13 Haziran 2021, Pazar 23:50:13

Marmaris'te helikopterden sahile korkutan iniş

Marmaris'teki butik otele müşteri taşıyan helikopter güneşlenenler ve denize girenlerin arasında korkutan bir iniş yaptı.
  • Klasik TK'lı yorumu bu. "şu şu olsa sorumlusu kim". Senin gibiler yüzünden genel havacılık gelişmiyor birader, al benden de klişe sana. Hayır kardeşim VFR uçan bir trafik bu, uçuş planı olmak zorunda olduğu için olacak, Heliportlara kalkış iniş yapabilir gibi bir kural yok. Git bak Avrupa'da Amerika'da gençler ne güzel uçuyor. Özgür gökyüzü dediğin o oluyor, senin gibi bağnazlar ve videodaki "arsızlık bu" diyenler yüzünden bir yere varamıyoruz.
  • Korkmayin tuvaletlerini yapip gidecekler.
  • Onaylı uçuş planı olmayan hiçbir hava aracı uçamaz. Belki de devlet kurumlarından izin alındı ve uçuş onaylandı. Bu olayın peşini bırakmaz isek suçlu kamuoyu önünde hesap verebilir. Bu olay üstü örtülemeyecek bir hal almıştır.
  • İnerken hiç toz kaldırmamış
  • Sen Dron uçuramazsın ama zengine helikopter serbest..
  • Aklı başında ülkelerde olmayacak,görülmeyecek şeyler burada olur nasılsa gücü olan herkeste ben yaptım oldu kafası var, hesap soran,veren de yok hamdolsun...
  • Bu tarz inişler yapılabilir, AMA kontrolsüz meydan dediğimiz bu inişler özel alan ise hava sahası açısından bir kısıtlama yok ise yer sahibinin izni ile gerçekleştirilebilir. Eğer inilen yer kamu alanı ise, (Sahil, Otopark, Meydan, Konser alanı vb.) o yerin bağlı bulunduğu liman başkanlığı, belediye başkanlığı, kaymakamlık, shgm gibi otoritelerden iniş izni alınması ZORUNLUDUR.
  • altın eşek semer ilişkisi. pilotun lisansı elinden alınmalı ve o görmemişe sağlam bir ceza yazılmalı diyecem ama muz cumhuriyeti.
  • Ancak heliportlara iniş kalkış yapabilir. Onaylı uçuş planı olması gerekir. Profesyonel bir işletme değil demek ki... Pilotun bilmesi gerekir. Pilot veya pilota baskı yapan patronlar suçludur...Helikopter rüzgarından uçan bir taş parçası plajdaki birinin gözüne gelse sorumlusu kim olacak? Bu şirketin arkası sağlam mı , ona mı güveniyor?
  • Sabah havlu koyduğu şezlongun yanına inmiş adam.

Marmaris'teki butik otele müşteri taşıyan helikopter güneşlenenler ve denize girenlerin arasında korkutan bir iniş yaptı.

Muğla'nın Marmaris ilçesindeki Kumlubük koyuna inen helikopter sahilde güneşlenenler ve denize girenler için tehlike yarattı.

Bereket Enerji Üretim AŞ’ye kayıtlı helikopterin İzmirli tekstil makinesi üreticisi iki işadamını taşıdığı öğrenildi. Sosyal medyada yapılan paylaşımlara göre helikopterin bölgedeki bir butik otele bu şekilde misafir taşıdığı görüldü.

Otelin sosyal medya hesaplarından da helikopterin sahile indiği anlar paylaşıldı.

 

Marmaris'te helikopterden sahile korkutan iniş

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (24)

Yurtdışı Şefi ~ 1 ay önce
Klasik TK'lı yorumu bu. "şu şu olsa sorumlusu kim". Senin gibiler yüzünden genel havacılık gelişmiyor birader, al benden de klişe sana. Hayır kardeşim VFR uçan bir trafik bu, uçuş planı olmak zorunda olduğu için olacak, Heliportlara kalkış iniş yapabilir gibi bir kural yok. Git bak Avrupa'da Amerika'da gençler ne güzel uçuyor. Özgür gökyüzü dediğin o oluyor, senin gibi bağnazlar ve videodaki "arsızlık bu" diyenler yüzünden bir yere varamıyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
3.sinif vatandas haranli ~ 1 ay önce
Korkmayin tuvaletlerini yapip gidecekler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Havacı ~ 1 ay önce
Onaylı uçuş planı olmayan hiçbir hava aracı uçamaz. Belki de devlet kurumlarından izin alındı ve uçuş onaylandı. Bu olayın peşini bırakmaz isek suçlu kamuoyu önünde hesap verebilir. Bu olay üstü örtülemeyecek bir hal almıştır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Davut ~ 2 ay önce
İnerken hiç toz kaldırmamış

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Vatandaş ~ 2 ay önce
Sen Dron uçuramazsın ama zengine helikopter serbest..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
normal ~ 2 ay önce
Aklı başında ülkelerde olmayacak,görülmeyecek şeyler burada olur nasılsa gücü olan herkeste ben yaptım oldu kafası var, hesap soran,veren de yok hamdolsun...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dispatcher ~ 2 ay önce
Bu tarz inişler yapılabilir, AMA kontrolsüz meydan dediğimiz bu inişler özel alan ise hava sahası açısından bir kısıtlama yok ise yer sahibinin izni ile gerçekleştirilebilir. Eğer inilen yer kamu alanı ise, (Sahil, Otopark, Meydan, Konser alanı vb.) o yerin bağlı bulunduğu liman başkanlığı, belediye başkanlığı, kaymakamlık, shgm gibi otoritelerden iniş izni alınması ZORUNLUDUR.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sacmlamissin ~ 2 ay önce
Yazdigin seyi bilmiyor faraziyeler le yorum yapiyorsun, baska kapiya
Sen sus kardesim! ~ 1 ay önce
Abicim bu dispatcherlar da kendini havaci zannediyor ya, cok komik! Sen soylenileni yap otur masanda, yeter. Fikir yurutmek ne haddine.
w ~ 2 ay önce
altın eşek semer ilişkisi. pilotun lisansı elinden alınmalı ve o görmemişe sağlam bir ceza yazılmalı diyecem ama muz cumhuriyeti.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
inemez ~ 2 ay önce
Ancak heliportlara iniş kalkış yapabilir. Onaylı uçuş planı olması gerekir. Profesyonel bir işletme değil demek ki... Pilotun bilmesi gerekir. Pilot veya pilota baskı yapan patronlar suçludur...Helikopter rüzgarından uçan bir taş parçası plajdaki birinin gözüne gelse sorumlusu kim olacak? Bu şirketin arkası sağlam mı , ona mı güveniyor?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Havlu ~ 2 ay önce
Sabah havlu koyduğu şezlongun yanına inmiş adam.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000