24 Ekim 2017, Salı 18:50:59

Malatya Havalimanı'nda tatbikat

DHMİ Malatya Havalimanı Müdürlüğünce, Malatya Havalimanı Acil Durum Planına istinaden, Acil Durum Çeşitleri içerisinde bulunan “Havalimanı içinde ve Havalimanı merkezli 8 km yarı çaplı alanda meydana gelen uçak kazaları” ile ilgili tatbikat yapıldı.
  • Birileri emek verir işi ortaya koyar, birileri yapılan işe konar egosunu tatmin eder.
  • Birileri yemeği hazırlıyor pişiriyor, uyanıklar hazıra konup reklamını yapıyor. Tüm katılımcılar şahit.

DHMİ Malatya Havalimanı Müdürlüğünce, Malatya Havalimanı Acil Durum Planına istinaden, Acil Durum Çeşitleri içerisinde bulunan “Havalimanı içinde ve Havalimanı merkezli 8 km yarı çaplı alanda meydana gelen uçak kazaları” ile ilgili  tatbikat yapıldı.

Havalimanı Mülki İdare Amiri Vali Yardımcısı Mehmet Ali AYTAÇ Başkanlığında, DHMİ Havalimanı Müdürü Yücel Besim ALADAĞ, 7. Anajet Üs Komutanı Albay Hüseyin KANBUR, Güvenlik Komisyonu ve Kriz Merkezi üyeleri, EADB Birimi üyeleri, Havalimanı Kurtarma ve Yangınla Mücadele (ARFF) ekipleri ile Protokol yapılan Kamu Kurum ve Kuruluşlarının katılımıyla planlı tatbikat yapıldı.

Senaryo gereği Malatya Havalimanından kalkışından 3 dakika sonra acil durum deklare etmiş ve kuleden iniş izni istemiş olan yolcu uçağına Hava Trafik Kontrol Ünitesi tarafından verilen iniş izni ile Havalimanı ARFF ekipleri yaklaşık 1 dakika 35 saniyede olay yerine ulaşarak duman çıkan bölüme su, köpük ve kimyasal söndürücü ile müdahale etti.

DHMİ Müdürlüğü personeli ve sağlık görevlileri de uçaktaki yaralılara müdahale etti. Tatbikat sonrası katılımcılar ile kullanım dışı F4 lerin önünde hatıra fotoğrafı çektirildi.Malatya Havalimanı'nda tatbikat

Facebook Yorum

Yorumlar

Kvural ~ 1 yıl önce
Birileri emek verir işi ortaya koyar, birileri yapılan işe konar egosunu tatmin eder.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Görgü Tanığı ~ 1 yıl önce
Birileri yemeği hazırlıyor pişiriyor, uyanıklar hazıra konup reklamını yapıyor. Tüm katılımcılar şahit.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000