04 Mart 2017, Cumartesi 23:05:50

Mecliste uçuş yasağı

TBMM İdare Amiri AK Parti Çorum Milletvekili Salim Uslu Meclis'in üzerinde hava araçlarının uçuşunun yasaklandığını belirtti.
  • F35 ile f16 rahat rahat ucarlar hic umrunda bile olmaz 2500 km hizi ile birsey olmaz o ucaklara.
  • Tgs'ye alım varmı ?
  • Mızrak füze rampasını koyarsın yiyosa yaklaşsın biri, ist. Şehir merkezinin birkaç yerine yerleştirir polise teslim edersin tamamdır...
  • Bu yasakla beraber ileride darbe olmasını engelleyeceğiz arkadaşlar. Adam F-16'yı, kobrayı almış, elini kolunu sallayarak meclisi bombalıyor. Zamanında bu uçuş yasağı olsaydı adamlar giremezdi. Yasak var diye geri dönerdi :) Çok isabetli bir karar!
  • Uçağın nasıl uçtuğunu bilmeden uygulanan uçuş yasağı aslında bu binaları daha da saldırıya açık hale getiriyor. Ancak bunu söyleyince darbeci yaftası yapıştırıyorlar. Kendileri bilir, herşeyi bildikleri gibi...
  • HAYIR
  • Evet çıkarsa uçuş yasağına gerek kalmıyor.Komple kapatıyorlar.
  • Evet referanduma evet
  • Heee hee ohal nezaman bitiyor hacı? 10 seneye biter mi? Khk larla istediğin gibi at oynat.

TBMM İdare Amiri AK Parti Çorum Milletvekili Salim Uslu Meclis'in üzerinde hava araçlarının uçuşunun yasaklandığını belirtti.

BMM İdare Amiri AK Parti Çorum Milletvekili Salim Uslu, TBMM’de yıkılan eski halkla ilişkiler binasının yerine 2 yeni bina yapılacağını belirterek, yapılacak yeni binaların bulunduğu yere Meclisin zor günlerde sürekli çalışabileceği acil yönetim merkezi olarak kullanılacak bir mekan yapılacağını söyledi. Uslu ayrıca Meclis'in üzerinde hava araçlarının uçuşunun da yasaklandığını belirtti.

15 Temmuz darbe girişiminde Ankara’da en ağır darbeyi alan yerlerin başında TBMM geliyor. FETÖ mensubu teröristler tarafından bombalanan Meclis, 15 Temmuz hain darbe girişimini gelecek nesillere aktarmak için bombalanan yeri müze olarak koruyacak. Yeni halkla ilişkiler binası yapılmadan önce halkla ilişkiler binası olarak kullanılan eski milletvekili makamlarının bulunduğu binaların yıkıldığını hatırlatan TBMM İdari Amiri Salim Uslu, buraya yeni 2 bina yapılacağını, ayrıca binaların bulunduğu yere Meclisin zor günlerde sürekli çalışabileceği acil yönetim merkezi olarak kullanılacak bir yer mekan yapılacağını söyledi.

'DARBE GECESİNİ UNUTTURMAYACAĞIZ'

Yeni bir güvenlik konsepti oluşturulmaya çalışıldığını belirten ve bu konuda çalışmalar yaptıklarını, yapılan çalışmalar ilgili Meclis İdare Amirlerinin bilgilendirildiğini söyleyen Salim Uslu "Bombalanan alan gelecek nesillere aktarılması için cam çerçeveye alındı, gelecek nesillere aktarılması bakımından burası duracak. Girişteki yer ise müze haline getirilecek. O gün buraya bombalar atılırken, içeride insanlar bombalara karşı direnirken çekilen görüntüleri burayı gezen insanlara sesli ve görüntülü olarak göstermek istiyoruz. Yıkılan yerlerin resimlerini, şarapnel parçalarını müze alanında sergilemek istiyoruz. Burası yaşatılan bir tarih olacak. Darbe gecesini unutmayacağız, unutturmayacağız" dedi.

Eski halkla ilişkiler binalarının yıkıldığını, onların yerine Meclis ana binanın mimarisine uygun bir şekilde 2 tane yeni bina yapılacağını kaydeden Uslu "Binaların önünde otoparkın bulunduğu yere Meclisin savaşta ya da afette, zor günlerinde sürekli olarak çalışabileceği bir mekan olacak. İnsanların birkaç gün süreyle orada kalabileceği, insani ihtiyaçlarını giderebileceği, basın haber alma merkezi, sürekli çalışacak sağlık ekiplerinin hazır bulunabileceği bir acil yönetim merkezi olarak kullanılabilecek bir merkez olacak. Bunlar projelendirildi" diye konuştu.
Yeni yapılan halkla ilişkiler binasında ağır yemek kokusu, odaların kullanışsız olması ve güvenlik gibi sorunlar olduğunu belirten Uslu, milletvekillerinin yapılması planlanan binalara taşınması hususunu düşündüklerini fakat buna ilişkin bir karar verilmediğini açıkladı.

Mecliste alınacak güvenlik tedbirlerine ilişkin de bilgi veren Salim Uslu, "Meclis bütün güvenlik tedbirlerini alırken şuna dikkat ediyoruz, özgürlük ve güvenlik arasındaki hassas dengeyi kurmaya çalışıyoruz. Elbette Meclis bir kışla değil, ama bir AVM’de değil. En medeni ilkelerde, en ileri demokrasilerde hangi güvenlik tedbirleri alınıyorsa bizde de aynısı olacak" dedi.

Meclise girecek vatandaşların milletvekillerinden randevu alarak içeriye girebileceklerini, her noktada güvenlik görevlisi bulundurmak yerine kartlı sistemi yaygınlaştırmaya çalışacaklarını, Meclise gelen kargolar için Ayrancı kapının bulunduğu yerde kargo merkezi oluşturacaklarını belirten Uslu "Kampüse girecek araçlar için yeni bir yer planlaması yapılıyor. Meclisin üzerinde ne drone ne helikopter ne de uçan araç geçemeyecek. Radar sistemi kilitlenmek suretiyle Meclisin üzerinden geçilmesini engelleyecek" diye konuştu.

Mecliste uçuş yasağı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

F35 ~ 2 yıl önce
F35 ile f16 rahat rahat ucarlar hic umrunda bile olmaz 2500 km hizi ile birsey olmaz o ucaklara.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tgs ~ 2 yıl önce
Tgs'ye alım varmı ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yavuz ~ 2 yıl önce
Mızrak füze rampasını koyarsın yiyosa yaklaşsın biri, ist. Şehir merkezinin birkaç yerine yerleştirir polise teslim edersin tamamdır...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
zeka ~ 2 yıl önce
senin adın zekai olsun!
Ne akıl ~ 2 yıl önce
Helal kardeşime ne akıl bee.
asd ~ 2 yıl önce
Bu yasakla beraber ileride darbe olmasını engelleyeceğiz arkadaşlar. Adam F-16'yı, kobrayı almış, elini kolunu sallayarak meclisi bombalıyor. Zamanında bu uçuş yasağı olsaydı adamlar giremezdi. Yasak var diye geri dönerdi :) Çok isabetli bir karar!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Uçuş yasağı ~ 2 yıl önce
Uçağın nasıl uçtuğunu bilmeden uygulanan uçuş yasağı aslında bu binaları daha da saldırıya açık hale getiriyor. Ancak bunu söyleyince darbeci yaftası yapıştırıyorlar. Kendileri bilir, herşeyi bildikleri gibi...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
HAYIR ~ 2 yıl önce
HAYIR

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Komple ~ 2 yıl önce
Evet çıkarsa uçuş yasağına gerek kalmıyor.Komple kapatıyorlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
oku ~ 2 yıl önce
Açta oku nelerin değiştiğini ezbere konuştuğun çok belli
insallah ewet ~ 2 yıl önce
alacaz eweti Allahin izniyle insallah amin ecmain..
EWET'çiye ~ 2 yıl önce
Daha nasıl evet yazılacağını bilmiyorsun. Aslında bir bakıma iyi bir şey. Oy pusulasında ewet ararsın bulamayınca da hayır'a basarsın :-)
ewwwwwweettt:)) ~ 2 yıl önce
ewwwet çiçegım benim:)
ewwwet:) ~ 2 yıl önce
neden bu kaybedenler hep atarlı acepppp:))
M. ~ 2 yıl önce
Evet referanduma evet

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yav ~ 2 yıl önce
Heee hee ohal nezaman bitiyor hacı? 10 seneye biter mi? Khk larla istediğin gibi at oynat.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000