17 Mayıs 2019, Cuma 09:30:03

Maduro'dan ABD'ye uçak seferi tepki

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, ABD’nin tüm ticari ve kargo uçuşları durdurma kararını kınayarak, kararın hareket özgürlüğüne saldırı olduğunu ifade etti.
  • Biz uçarız senin ülkene yiğidim gönlünü ferah tut
  • sende türkiye ye uç, altınları paraları burda harca
  • Çok konuşma. Dünya'nın en büyük petrol rezervleri sende ama halkın senin yüzünden iyice mahvoldu ! Hem sosyalistim diyorsun hem de özel uçakla ülkene giderken ününü duyduğun için İstanbul'a inip nusret'de et yiyorsun !

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, ABD’nin tüm ticari ve kargo uçuşları durdurma kararını kınayarak, kararın hareket özgürlüğüne saldırı olduğunu ifade etti.

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, ABD’nin ülkesiyle hava bağlantılarını yasaklama kararını kınadı. Maduro, “Kendilerine zarar verdiler. Ticari uçuşları yasaklayarak hareket özgürlüğüne saldırdılar. Siz Sayın Bay Donald Trump, Venezuela vatandaşlarının ve dünyanın ticari uçuşlarında serbest dolaşımına saldırdınız” dedi.

Maduroz, Venezuela uçaklarının tescilli özel uçuşlarda bile dünyanın herhangi bir yerinden ABD’ye uçmasının yasak olduğunu açıkladı. Venezuela devlet televizyonuna konuşan Maduro, “Özel uçaklar uçamaz. ABD’de kayıtlı uçakları yasaklandı. Venezuela’ya her koşulda seyahat etmek engellendi. Ama Venezuela topraklarına dokunamazlar. Venezuela Mars gibi mi? Bilmiyorum" ifadelerini kullandı.

Maduro, 30 Nisan’daki darbe girişiminin başarısız olmasının ardından bu kararı ABD’nin hayal kırıklığından aldığını iddia etti. Yapılan açıklamaya göre Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ve İç Güvenlik Bakan Vekili Kevin McAleenan'ın Venezuela'daki şartlar güvence altına alınana kadar kararın devam edeceğini bildirdikleri belirtildi.
Maduro, ayrıca ABD'li mevkidaşı Donald Trump'ı ülkesinin Washington'daki elçiliğinin dokunulmazlığına saygı göstermemekle suçladı. Venezuela lideri, "Donald Trump, Washington’daki Bolivarcı Venezuela Cumhuriyeti’nin elçiliğini ihlal etti. Uluslararası hukukun ışığında yalnızca yasal değil, aynı zamanda bu durum ahlaki değil, bir ihlal anlamına da geliyor” ifadelerini kullandı.

ABD, Venezuela'daki durumun yolcular, uçuş ekibi ve mürettebatın emniyeti ve güvenliğini tehdit ettiği gerekçesiyle ABD ve Venezuela arasındaki tüm ticari ve kargo uçuşlarını durdurma kararı aldı. 

Maduro'dan ABD'ye uçak seferi tepki

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Canıtın ~ 3 ay önce
Biz uçarız senin ülkene yiğidim gönlünü ferah tut

Yanıtla

Kalan karakter 1000
boşver ~ 3 ay önce
sende türkiye ye uç, altınları paraları burda harca

Yanıtla

Kalan karakter 1000
eyy maduroo ! ~ 3 ay önce
Çok konuşma. Dünya'nın en büyük petrol rezervleri sende ama halkın senin yüzünden iyice mahvoldu ! Hem sosyalistim diyorsun hem de özel uçakla ülkene giderken ününü duyduğun için İstanbul'a inip nusret'de et yiyorsun !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
azıcık düşün! ~ 3 ay önce
Dünyanın en büyük petrol rezervleri onda olabilir. Ancak amerika ambargo uyguladığı için bu petrolü satamıyorsan, uluslarası emperyal sistemde ülkenin paralarına el konulduysa, bu nedenle halkın fakirlik çekiyorsa burada suçlu kim oluyor çok zeki arkadaş? Hiç düşündün mü? amerikan propagandalarına kolay alet oluyorsunuz. dünyayı sömürmelerine şaşmamak lazım, saftirik çok çünkü!
azıcık düşün'e! ~ 3 ay önce
Abd suçlu kabul de Venezuela ya da benzer geri kalmış ülkeleri yönetenlerin hiç mi suçu yok ? Halkı fakir yönetenlerin de hepsi lüks,gösteriş,hanedan içinde yaşıyorsa bu da sadece Abd ve emperyalistlerin mi suçu? Adam özel uçakla giderken bir anda karar veriyor İstanbul'a iniyor 3 saatliğine Nusret'e uğruyor,yiyor,içiyor,pozunu veriyor halkı da bir ekmek için 1 gün çalışmak zorunda kalıyor ve bunu yapan da güya sosyalist! Olmayan aklınla millete laf söylüyorsun da bizim gibi geri kalmış ülkelerde asıl senin gibi ahmak ve gafiller çok !

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000