14 Mayıs 2024, Salı 08:56:05

'Mekke Yolu' projesinin açılışı Esenboğa Havalimanı'nda yapıldı

Ankara Esenboğa Havalimanı'ndan kutsal topraklara gidecek hacı adaylarının Suudi Arabistan'daki havalimanlarında prosedürlere tabi tutulmadan otellerine ulaşmalarını sağlayan "Mekke Yolu" projesinin açılışı yapıldı.
  • Yürüyen cari açıklar.

Esenboğa Havalimanı’ndan kutsal topraklara gidecek hacı kafilesinin Suudi Arabistan’daki havalimanlarında prosedürlere tabi tutulmadan otellerine ulaşmalarını sağlayan “Mekke Yolu” projesinin açılışı yapıldı.

Kutsal topraklara gidecek hacı adaylarının Suudi Arabistan’da havalimanında hiçbir prosedüre tabi tutulmadan otellerine ulaşmalarını sağlayan Mekke Yolu projesinin açılışı Esenboğa Havalimanı’nda törenle düzenlendi. Törene, Ankara Valisi Vasip Şahin, Suudi Arabistan İçişleri Bakanlığı Tuğgeneral Hac ve Umre Pasaport İşleri Genel Müdürü Mansour Alotaibi, Suudi Arabistan’ın Ankara Büyükelçisi Fahad Bin Assaad Bin A. Abu Al-Nasr katıldı. Proje kapsamında Esenboğa Havalimanı’nda Suudi yetkililere ayrılan bölümün açılışı kurdele kesimi ile gerçekleştirildi. Suudi Arabistan Büyükelçisi Abu Al-Nasr, Vali Şahin’i Suudi yetkililerin gerekli prosedürleri gerçekleştirdiği alanı gezdirdi.

Yaklaşık 20 bin hacı adayı yararlanacak

Suudi memurlar tarafından, yaklaşık 20 bin hacı adayına Mekke veya Medine’de havalimanlarında yapılacak pasaport ve parmak izi gibi işlemler, gerçekleştirilen proje kapsamında İstanbul ve Esenboğa Havalimanları’nda uygulanacak.

Önümüzdeki yıllarda, diğer büyükşehirlerdeki havalimanlarında da Mekke Yolu Projesi ile kutsal topraklara gidecek hacı adaylarına kolaylık sağlanması planlanıyor.

'Mekke Yolu' projesinin açılışı Esenboğa Havalimanı'nda yapıldı

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

tiplere bak ~ 9 gün önce
Yürüyen cari açıklar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Anti kemalist cengo ~ 9 gün önce
Nur yüzlü gülen yüzlü
TipiTip ~ 9 gün önce
Tipine bak öyle konuş, İslam düşmanı
Yorumu beğenmeyen ~ 9 gün önce
araptır
Anti kemalist cengo ~ 9 gün önce
Ben Arap kalmayı tercih ederim
Çalışan ziek ~ 9 gün önce
Masaaslar primler çalışana ne var promosyon yoooookkkkk Nevar işler 10 katkı artı gözünüz dosysun başvuran çok isteyen çıksın bunlar nasıl laflar Tav yakışmaz

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000