22 Ekim 2021, Cuma 09:55:35

Moskova'ya seyahat edecekler dikkat!

Günlük vaka sayısının rekor kırarak 7 bini geçtiği Rusya'nın başkenti Moskova'da, 1 haftalık resmi covid tatili 10 güne uzatılarak geçici tam kapanmaya gidildi. Peki ya seyahatler ne olacak?
  • Sadece Moskova'da bir günde 7000 kişi Hastahaneye yatıyor . . . Aşı yaptırmıyor Ruslar , çoğuda zaten Türkiye'ye tatile gitti. Bu kış ülkemizde işimiz çok zor...
  • Günlük 7 bin vakayı biz görsek, zil takıp oynayacağız. Kapanma da nedir ki?
  • Bizi hasta ettiler simdi kapanacaklar. Hazirana kadar formaliteden asi olmadan kapansinlar yazin yine bekleriz covidleri ile beraber. Para icin olecegiz kimsenin umurunda degil.
  • Nereye gidecez ya

Günlük vaka sayısının rekor kırarak 7 bini geçtiği Rusya'nın başkenti Moskova'da, 1 haftalık resmi covid tatili 10 güne uzatılarak geçici tam kapanmaya gidildi.

TürkRus'ta yer alan habere göre; bu süre içinde başta kafeler ve restoranlar olmak üzere pek çok işyeri kapalı olacak. Benzer şekilde okullar da tamamen kapanacak.

Yurt dışı uçak bileti aramalarında rekor artış

Kapanma kararının yurt dışı seyahatlerine engel teşkil etmediği, hatta olumlu etki yarattığı belirtiliyor. Kapanma kararının ardından Türkiye başta olmak üzere, Rusya vatandaşlarına açık olan dış hat uçuşlarının biletlerinde talep patlaması yaşandığı bildirildi. ANEX Tour ise, talepte ani bir sıçrama gözlemlemediğini bildirdi.

Sadece temel ihtiyaç malzemesi satan mağazalar açık olacak

Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin'in yaptığı açıklamaya göre, Moskovalıların 28 Ekim-7 Kasım arasında sokaklarda ve parklarda dolaşmaları mümkün. Ancak kafeler, restoranlar, spor salonları, alışveriş merkezleri ve güzellik salonları kapalı olacak.

Bu dönemde başkentte sadece eczaneler ve temel ihtiyaç maddeleri satan mağazalar çalışacak.

Sinemalar, hayvanat bahçeleri, solaryumlar, hamamlar, spor salonları, alışveriş merkezleri ve kuaförler kapatılacak.

Eczaneler ve temel ihtiyaç maddelerinin bulunduğu işyerleri çalışmaya devam edecek

Başkentteki restoranlar kapalı olacak, sadece paket servis yapanlar çalışabilecek.

Moskovalılar park ve sokaklarda kısıtlamasız dolaşabilecek. Müze ve tiyatrolar ise düşük kapasite ve QR kodu şartıyla çalışabilecek.

Bir haftalık dönemden sonra QR kodu ile kafe, restoran, salon ve benzeri yerlere girilebilecek.

Ayrıca Moskova'da 60 yaş üstü aşılanmamış kişilerin toplu taşımada kullandıkları sosyal kartları bloke edilecek. Blokaj, aşıdan sonra kaldırılabilecek.

ANEX Tour: Henüz rezervasyonlara yansıyan bir talep artışı yok

Moskova'daki 10 günlük kapanma öncesi yurt dışı uçak bileti aramalarının yüzde 49 arttığı bildirildi. Ancak tur şirketleri bunun henüz tam olarak rezervasyonlara yansımadığına dikkat çekiyor. ANEX Tour, "Kararın açıklanmasının ilk gününde yapılan satışlar bundan önceki günlerle orantılı. Talepte ani bir yükseliş gözlemlemedik. Bunun nedeni kapanmaya gidilen tarihin geleneksel olarak düşük sezon olmasından kaynaklanıyor olabilir. Şu ana kadar ek uçuş planlamaya gerek duyulacak bir gelişme yaşanmadı.

Moskova'ya seyahat edecekler dikkat!

Facebook Yorum

Yorumlar

Vaka Sayısına ~ 1 ay önce
Sadece Moskova'da bir günde 7000 kişi Hastahaneye yatıyor . . . Aşı yaptırmıyor Ruslar , çoğuda zaten Türkiye'ye tatile gitti. Bu kış ülkemizde işimiz çok zor...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Vaka sayısı ~ 1 ay önce
Günlük 7 bin vakayı biz görsek, zil takıp oynayacağız. Kapanma da nedir ki?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Komedi ~ 1 ay önce
Bizi hasta ettiler simdi kapanacaklar. Hazirana kadar formaliteden asi olmadan kapansinlar yazin yine bekleriz covidleri ile beraber. Para icin olecegiz kimsenin umurunda degil.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sacit ~ 1 ay önce
Nereye gidecez ya

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000