23 Şubat 2024, Cuma 09:26:55

Milli Muharip Uçak, "Bilge KAAN" olacak

ASELSAN Genel Müdürü Ahmet Akyol, geliştirdikleri teknolojilerle milli muharip uçak KAAN'ı 'BİLGE KAAN' yapacaklarını belirtti.
  • Bunu dunya capinda pazarlayacaksak bi sozluge baksaydik keske isim vermeden. “Bilge” ingilizcede bataklik suyu anlamina geliyor. Turkey demeyin Turkiye deyin diye tutturup boyle seyler yapmak cok tutarsiz.
  • Gönül ister ki herşeyi desteksiz ve patentli üretip yapalım,ihraç edelim de hangi eğitim kalitesi,yetişmiş insan,liyakat,bütçeyle neyi nasıl yerli yaparız? Dışardan destekle teknoloji,parça,mühendislik,makine alıp burada birleştirip yapınca yerli mi oluyor? Yarın elin adamı bize bunları siyasi sebepler ve pazar kaybı kaygısıyla vermezse o zaman ne yapacağız? Göz boyamak için millete yalan söylemeyin diyeceğim ama para ve makam için yalan söylemek kanınıza işlemiş...
  • İlker Aycıya benziyor bir an o sandım
  • Sade konusup reklam yapiyorsunuz, bize gosterin, oncelikle kokpiti bir gorseydik!!!

ASELSAN Genel Müdürü Akyol, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Türkiye'nin lider savunma ve teknoloji şirketi ASELSAN'ın KAAN projesine sağladığı katkıya ilişkin değerlendirmede bulundu.

ASELSAN'ın misyonunun KAAN'ı "BİLGE KAAN" yapmak" olduğunu vurgulayan Akyol, "Çelik kanatlar, Türk mühendisliğinin rüzgarı ve oyun değiştiren teknolojilerle en yükseklere ulaşacak. Arkasında nasıl bir gayret ve fedakarlık olduğuna bizzat şahidiz. Gece gündüz çalışan, KAAN'ı çok daha ileri teknolojik seviyelere taşıyacak olan başta Türk Havacılık Uzay Sanayii'ndeki çalışma arkadaşlarımızı, ASELSAN mühendislerimizi ve teknik ekiplerimizi, emeği geçen bütün paydaşları tebrik ederim. İstiklal ve istikbalimiz için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Milli Muharip Uçak, "Bilge KAAN" olacak

Yorumlar

Sozluk ~ 2 ay önce
Bunu dunya capinda pazarlayacaksak bi sozluge baksaydik keske isim vermeden. “Bilge” ingilizcede bataklik suyu anlamina geliyor. Turkey demeyin Turkiye deyin diye tutturup boyle seyler yapmak cok tutarsiz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Eyy akyolll ~ 2 ay önce
Gönül ister ki herşeyi desteksiz ve patentli üretip yapalım,ihraç edelim de hangi eğitim kalitesi,yetişmiş insan,liyakat,bütçeyle neyi nasıl yerli yaparız? Dışardan destekle teknoloji,parça,mühendislik,makine alıp burada birleştirip yapınca yerli mi oluyor? Yarın elin adamı bize bunları siyasi sebepler ve pazar kaybı kaygısıyla vermezse o zaman ne yapacağız? Göz boyamak için millete yalan söylemeyin diyeceğim ama para ve makam için yalan söylemek kanınıza işlemiş...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İlker aycı ~ 2 ay önce
İlker Aycıya benziyor bir an o sandım

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Saden reklam ~ 2 ay önce
Sade konusup reklam yapiyorsunuz, bize gosterin, oncelikle kokpiti bir gorseydik!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000