21 Eylül 2023, Perşembe 08:15:39

Mars Helikopteri yeni yükseklik rekorunu kırdı

NASA'nın Mars helikopteri Ingenuity, Kızıl Gezegen'de yeni bir uçuş rekoruna imza attı.
  • Artık hindistan bile aya uzay aracı indirebiliyor. Fransa, japonya, hindistan, çin, rusya kendi imkanları ile uzaya roketle uydu gönderebiliyor. Durum böyleyken amerikanın marsta uyduruk bir pervaneli drone uçurup bunun ikide bir reklamını yapması artık komik kaçıyor. Bu iş, Nasa nın ikide bir yok göktaşı çarpacak, yok yaşanabilir gezegen bulduk diye üfürükten haberler yayınlamasına döndü. Bazı eziklerin amerikanın düştüğü komediyi göremeyip güya buradan Türkiyeyi eleştirmesi kendi kölelik psikolojilerini yansıtıyor.
  • Asrın lideri önderliğinde, ortadoğu ve balkanların en büyük uçak mühendisi temel ile saz arkadaşları bunun daha kralını tamamen yerli ve milli olarak yapar dünya bize bir kere daha gıpta eder,kıskanır,çekinir, evelallah,inşallah,maşallah, hamdolsun,amin...

NASA'nın Mars helikopteri Ingenuity, Kızıl Gezegen'de yeni bir uçuş rekoruna imza attı.

NASA'nın Mars helikopteri Ingenuity, kızıl gezegende yeni bir uçuş rekoru kırdı. Drone benzeri makine, birkaç gün önce 59. uçuşunda 20 metre yüksekliğe ulaşarak, geçen yıl Aralık ayında kırılan rekoru 6 metre geride bırakmıştı.

Perseverance gezicisini de içeren misyonu denetleyen NASA'nın Jet Propulsion Laboratuvarı (JPL), Salı günü bir sosyal medya gönderisinde Ingenuity'nin son başarısına ilişkin haberleri paylaştı.

Uçuş, yükseldiği yerden tamamen aynı noktaya inerken, yalnızca Ingenuity'yi yeni bir yükseklik rekoruna taşımaya yönelikmiş gibi görünüyordu. Olağanüstü cihaz, Nisan 2021'de uzak gezegendeki ilk uçuşundan bu yana uzun bir yol kat etti; bu uçuşta, Mars yüzeyinin sadece 3 metre üzerinde 39,1 saniye boyunca havada kaldı ve ilk kez havaya uçabildiğini doğruladı.

Mars Helikopteri yeni yükseklik rekorunu kırdı

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

aferin buyuk basari ~ 3 ay önce
Artık hindistan bile aya uzay aracı indirebiliyor. Fransa, japonya, hindistan, çin, rusya kendi imkanları ile uzaya roketle uydu gönderebiliyor. Durum böyleyken amerikanın marsta uyduruk bir pervaneli drone uçurup bunun ikide bir reklamını yapması artık komik kaçıyor. Bu iş, Nasa nın ikide bir yok göktaşı çarpacak, yok yaşanabilir gezegen bulduk diye üfürükten haberler yayınlamasına döndü. Bazı eziklerin amerikanın düştüğü komediyi göremeyip güya buradan Türkiyeyi eleştirmesi kendi kölelik psikolojilerini yansıtıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
aferin büyük başarı'ya ~ 3 ay önce
Kölelik diyorsun da Türkiye, Abd ve benzeri gelişmiş ülkelerden destek alarak uçak,motor,jet vs yapabiliyor. Daha dün İngiliz Rolls Royce ile anlaşma haberleri vardı bu sitede...
Eyyy nasaaa ~ 3 ay önce
Asrın lideri önderliğinde, ortadoğu ve balkanların en büyük uçak mühendisi temel ile saz arkadaşları bunun daha kralını tamamen yerli ve milli olarak yapar dünya bize bir kere daha gıpta eder,kıskanır,çekinir, evelallah,inşallah,maşallah, hamdolsun,amin...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hayret ~ 3 ay önce
Tamam onlar yapamıyor, hiç olmazsa çabalıyor. Peki sen ne yaptın be gafil. Masada içki, yatakta alem, ayıkken atam, ayaktayken heykel...Ülkenin bu geri kalmışlığı tamamen bu kafadan kaynaklanıyor. 20 senede yine de mükemmel bir ivme yakalandı. Elbette ki bir Nasa olmak hayal. Ama Nasa kaç ülkede var.
hayret yazana ~ 3 ay önce
Asıl gafil senin gibi sahibinin sesleri,koltuk ve çıkar için yalan söyleyip,göz boyayanlara inanan ahmaklardır...
Hayret'e ~ 3 ay önce
Nerede mükemmel ivme yakalanmış, anca dışardan destekle,parça teknoloji,mühendislik alıp burada birleştirip birşeyler yapılabiliniyor,hangi yetişmiş insan,bütçe,liyakatsizlik neyi nasıl yerli ve milli yaparsın? Ayrıca güya içki içmeyenleri de tapelerde,ifşalarda,koko çekerken,yolsuzluk yaparken gayet güzel gördük hala daha görüyoruz da senin gibiler göremez...

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000