02 Şubat 2022, Çarşamba 08:57:37

Mısır SU-35'leri teslim alamıyor

Mısır’ın Mart 2019’da sipariş verdiği Su-35 savaş uçakları üretimleri tamamlanmasına rağmen hala teslim edilmedi.
  • Bırakın rus malı uçağı,abd ambargosu korkusunu,gelin din kardeşiniz ortadoğu ve balkanların en büyük uçak mühendisi temel ve saz arkadaşlarıyla motoru,elektronik aksamları,gövdesi silah sistemleri yani en önemli parçaları harici tamamıyla yerli ve milli olarak yapılan,dünyanın kıskandığı,gıpta ettiği,çatladığı,korktuğu Mmu'yu alın rahat edin evelallah, inşallah,maşallah,hamdolsun, amin...

Mısır’ın Mart 2019’da sipariş verdiği Su-35 savaş uçakları üretimleri tamamlanmasına rağmen hala teslim edilmedi. Bilgi Rus askeri kaynaklardan.

Savunma ve güvenlik alanları dahil pek çok alanda faaliyet kuran bir Rus araştırma kuruluşu olan Center for Analysis of Strategies and Technologies (CAST/bmpd) tarafından yayımlanan bir rapora göre Mısır’ın Su-35’leri hala teslim edilmedi.

Raporda 2021 yılının Rusya’nın uçak ihracatındaki en kötü yıllardan birisi olduğu kaydedilirken Mısır’la imzalanan 30 adetlik Su-35 savaş uçağı tedariki anlaşmasının hala sürüncemede olduğu vurgulandı.

Her ne kadar Rus basını belirli aralıklarla uçakların Mısır’a teslim edilmeye başlandığını iddia etse de bu iddiaların hiçbiri teyit edilemedi.

Komsomolsk-on-Amur Havacılık Fabrikası’nda (KnAAZ) 2020 yılı içerisinde 22, 2021 yılı içerisinde ise 8 adet Su-35 üretilmesi bekleniyordu. Nitekim fabrika bu uçakların üretimini de tamamladı ancak Mısır için üretilen uçakların hiçbiri hala teslim edilmedi. Raporda uçakların Komsomolsk-on-Amur ve Zhukovsky şehirlerinde muhafaza edildiği not edildi.

Uzmanlara göre teslimatların hala başlamamış olmasının nedeni ABD’nin Mısır’a yönelik CAATSA yaptırımları tehditleri. Mısır, Orta Doğu bölgesinde Su-35 savaş uçaklarını ilk teslim alması beklenen ülke idi. (savunmasanayist)

Mısır SU-35'leri teslim alamıyor

Facebook Yorum

Yorumlar

Eyyy mısır ~ 6 ay önce
Bırakın rus malı uçağı,abd ambargosu korkusunu,gelin din kardeşiniz ortadoğu ve balkanların en büyük uçak mühendisi temel ve saz arkadaşlarıyla motoru,elektronik aksamları,gövdesi silah sistemleri yani en önemli parçaları harici tamamıyla yerli ve milli olarak yapılan,dünyanın kıskandığı,gıpta ettiği,çatladığı,korktuğu Mmu'yu alın rahat edin evelallah, inşallah,maşallah,hamdolsun, amin...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Asdfgh ~ 6 ay önce
Bir insan Milletini bu kadar mı sever. Eyyy Mısır sen ülkeni ne kadar çok seviyorsun. Uçak yapamasak demek ki sevinçten uçacak

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000