13 Mayıs 2021, Perşembe 16:35:59

Yangın ikazı veren özel jet Atatürk Havalimanı'na indi

MC Aviation'a ait TC-KLC kuyruk tescilli özel jetin yangıni kazı verdiği öğrenildi.
  • Bir sirketin kaza kirim gormesi basina gelen her durumda “zaten isi bilmiyolar yea” diyecek kafaya getiren oksijen. Ayni oksijeni kullaniyoruz. Enteresan.
  • Dusen minanin ucagi degil mi bu sirket?
  • indikasyon, emercansi demesek artık
  • False indication ikazini mutlaka degerlendirmislerdir.
  • Bu şirketin bir kazası vardı , sicili kötü ve havacılık ile ilgisi olmayan kişilerin yönetiminde olan bir şirket . Bunu tüm havacılar biliyor. Bu bir işaret ve şartları zorlamamak ve ısrarcı olmamak gerekir. Sonuç daha vahim olabilirdi. 2. felaket gelirse bunun sorumlusu resmi yetkililerdir.
  • Uçaklarinizda ayni karayollarindaki freni boşalan kamyonlar gibi
  • Karalayın hep beraber. Helal olsun size.
  • Bir varmış bir yokmuş. Uğursuz bir adam varmış. Çalıştığı şirketi bakımdaki tün uçakları jack üzerinde bırakarak toplu istifayla sabote etmiş. Geçtiği şirkette yapmadığı hokkabazlık kalmamış. Pencereden sallandırılan komponentler mi dersin, yetkisi olmayan uçaklarda her türlü pasta cila işleri falan. Yurtdışına gitmeden yurtdışındaki uçaklara bakım yapma başarısını göstermiş mesela. Etrafındaki herkese ihanet etmiş. Maaşını isteyen asgari ücretlinin suratına maaşını fırlatmış. Yıllardır abi abi diye peşinde gezen herkese fırıldaklıklar yapıp herkesi kaybetmiş. Aldığı bedduanın küfürün haddi hesabı yokmuş. Böyle bir adamın uçurduğu uçağa binilir mi ? Maalesefki Binenler oldu daha evvel. Acaba kimmiş bu adam ? Admin ,Artık Bunu yayınlar mısın bilmem, yayınlarsan şimdiden teşekkür ederim.
  • MC ye geçmiş olsun , kazasız belasız inmis,Allah beterinden korusun....
  • Gecmis olsun yanliz bunlar haber olmasa daha iyi olur havaciligi ucagi disardan gormek ya da yolcu olarak ucmak zanneden bos insanlarin gerekaiz yorumlarina maruz kalmazsiniz

MC Aviation'a ait TC-KLC kuyruk tescilli özel jetin yangın kazı verdiği öğrenildi. Uçak Atatürk Havalimanı'na iniş yaptı.

Atatürk Havalimanı'na iniş yapan MC Havacılık'a ait Leatjet 60 tipi özel jet pistte kaldı. Yapılan ilk incelemelerden sonra motor yangını olmadığı ve yanlış ikazdan kaynaklı sorun yaşandığı öğrenildi. 

Uçak pistte taksi yaparak kendi başına hangara çekildi.

MC Aviation'dan açıklama;

13 mayıs 2021 tarihinde yolcusuz olarak yapılan Antalya-İstanbul uçuşumuzda, 1 nolu motor yangın ikazı gelmiştir. Uçuş ekibimiz tüm prosedürleri uygulayarak güvenli bir iniş gerçekleştirmiştir. İnişten sonra yapılan kontrollerde yangın ikazının false indikasyon olduğu görülmüş ve uçağımız motor çalıştırarak taksi yapmış ve hangarımıza park etmiştir.
Gerekli teknik kontroller tekrar yapılacak ve yanlış ikazın sebebi bulunduktan sonra uçağımız uçuşlarına devam edecektir. 

Yangın ikazı veren özel jet Atatürk Havalimanı'na indi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (26)

Aptal ayirma turnusolu ~ 1 ay önce
Bir sirketin kaza kirim gormesi basina gelen her durumda “zaten isi bilmiyolar yea” diyecek kafaya getiren oksijen. Ayni oksijeni kullaniyoruz. Enteresan.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Avia ~ 1 ay önce
Dusen minanin ucagi degil mi bu sirket?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
avi eng. ~ 1 ay önce
indikasyon, emercansi demesek artık

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pilotlar , ~ 1 ay önce
False indication ikazini mutlaka degerlendirmislerdir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kamyoncu ~ 1 ay önce
Bu şirketin bir kazası vardı , sicili kötü ve havacılık ile ilgisi olmayan kişilerin yönetiminde olan bir şirket . Bunu tüm havacılar biliyor. Bu bir işaret ve şartları zorlamamak ve ısrarcı olmamak gerekir. Sonuç daha vahim olabilirdi. 2. felaket gelirse bunun sorumlusu resmi yetkililerdir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Korsanpilot ~ 1 ay önce
Uçaklarinizda ayni karayollarindaki freni boşalan kamyonlar gibi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Şanssız bir olay yaşadılar diye ~ 1 ay önce
Karalayın hep beraber. Helal olsun size.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Uğursuz bir adam ~ 1 ay önce
Bir varmış bir yokmuş. Uğursuz bir adam varmış. Çalıştığı şirketi bakımdaki tün uçakları jack üzerinde bırakarak toplu istifayla sabote etmiş. Geçtiği şirkette yapmadığı hokkabazlık kalmamış. Pencereden sallandırılan komponentler mi dersin, yetkisi olmayan uçaklarda her türlü pasta cila işleri falan. Yurtdışına gitmeden yurtdışındaki uçaklara bakım yapma başarısını göstermiş mesela. Etrafındaki herkese ihanet etmiş. Maaşını isteyen asgari ücretlinin suratına maaşını fırlatmış. Yıllardır abi abi diye peşinde gezen herkese fırıldaklıklar yapıp herkesi kaybetmiş. Aldığı bedduanın küfürün haddi hesabı yokmuş. Böyle bir adamın uçurduğu uçağa binilir mi ? Maalesefki Binenler oldu daha evvel. Acaba kimmiş bu adam ? Admin ,Artık Bunu yayınlar mısın bilmem, yayınlarsan şimdiden teşekkür ederim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Avio ~ 1 ay önce
MC ye geçmiş olsun , kazasız belasız inmis,Allah beterinden korusun....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Laz ~ 1 ay önce
Gecmis olsun yanliz bunlar haber olmasa daha iyi olur havaciligi ucagi disardan gormek ya da yolcu olarak ucmak zanneden bos insanlarin gerekaiz yorumlarina maruz kalmazsiniz

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000