarla geçmeye çalışan 28'i terörist 296 şahıs yakalandı. 33 bin 397 kişi hududu geçemeden engellendi. 2022 yılında İran sınırında 2 bin 831 şahıs engellenmiş, 94 şahıs yakalanmıştır. Alınan ilave ve etkin tedbirler sayesinde ocak ayında tüm hudutlarımızdan yasa dışı yollarla geçmeye çalışan 296 şahıs yakalanmıştır. Bu şahıslardan 12'si FETÖ mensubu olmak üzere 28'i teröristtir. 33 bin 397 şahıs ise hududu geçemeden engellenmiştir." ifadeleri yer aldı.

"F-35 TOPLANTISI İÇİN DAVET BEKLİYORUZ"

ABD ile devam eden "F-35 görüşmelerinin" takvimine ilişkin soruya da kaynaklar, "İlk toplantı Ankara'da 27 Ekim'de yapıldı. İkinci toplantı için ABD tarafından bu ay içinde davet bekliyoruz" yanıtını verdi.

F-16 tedariki ve modernizasyonuna ilişkin çalışmaların da devam ettiğini aktaran kaynaklar, Türkiye ve ABD Savunma Bakanlıkları arasındaki Yüksek Düzeyli Savunma Grup Toplantısı'nın ikincisinin de planlama aşamasında olduğunu söyledi.

MSB'den F-35 görüşmeleriyle ilgili açıklama

Facebook Yorum

Yorumlar

Almayin ~ 6 ay önce
Artik geride kalmis teknolojiye sahip F16 yi hangi slk cikardi, almayin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yazik ~ 6 ay önce
Akilsiz ellerde ziyan olan vergilerim
meraklı ~ 6 ay önce
Sizin öneriniz ne ne alalım ?
tabi ~ 6 ay önce
her yeri paslanan, 286 çözülemeyen yazılımsal soruna sahip olan siparişlerin bir bir iptal edildiği son teknoloji F-35 i alsınlar hemi ::))

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000