01 Mart 2023, Çarşamba 11:08:50

MC Havacılık'ta olay; Telefonda başlayan tartışma kavgaya dönüştü!

MRO hizmeti, özel uçak ve hangar kiralama hizmeti veren MC Havacılık şirketinde yönetim değişikliği yapıldı.
  • Gayet doğru karar ben destekliyorum bir teknisyen olarak ingilizcen yoksa dökumandan ne anlayıp ne uyguluyorsun yeni uted başkanı da savaş vereceğiz diyor neyin savası kardeşim bu onca sene okul oku emeğinle sınavları ver turlu mülakatlara gir çık arka atölyede orda burda yatan adamla uçak üzerinde eşşek gibi çalışan sorumluluk alan adam aynı maası alsın oldu ben bu zihniyetteki derneğe üye müye de olmam zaten bu kafa yüzünden meslek iyice ele ayağa düştü yok şirket ve uted bu kafayla devam edecekse bu işi yapmanın ve teknikte kalmanın bir mantığı yok onwıng uçak teknisyeni olarak ya da bu meslek madem kalbur altı kapatın o okulları kaldırın sınavı mülakatı onu bunu sanayi usulü usta çırak devam edelim
  • İranda ki düşen uçak başaran holdingin uçağı değilmiydi.... O kaza sadece bakım ve pilotaj açısından değil aynı zamanda yönetimsel olarak ta incelenmesi gerekirmiş demek ki.
  • Bu firmaya bu kadroyla bu yönetimle verilecek en fazla yetki uçak kapalı garajından fazla olmamalı. :) ingilizce değil türkçeyi konuşamayanları müdür yapmışlar diğerleri zaten teknisyencilik oynamakta ortalık yangın yeri :)
  • BD’nin el üstünde tutulduğu günleri de gördüm ya, ölsem de gam yemem. Havacılık bitmiş kral.
  • Yeni SHT-66/147 UED-2023-1 yanınlandı.Ortalık yangın yeri.Kimse Teknikte ingilizce depremini konuşmuyor.Haber yapmıyor. Milletin tip kursları sayılmıyor yeni tabloya göre 6 Şubat tablosu:) Hiç geçiş süreci uygulwnmıyor birçok mağdur teknisyen var.Haber olan konu MC deki kavga. Binlerce uçak teknisyeninin ekmek kavgası hiç haber olmuyor.
  • Shgm ve calisma ve sosyal güvenlik bakanlığı üstünkörü inceleme yaparak kimlerin yönetici olmamasi gerektigi hakkinda cok önemli bulgular bulabilirler.
  • İşten anlamayan yönetim , egodan gözü kör olmuş yönetici ekip ve zorla senet imzalatılan içki kesimi. Böyle bir olayın olmama ihtimali neredeyse yoktu.
  • Kimmiş buranın bakım müdürü & güvenlik müdürü ya
  • Eğer basri abi zamanında bu olay olsaydı olay günü karakolda bakım müdürü yerine güvenlik müdürüyle beraber kendisi olurdu bilen bilir
  • Beğenir beğenmezsiniz arkadaşlar ama mc havacılık türkiyede sayılı bakım hangarlarından ben olayı global olarak yorumluyorum yok maaş yok basri bey yok hüseyin bey seversin sevmezsin ama insanların ekmek kapısı 10 kişiden fazla insan ekmek yiyip emek harcıyor bence birazdaha şirketleri olayın içerisine çekmeye çalışırken biraz daha düşünceli olmalıyız

MRO hizmeti, özel uçak ve hangar kiralama hizmeti veren MC Havacılık şirketinde yönetim değişikliği yapıldı.

Yönetimin değişmesi ile birlikte yeni genel müdür şirkette bazı kişilerin işine son verdi. Kendi ekibini kurmak isteyen yeni genel müdürün bu hamlesi kavgaları beraberinde getirdi.

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda yerleşik MC Havacılık şirketi genel müdürü Basri  Demiroğlu’nun gönderilmesinden sonra yerine yeni atama yapıldı.

Yeni genel müdürün atanmasının ardından işten çıkartmalar da beraberinde geldi. Ancak bu karar şirket içinde kavgalara neden oldu.

İşten çıkartılan bir teknisyen şirketin bakım müdürünü arayarak işten çıkartılma nedenini sordu. Bakım müdürünün agresif cevaplarından sonra telefonda küfürleşmelerin yaşandığı ve teknisyenle bakım müdürü arasında düelloya varacak konuşmalar yaşandığı iddia edildi.

Bakım müdürü, teknisyenle telefonda kavga etmesinin ardından hırsını alamayarak soluğu teknisyenin kapısında aldı. Yanına MC Havacılık güvenlik müdürünü de alan bakım müdürü burada teknisyene saldırdı.

Polislerin müdahalesi ile olayın büyümeden önlendiği öğrenildi. Bakım müdürü, güvenlik müdürü ve teknisyenin karakolluk olduğu iddia edildi. Şirket içinde yaşanan bu kaotik durumdan MC Havacılık şirketinin sahibi Hüseyin Başaran’ın bilgisi olup olmadığı ise henüz bilinmiyor.

©Airporthaber.com

MC Havacılık'ta olay; Telefonda başlayan tartışma kavgaya dönüştü!

Yorumlar Tüm Yorumlar (40)

AIRCRAFT MECHANİC ~ 12 ay önce
Gayet doğru karar ben destekliyorum bir teknisyen olarak ingilizcen yoksa dökumandan ne anlayıp ne uyguluyorsun yeni uted başkanı da savaş vereceğiz diyor neyin savası kardeşim bu onca sene okul oku emeğinle sınavları ver turlu mülakatlara gir çık arka atölyede orda burda yatan adamla uçak üzerinde eşşek gibi çalışan sorumluluk alan adam aynı maası alsın oldu ben bu zihniyetteki derneğe üye müye de olmam zaten bu kafa yüzünden meslek iyice ele ayağa düştü yok şirket ve uted bu kafayla devam edecekse bu işi yapmanın ve teknikte kalmanın bir mantığı yok onwıng uçak teknisyeni olarak ya da bu meslek madem kalbur altı kapatın o okulları kaldırın sınavı mülakatı onu bunu sanayi usulü usta çırak devam edelim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Avionic ~ 12 ay önce
Yorumunuza katiliyorum.sahtekarlik eninde sonunda ortaya cikar ve bedeli ödenir.isin ilginc kismi sahtekarlarin bu kadar kendilerini savunmasi.neyini savunuyorsun kardesim parayla gectigin 13 tane modülü mu yoksa parayla aldigin ingilizce sinavinimi?disarda onlarca bu isin okulu okumus donanimli gencler var.herkes kapasitesine göre işler yapsın...
Kpt. ~ 12 ay önce
İranda ki düşen uçak başaran holdingin uçağı değilmiydi.... O kaza sadece bakım ve pilotaj açısından değil aynı zamanda yönetimsel olarak ta incelenmesi gerekirmiş demek ki.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Uçak garajı ~ 12 ay önce
Bu firmaya bu kadroyla bu yönetimle verilecek en fazla yetki uçak kapalı garajından fazla olmamalı. :) ingilizce değil türkçeyi konuşamayanları müdür yapmışlar diğerleri zaten teknisyencilik oynamakta ortalık yangın yeri :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ne günlere kaldık ~ 12 ay önce
BD’nin el üstünde tutulduğu günleri de gördüm ya, ölsem de gam yemem. Havacılık bitmiş kral.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
El Üstündesin ~ 12 ay önce
BD nin yaptığının ,ürettiğinin,yaşadığının,çektiğinin,çabaladığının,0 dan o Tarkim,Mc Havacılık hangarını o seviyeye getirip o kadar yetkiyi almasının(o zor ekonomik şartlarda) sadece 10 da 1 ini yapmadan burada yorum yapmayınız. Durun daha büyük hangarları yapsın da CV verip iş başvurusunda bulunasınız inşallah.Camiaya saygılarımla
BD 700 ~ 12 ay önce
Kadar taş düşsün kafana.Eser in varmı 1 tane. Koca hangar var adamın yaptığı
BD ~ 12 ay önce
Sahibine çektiği muameleyi herkes yapamaz, zor tabi. Bu arada evet var, dediklerini biz yaptık.
BD ~ 12 ay önce
Bir adamın yüzüne söyleyemediklerini arkasından söylemeyeceksin. Burda rumuzla sallamak kolay. Adam olan BD nin yüzüne konuşsun. Sahibine muamele kelimesini yazan klavye dekikanlısı. Birazcık adamsan BD nin yerini biliyorsun. Git yüzüne konuşta adam diyelim. Kesin sanada 1-2 kere iş bulmuştur, maaşına zam yapmıştır. Mutlaka iyiliği vardır ki böyle sallayabiliyorsun. İyiliği olmasa bu ağrıları çekip buralarda tırmalamazdın. Aslanım benim. Aynısını yaptık demişsin. Neresi çok merak ettik
Bakım Müdürü 80 puanı alsın İngilizceden önce. ~ 12 ay önce
Yeni SHT-66/147 UED-2023-1 yanınlandı.Ortalık yangın yeri.Kimse Teknikte ingilizce depremini konuşmuyor.Haber yapmıyor. Milletin tip kursları sayılmıyor yeni tabloya göre 6 Şubat tablosu:) Hiç geçiş süreci uygulwnmıyor birçok mağdur teknisyen var.Haber olan konu MC deki kavga. Binlerce uçak teknisyeninin ekmek kavgası hiç haber olmuyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SHGM ~ 12 ay önce
Peki 10 Bin TL verip ingilizce sınavına girip 90 üstü alanlara ne diyeceksiniz. Tüm ingilizce sınavlarını SHGM kendisi yapmalı aynı pilotlara yaptığı gibi.Acilen bu kararı bekliyoruz. Yoksa bu özel yetkili şirketlerin ingilizce sınavlarının sertifikaları da iptal olur. TOEIC den para verip 800 puan üstü almıştı millet. Saygılarımla
Analiz ~ 12 ay önce
Shgm ve calisma ve sosyal güvenlik bakanlığı üstünkörü inceleme yaparak kimlerin yönetici olmamasi gerektigi hakkinda cok önemli bulgular bulabilirler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kirli işler ~ 12 ay önce
İşten anlamayan yönetim , egodan gözü kör olmuş yönetici ekip ve zorla senet imzalatılan içki kesimi. Böyle bir olayın olmama ihtimali neredeyse yoktu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
?? ~ 12 ay önce
Kimmiş buranın bakım müdürü & güvenlik müdürü ya

Yanıtla

Kalan karakter 1000
—- ~ 12 ay önce
Güvenlik müdürü ve bakım müdürünün iştwn atılması gerek
Beklenen oldu ~ 12 ay önce
Onur bey yine kendi imparatorluğunu kurmak istiyor sanırım. Yakın tarih yine tekerrür ediyor
Gerçekçi ~ 12 ay önce
Eğer basri abi zamanında bu olay olsaydı olay günü karakolda bakım müdürü yerine güvenlik müdürüyle beraber kendisi olurdu bilen bilir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Üzücü ~ 12 ay önce
Beğenir beğenmezsiniz arkadaşlar ama mc havacılık türkiyede sayılı bakım hangarlarından ben olayı global olarak yorumluyorum yok maaş yok basri bey yok hüseyin bey seversin sevmezsin ama insanların ekmek kapısı 10 kişiden fazla insan ekmek yiyip emek harcıyor bence birazdaha şirketleri olayın içerisine çekmeye çalışırken biraz daha düşünceli olmalıyız

Yanıtla

Kalan karakter 1000
. ~ 12 ay önce
Y A L A K A S I N

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000