06 Nisan 2022, Çarşamba 16:00:17

Moğolistan Havayolları İstanbul seferlerine başladı

Moğolistan Hava Yolları, başkent Ulan Batur'dan İstanbul'a ilk tarifeli uçuşunu gerçekleştirdi. İlk seferde toplam 250 yolcu İstanbul’a geldi.
  • Moğolistan havayaolları bile 3 pilotla geliyor bizimkiler 2 pilot yollamaya devam... İnşallah uçuşları devralırlar codeshare falan olur da bu çile biter.
  • TOPSAKALLI AMCA KİM HERKES TRASLI TİRİL TİRİL
  • Ooo süper Şişli moğul gettosuna döndü herhalde moğul istilasından sonra bu kadar moğulu bu topraklar görmemiştir TC vatandaşı dükkan kapatırken bunlar dükkan açıp ticaret yapıyorler ne vergi ne stopaj hiç bir şey yok hamdolsun memleketi bunlar kurtaracak...!
  • Insallah git gel yapıyorlardır…
  • Bizi git gelden kurtarır umarım

Moğolistan Hava Yolları, başkent Ulan Batur'dan İstanbul'a ilk tarifeli uçuşunu gerçekleştirdi. İlk seferde toplam 250 yolcu İstanbul’a geldi.

Moğolistan Hava Yolları (MIAT Mongolian Airlines), İstanbul'a ilk tarifeli uçuşunu gerçekleştirdi. Şirketin, Moğolistan'ın başkenti Ulan Batur’dan gerçekleştirdiği ilk seferde toplam 250 yolcu İstanbul’a geldi.

Moğolistan Hava Yollarının seferlerine başlaması ile İstanbul Havalimanı'ndan yolcu taşıyan hava yolu şirketi sayısı 64'e yükseldi. Kargo taşıyan 15 uçak firmasının da sefer düzenlediği İstanbul Havalimanı'nda toplam 79 hava yolu şirketi uçuş yapıyor.

İlk sefer kapsamında İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Geliş Terminali'nde tören düzenlendi. Törende konuşan Moğolistan'ın İstanbul Başkonsolosu Khishigsuren Sharav, Türk Hava Yollarının (THY) Ulan Batur ile İstanbul arasında yaptığı seferlere ek olarak haftada bir kez de Moğolistan Hava Yollarının uçuş yapacağını söyledi.

İcra edilecek seferlerin sayılarına ilişkin bilgi veren Sharav, "Haziran ayından itibaren seferleri haftada ikiye çıkarmayı planlıyoruz. İki ülke arasındaki seferler arttıkça ticaret ve turizm daha da canlanacak." dedi.

"İstanbul Havalimanı'nda yeni bir renk"

İGA Kurumsal İlişkiler Direktörü Turgay Yaman ise, Moğolistan Hava Yollarının İstanbul Havalimanı'na sefer başlatmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Moğolistan Hava Yollarının İstanbul Havalimanı'nda yeni bir renk olduğunu belirten Yaman, "Öncelikle dünyanın buluşma noktası mottosuyla hizmet veren İstanbul Havalimanına bir yeni renk olarak MIAT Mongolian Hava Yollarının katılmasından dolayı son derece mutlu olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Moğolistan ile Moğollarla Türkler arasında binlerce yılın ötesine dayanan tarihi birliktelik, ortak tarih ve kültür bilinci var. Daha evvelden Türk Hava Yolları uçuşlarıyla direkt Ulan Batur-İstanbul uçuşları gerçekleştiriliyordu. Bugün MIAT Mongolian Hava Yolları ile birlikte THY'nin haricinde ilk uçuşu başladı." diye konuştu.

Yaman, Moğolistan Hava Yolları'nın ilk 2 ayda haftada 1 gün sefer düzenleneceğini, haziran ayından itibaren bunu haftalık 2 uçuşa çıkarmayı istediklerini kaydetti.

Moğolistan Havayolları İstanbul seferlerine başladı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Yorgun Savaşçı ~ 4 ay önce
Moğolistan havayaolları bile 3 pilotla geliyor bizimkiler 2 pilot yollamaya devam... İnşallah uçuşları devralırlar codeshare falan olur da bu çile biter.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SAKAL ~ 4 ay önce
TOPSAKALLI AMCA KİM HERKES TRASLI TİRİL TİRİL

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gel gel gel hoop.. ~ 4 ay önce
Ooo süper Şişli moğul gettosuna döndü herhalde moğul istilasından sonra bu kadar moğulu bu topraklar görmemiştir TC vatandaşı dükkan kapatırken bunlar dükkan açıp ticaret yapıyorler ne vergi ne stopaj hiç bir şey yok hamdolsun memleketi bunlar kurtaracak...!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
UBN GG ~ 4 ay önce
Insallah git gel yapıyorlardır…

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gitgel ~ 4 ay önce
Bizi git gelden kurtarır umarım

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000