24 Mayıs 2022, Salı 09:01:21

Mahkemede itiraf iddiası; 'Yazıcıoğlu helikopterinin bakımı yapılmamış'

Büyük Birlik Partisi eski Genel Başkanı merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun Kahramanmaraş'ta görülen duruşmasından dönen Milli Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır, Kırşehir teşkilatı ziyaretinde yaptığı açıklamada, helikopter teknisyeninin itirafta bulunduğunu söyledi.
  • Sen o kar kis kiyamette, zayif performansli ancak gorerek ucabilen tek pilot tek motor helikopterle baskanini ustelik o daglik bolgeye birde sis kosullarinda gonder sonra kendinden baska herkeste hata ara, hadi ordan…
  • Bu olayın sorumlusu olanların bağlantıları hala devlet kurumlarında görevlerinin,işlerinin,makamlarının başında. Hani fetoyla mücadele ediliyordu,ne oldu? Demek ki o da herşeyleri gibi yalanmış...
  • Ben anlamıyorum nasıl olur da 13 yıldır cozulemez. Geçenlerde koruma memuru kaza geçirdi ve oldu. Yok efendim önemli bir tanikti, yok efendim ifade verecekti. 13 yıl olmuş 13 yıl. Bir tanık 13 yıl boyunca dinlenememis ifade alınmamış şimdi diyorlar ki kaza şüpheli filan. 13 yıldır bu işi sonuclandirmayanlar kim ? Devlet isteseydi 13 günde bu işi cozerdi.
  • Kekik kokulu koyaklardan aşarak Güvercinler ülkesinde dolaşiyor Bir çeşme başı arıyorum Yarpuzlar arasinda kendimi birakip Mis gibi nane kokulari arasında Ruhumu dinlemek istiyorum Mekanın cennet olsun ey koca Reis ..
  • Bu ülkede tonla kaza oldu. Birinde çok önemli bilim insanları öldüler, bir diğerinde de dönemin jandarma genel komutanı hayatını kaybetti. Ama hiç biri bu kadar suistimal edilmedi. Muhsin Yazıcıoğlu tam da kör ölür badem gözlü olur vakasıdır. Yaşasaydı bugün muhtemelen hükümetin stepneliğini yapacak olan geçmişi şaibeli biriydi. Kendi memleketi haricinde halkta karşılığı da yoktu. Siyasi olarak da Türkçü değil ümmetçiydi. Elbette komploya kurban gittiyse aydınlatılmalı. Ama suistimal olmamalı.
  • Kimin yaptırdığı açık. Fetö ve yandaşları.

Büyük Birlik Partisi eski Genel Başkanı merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun Kahramanmaraş'ta görülen duruşmasından dönen Milli Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır, Kırşehir teşkilatı ziyaretinde yaptığı açıklamada, helikopter teknisyeninin itirafta bulunduğunu söyledi.

Çayır, "Helikopter şirketinin teknisyenini mahkemede dinledik. Hayretler içerisinde kaldık. Günü geçmiş, mutlak anlamda servise gitmesi gereken ve değişmesi gereken parçalar servise gitmemiş. Bakımı geçmiş bir helikopteri uçuşa yönlendirmişler" dedi.

Sivil Havacılığın bakımı yapılmamış bir helikoptere nasıl uçuş izni verdiğini de anlamadığını aktaran Çayır, "Helikopterin bakımlarının yapılmadığını bugün Kahramanmaraş'ta mahkemede olan teknisyen K.K., itiraf etti. Teknisyen, 'uçarken helikopterin bakım zamanları da geçmişti' diyor. Gün boyu kayda değer ve sonucu etkileyecek bir gelişme yaşanamadı. 13 yıldır sonuca götürecek bir şey göremedik" diye konuştu.

"BAZILARI, FAİLE MEÇHUL GİTSİN BEKLENTİSİNDE"

13 Yıl önce BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun da içerisinde olduğu helikopterin düşmesi olayıyla ilgili bazı kesimlerin faile meçhul beklentisinde olduğunu anlatan Çayır, açıklamasını şöyle sürdürdü: "Neden işin üzerini örtmeye çalışıyorsunuz. Sorular gittikçe çoğalıyor. Mahkeme suikast davasını görüyor olsa yaşanan olayda farklı boyuta gider. Bugün imamla papazın masalını dinledik. Gerçekten yaşananlar üzüntü verici esas ve gerçeğe ilişkin hiçbir şey yok. Sanıyorum birileri bu davayı bir an önce kapatmak istiyor".

Kırşehir teşkilatında İl Başkanı Şevket Göçmen, Merkez İlçe Başkanı Ömer Yeşil ve Nizam-I Alem Ocakları Başkanı Zafer Ateş ile bir süre sohbet eden Çayır, Kırşehir'den ayrıldı. (haberler.com)

Mahkemede itiraf iddiası; 'Yazıcıoğlu helikopterinin bakımı yapılmamış'

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Bastan hatali ~ 3 ay önce
Sen o kar kis kiyamette, zayif performansli ancak gorerek ucabilen tek pilot tek motor helikopterle baskanini ustelik o daglik bolgeye birde sis kosullarinda gonder sonra kendinden baska herkeste hata ara, hadi ordan…

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sorumlu belli ~ 3 ay önce
Bu olayın sorumlusu olanların bağlantıları hala devlet kurumlarında görevlerinin,işlerinin,makamlarının başında. Hani fetoyla mücadele ediliyordu,ne oldu? Demek ki o da herşeyleri gibi yalanmış...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ya arkadaş ~ 3 ay önce
Ben anlamıyorum nasıl olur da 13 yıldır cozulemez. Geçenlerde koruma memuru kaza geçirdi ve oldu. Yok efendim önemli bir tanikti, yok efendim ifade verecekti. 13 yıl olmuş 13 yıl. Bir tanık 13 yıl boyunca dinlenememis ifade alınmamış şimdi diyorlar ki kaza şüpheli filan. 13 yıldır bu işi sonuclandirmayanlar kim ? Devlet isteseydi 13 günde bu işi cozerdi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Özlem ve Rahmetle.. ~ 3 ay önce
Kekik kokulu koyaklardan aşarak Güvercinler ülkesinde dolaşiyor Bir çeşme başı arıyorum Yarpuzlar arasinda kendimi birakip Mis gibi nane kokulari arasında Ruhumu dinlemek istiyorum Mekanın cennet olsun ey koca Reis ..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Neden? ~ 3 ay önce
Bu ülkede tonla kaza oldu. Birinde çok önemli bilim insanları öldüler, bir diğerinde de dönemin jandarma genel komutanı hayatını kaybetti. Ama hiç biri bu kadar suistimal edilmedi. Muhsin Yazıcıoğlu tam da kör ölür badem gözlü olur vakasıdır. Yaşasaydı bugün muhtemelen hükümetin stepneliğini yapacak olan geçmişi şaibeli biriydi. Kendi memleketi haricinde halkta karşılığı da yoktu. Siyasi olarak da Türkçü değil ümmetçiydi. Elbette komploya kurban gittiyse aydınlatılmalı. Ama suistimal olmamalı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
w ~ 3 ay önce
Kimin yaptırdığı açık. Fetö ve yandaşları.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000