06 Şubat 2021, Cumartesi 12:51:45

Malatya'da yeni terminal binasının temeli atıldı

Malatya Havalimanı'na yapılacak yeni terminal binasının temeli atıldı.
  • Allah emeği geçen herkesten razı olsun.
  • Haberin sadece basligini okuyup yorum yapiyorum ve merak ediyorum Kac milyar yolcu garantili???
  • Ekonomik olarak rezil haldeyiz,dış borç,ithalat,işsizlik rekorları kırılıyor,döviz kuru eski seviyesine inemiyor,faizler yükseliyor bu ülkeyi bu hale getirenler hala beton peşinde !

Malatya Havalimanı'na yapılacak yeni terminal binasının temeli atıldı.

Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu'nun katıldığı törenle temeli atılan yeni terminal binasının 2023 yılında hizmete alınacağı açıklandı.

Hava yolu ulaşımına yönelik artan yolcu talebinin, giderek hız kazanması nedeniyle yapılan genişletmelerin ileriye yönelik istenilen ihtiyacı karşılayamayacağını tespit ettiklerini, bu amaçla bugünün şartlarına uygun Malatya'ya yakışan yeni bir terminal binası inşasına karar verdiklerini dile getiren Karaismailoğlu, şöyle devam etti:

"Bugün de yeni terminal binamızın temelini atmanın mutluluğu ve gururunu yaşıyoruz. Malatya'ya 9 bin 625 metrekare olan mevcut terminal binasının yanına 26 bin 765 metrekare büyüklüğünde yeni bir terminal binası kazandıracağız. Yıllık yolcu kapasitesini 1 milyon 200 bin yolcudan 2,5 milyon yolcuya çıkaracağız. Sadece terminal binası yapmakla kalmayacak; 2 bin 495 metrekare büyüklüğünde ısı ve güç merkezi binası, 112 metrekare apron bariyer binası, havalimanı giriş nizamiye binası, havalimanı iç bağlantı yolları, 301 araçlık otopark, arıtma tesisi ve 48 bin 900 metrekarelik apron ve yer hizmetleri araç sahasını da inşa edeceğiz. Yani, Malatya'ya dört başı mamur hiçbir eksiği olmayan modern bir havalimanı yapıyoruz. 7. Ana Jet Üs Komutanlığına ait Akaryakıt Hizmetleri Takım Komutanlığı Binası ve Nizamiye Binası da yapacağız. Yeni terminal binası ve diğer tamamlayıcı tesisleri ile Malatya hava yolu taşımacılığı ve trafiğinde çok daha önemli bir konum üstlenecek. Malatya'ya gelen yerli ve yabancı ziyaretçi sayısında artış sağlayarak bölge turizminin gelişmesine katkı sağlayacak ve ticaret faaliyetlerini daha da hareketlendirecek."Malatya'da yeni terminal binasının temeli atıldı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Aspuzulu ~ 3 yıl önce
Allah emeği geçen herkesten razı olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Haram ~ 3 yıl önce
Bu iaraftır. Kaç yolcu kullanacak orayı. Yazıktır günahtır. Paraları betona yatıröayın. Ülkemiz battı
Km ~ 3 yıl önce
Haberin sadece basligini okuyup yorum yapiyorum ve merak ediyorum Kac milyar yolcu garantili???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yuh be utanın ! ~ 3 yıl önce
Ekonomik olarak rezil haldeyiz,dış borç,ithalat,işsizlik rekorları kırılıyor,döviz kuru eski seviyesine inemiyor,faizler yükseliyor bu ülkeyi bu hale getirenler hala beton peşinde !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Çadırcı ~ 3 yıl önce
OTURDUĞUN EV BETON MU?

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000