12 Şubat 2011, Cumartesi 08:30:07

MEDVEDEV HAVALİMANINI DENETLEDİ

Önceki gün Moskova'daki Kiyevski Tren Garı'na ani bir ziyaret gerçekleştiren Medvedev, dün de başkentin Vnukovo Havalimanı'na sürpriz inceleme yaptı.

Medvedev, havalimanında karşılaştığı güvenlik önlemlerinden memnun kaldığını belirtti.

Rusya Devlet Başkanı, dünkü tren garı baskınında  hiç bir güvenlik görevlisini göremeyince yetkililere fırça atmıştı.

Medvedev, Başkırdistan ziyareti öncesi, resmi program dışına çıkarak Vnukovo Havalimanı'nı denetledi.

Devlet Başkanı, özellikle bölgede emniyet görevlisi sayısı ve metal dedektör cihazlarıyla ilgilendi.

Rusya lideri Havalimanı Müdürü'ne hitaben, "Burada güzellik aramaya gelmedik, güvenliğin nasıl sağlandığını denetlemeye geldik" dedi.

Metal dedektörün nasıl çalıştığını kontrol eden ve iki yolcunun arkasından sıraya giren Medvedev, daha sonra güvenlikten geçti.

Geçişte uyarıcı sinyal sesi gelmemesine rağmen görevli bayan, Medvedev'in üzerini aramaya karar verdi. Görevli, özel dedektörle Devlet Başkanı'nın ceplerini aradı.

Medvedev'in ardından kendisine eşlik eden İçişleri Bakanı Raşid Nurgaliyev, istihbarat servisi FSB Başkanı Aleksandr Bortnikov ve Ulaştırma Bakanı İgor Levitin de kontrolden geçti.

Devlet Başkanı, "Bu dedektör dünyada kullanılan normal sistem. İnsanlar geliyor, her şey yolunda ve hiç bir sıra yok. Vatandaşlar sakin şekilde kontrol bölgesini geçiyor. Dolayısıyla vatandaşların sırada bekleyeceği yönünde endişeler abartılı" dedi.

Medvedev, genel olarak Vnukovo Havalimanı'ndaki güvenlik önlemlerinden memnun kalarak, "Burada her şey normal. Ve iyi. Girişte kontrol yapılıyor. Bu kuşkusuz büyük artı. Burada insanların dedektör veya metal arama aletlerini by-pass yaparak kaçma riski yok. Bu açıdan havalimanında kontrol var" diye memnuniyetini ifade etti. (CNNTürk)

MEDVEDEV HAVALİMANINI DENETLEDİ

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000