03 Nisan 2013, Çarşamba 14:53:47

MİLLİ HAVAYOLU İÇİN ÖZELLEŞTİRME HAREKATI

Polonya hükümeti, büyük borç altında bulunan kamuya ait LOT havayolları şirketini özelleştirmek için planlar yapıyor.
  • Polonya zaten avrupa birliği üyesi.Bilgisiz yorum yapmayalım lütfen.
  • yanlış şekilde yönetim avrupadaki genel ekonomik kriz şirketin batmasına yol açmak üzere hükümetinde bu işe harcayacak parası da yok sona geldiler özelleştirme olacaktır kaçınılmazdır.. lufthansa, british, klm, air france dan bir tanesi satın alacaktır başka satın alacak firma da yok herkes kendini zor toparlıyor.. sormak lazım sendikaya ağalaarına acaba bizim bu zor günümüzde bize yardımcı olur musunuz veya destek olur musunuz finansal yönden cevap veriyor kesinlikel hayır..
  • avrupa birligine girecekler, devlet supvansiyonu yasal mevzuat geregi artik yapamayacaklar. mecbur bir sekilde ozellestirmek zorundalar. 787 konusu ile bu konunun ne alakasi varki? ureticiden katbe kat yedek parca, sipariste indirim, yakit cesitli sekilde alirlar yerde kalmis ucagin masrafini.
  • Ne diye yepyeni Boeing 787 aliyorsun. Benim açliktan agzim kokarsa kullanilmis B777 yada 767 alirim. Gecekonduda oturan adam yepyeni bir Mercedes jeep alabilirmi. ????. Amerikada bile büyük havayollari Londra Paris ve Frankfurt uçuslarinda B767-300 kullaniyor.Sen simdi mecburen servisten çikardigin B767 uçaklarini kullanacaksin.
  • Malesef bugunku yoneticilere ve Polak halkına mustehak
  • THY geçen yıl ilgilenmiş ama sonra vazgeçmişti. Bakalım yine ilgilenecek mi?

Başbakan Donald Tusk ve kabinesi, hisselerinin yüzde 93'ü devletin elinde olan LOT havayolları şirketinin özelleştirilmesi için yasa tasarısı hazırladı. Tasarının kabul edilmesi için parlamentodan da geçmesi gerekiyor.

Borçlarını devlet sübvansiyonları ile karşılayan LOT, son yıllarda artan yakıt fiyatları ve diğer sorunlar nedeniyle zorlu bir dönemden geçiyor.

Şirketin elinde yeni satın almasına rağmen kullanmadığı iki Boeing 787 tipi uçak bulunuyor. Yetkililer, bu uçakları kullanamamaları nedeniyle günde 50 bin dolar zarar uğradıklarını vurguluyor.

ANA'ya ait Boeing 787 tipi uçağın 16 Ocak'ta bir iç hat seferi sırasında bataryasındaki aşırı ısınma nedeniyle acil iniş yapmak zorunda kalması ve Japan Airlines'a ait bir Boeing 787'nin bataryasının da Boston'daki Logan Uluslararası Havaalanı'nda park halindeyken alev alması üzerine dünyada yaklaşık 50 tane olan Boeing 787 Dreamliner uçaklarının seferleri durdurulmuştu. 

MİLLİ HAVAYOLU İÇİN ÖZELLEŞTİRME HAREKATI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

BİLGİSİZ ~ 9 yıl önce
Polonya zaten avrupa birliği üyesi.Bilgisiz yorum yapmayalım lütfen.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
camaroth ~ 9 yıl önce
yanlış şekilde yönetim avrupadaki genel ekonomik kriz şirketin batmasına yol açmak üzere hükümetinde bu işe harcayacak parası da yok sona geldiler özelleştirme olacaktır kaçınılmazdır.. lufthansa, british, klm, air france dan bir tanesi satın alacaktır başka satın alacak firma da yok herkes kendini zor toparlıyor.. sormak lazım sendikaya ağalaarına acaba bizim bu zor günümüzde bize yardımcı olur musunuz veya destek olur musunuz finansal yönden cevap veriyor kesinlikel hayır..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
d ~ 9 yıl önce
avrupa birligine girecekler, devlet supvansiyonu yasal mevzuat geregi artik yapamayacaklar. mecbur bir sekilde ozellestirmek zorundalar. 787 konusu ile bu konunun ne alakasi varki? ureticiden katbe kat yedek parca, sipariste indirim, yakit cesitli sekilde alirlar yerde kalmis ucagin masrafini.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
HER GÜN ZARAR ~ 9 yıl önce
Ne diye yepyeni Boeing 787 aliyorsun. Benim açliktan agzim kokarsa kullanilmis B777 yada 767 alirim. Gecekonduda oturan adam yepyeni bir Mercedes jeep alabilirmi. ????. Amerikada bile büyük havayollari Londra Paris ve Frankfurt uçuslarinda B767-300 kullaniyor.Sen simdi mecburen servisten çikardigin B767 uçaklarini kullanacaksin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Poland ~ 9 yıl önce
Malesef bugunku yoneticilere ve Polak halkına mustehak

Yanıtla

Kalan karakter 1000
???? ~ 9 yıl önce
THY geçen yıl ilgilenmiş ama sonra vazgeçmişti. Bakalım yine ilgilenecek mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000