09 Şubat 2021, Salı 08:41:15

Milli Muharip Uçakta TR Motor detayı

TRMotor Genel Müdürü Dr. Osman Dur, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş (TUSAŞ) ana yükleniciliğinde yürütülen Milli Muharip Uçak Programı kapsamında, uçağa ait yardımcı güç ünitesinin TRMotor şirketi tarafından geliştirileceğini açıkladı.
  • Yani tüm parçaları biz üretiçez mi?
  • Protatip cizimler tamam iterasyon adimlari agile ler hersey hazir 2026 da bitebilir bile anca 1 yil fazladan eklendi ne konuşuyorsun sen provokator
  • TR Motor ile olmaz bu is, imalat bilgisi ve kabiliyeti olmayan sirket üretilebilir tasarım yapamaz, TEI ye verilmeli motor geliştirme süreci, Turboshaft motordan tecrübe kazandılar, Turbofan ı da yapar
  • Bir firmanın ismi direkt markayı temsil eder. Dünya çapında isimler verilmeli. Ticarî anlamda bakılmalı. Allah rızası için bölgesel sınırlara hapsedilen, çağrıştırılan isimler vermeyin. Ticarî tecrübeden yoksun, Nisa Suresi 58 Ayet okuyunuz, iş zekası olmayan, ömür boyu aynı gıda çeşidinden beslenen insanlar ile cidden bu sürecin yürütülmesi ve global olunması zor. En büyük emel, en büyük hedef know how bu topraklardan çıkan, tasarlanan, üretilen, imal edilen ürünleri dünya pazarına satmak... Bu insanlar lazım bize. Ama maalesef şuan ki mülktedirler o insan(lar) değil. Rab'bim hepimize okumak nasip etsin.
  • Yahu bu uçak 2024'te göklerde değil miydi? 2027 mi oldu şimdi?

TRMotor Genel Müdürü Dr. Osman Dur, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş (TUSAŞ) ana yükleniciliğinde yürütülen Milli Muharip Uçak Programı kapsamında, uçağa ait yardımcı güç ünitesinin TRMotor şirketi tarafından geliştirileceğini açıkladı.

Konuyla ilgili olarak Osman Dur tarafından yapılan açıklamada, "TUSAŞ’ın Milli Muharip Uçak’ının, APU dediğimiz enerjisini sağlayan bir motor var, küçük bir motor. TRMotor olarak o motorun ihalesini aldık" ifadelerinde bulundu.

Ayrıca "MMU motorunun gücü, ozellikleri, fonksiyonlari, vb motor tanimlama sureclerini tamamladik. Su anda konsept tasarimina geciyoruz Herhangi bir strateji degisikligine gidilmezse 2027'de kendi gelistirdigimiz MMU motorunun ilk ateslemesini yapariz" ifadelerinde bulundu.

Milli Muharip Uçakta TR Motor detayı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Motor ~ 3 yıl önce
Yani tüm parçaları biz üretiçez mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Heh ~ 1 yıl önce
Yani bence bu adamlar sosyoloji, ekonomi, kültür ve strateji bilmiyorlar. Milleti anlık gazlar vererek soyup soğana çevirdiler hala utanmadan uçup kaçıcaz diye atıp tutuyorlar... Zaten F35'e 7 ülke giren ABD akılsız bir bunlar akıllı... Varıp baksan maaşından ve camdan karakterlerinden başka bir şeyi umursadıkları yoktur.
2027 nasil mumkun degil ~ 3 yıl önce
Protatip cizimler tamam iterasyon adimlari agile ler hersey hazir 2026 da bitebilir bile anca 1 yil fazladan eklendi ne konuşuyorsun sen provokator

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TR MOTOR ~ 3 yıl önce
TR Motor ile olmaz bu is, imalat bilgisi ve kabiliyeti olmayan sirket üretilebilir tasarım yapamaz, TEI ye verilmeli motor geliştirme süreci, Turboshaft motordan tecrübe kazandılar, Turbofan ı da yapar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Firma İsmi Vermek !!! ~ 3 yıl önce
Bir firmanın ismi direkt markayı temsil eder. Dünya çapında isimler verilmeli. Ticarî anlamda bakılmalı. Allah rızası için bölgesel sınırlara hapsedilen, çağrıştırılan isimler vermeyin. Ticarî tecrübeden yoksun, Nisa Suresi 58 Ayet okuyunuz, iş zekası olmayan, ömür boyu aynı gıda çeşidinden beslenen insanlar ile cidden bu sürecin yürütülmesi ve global olunması zor. En büyük emel, en büyük hedef know how bu topraklardan çıkan, tasarlanan, üretilen, imal edilen ürünleri dünya pazarına satmak... Bu insanlar lazım bize. Ama maalesef şuan ki mülktedirler o insan(lar) değil. Rab'bim hepimize okumak nasip etsin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
2027? ~ 3 yıl önce
Yahu bu uçak 2024'te göklerde değil miydi? 2027 mi oldu şimdi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Motor ustası ~ 3 yıl önce
İlk etapta f110 motorları kullanılacak, daha sonra milli motor 2027 demek istemiş ama 2027 pek mümkün gözükmüyor malesef :(
Abdullah ~ 3 yıl önce
Okuduğunu anlamayan akılsız,adamlar Apu motoru yapımı işiyle ilgililer bu arada MMU için motor geliştireceklermiş sırf muhalif olmak için akılsızlığa bile razısınız zaten akıl olsa her şeye mulif olunmaz.
Hürjet2024 ~ 3 yıl önce
MMU değil Hürjet 2024'te ilk uçuşunu yapacak. MMU 5. nesil savaş uçağı. MMU uçuşu 2030 ları bulur.
bilmeyen konuşmasın ~ 3 yıl önce
Adapazarı vagon faprikasında motor test ediliyor şu an. Muksik başkanı öldürdüler ama eserleri yaşıyor.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000