06 Kasım 2020, Cuma 09:42:19

Lufthansa hızla dibe çakılıyor!

Almanya'nın bayrak taşıyıcı havayolu şirketi Lufthansa, 9 aylık mali durumunu açıkladı. Lufthansa 9 ayda ettiği zararla Türk Hava Yolları'nı 10'a katladı!
  • Çünkü Euro’nun Almanya’daki birim değeri yani alım gücüne bakılırsa açıkladıkları zarar THY ile aynı. Düz mantıkla Euro Türkiye’de 10 kat daha değerli. Yani bahsi geçen 10 kat fazla zarar algısı buradan kaynaklanıyor.
  • Daha vaka sayılarını bile düzgün açıklamıyor bütün dünyaya yalan servis ediyoruz müdürler cemiyeti thy nin mi verilerine inanalım yapmayın çocuklar yapma Rüştü
  • 1800 euroya fo , 3000 euro ya kaptan çalıştırıyor. 700-800 euro ya memur. Lufthansa da vardır illa ulaşabileceğiniz Türk çalışan. Açın sorun kaç para maaş ödüyor.
  • Çin'in uçuşlarını durdurduğu bir havayolu ile Lufthansa'yı kıyaslamanız çok seviyesizce. Ayrıca şeffaflık konusuna hiç girmiyorum.
  • Onlarin grubunda swiss lufthansa brussel ve avusturya hava yollari var ve filoau nerden baksan THY nin 3 kati . Bu kadar zarar normal Euro ile karistirmayin ytl yi . Herkes kendi kazandigina gore zararda
  • Almanya, İsvicre veya Avusturya'da Lufthansa Group bir tane işçisini kovmamıştır. Cockpit ve kabin maaş kesintisini için ayri ayri anlaşma sağlanmıştır ve yer personelleri için kısa çalışma üzerine 24ay anlaşma sağlanmıştır. Thynin kısa çalışma için anlaşma sağlayamamış olması 1. Zayıf yönetim, 2. Fakir ve borçlu bir ülkenin himayesinde olduğu için ipotek gözüyle görülmesidir. Bu nedenle çoğu yer personeli full time çalışıp zorunlu maaş kesintisini kabul etmiştir. Not: 2019 yılına ait kar payi dağıtılmış olsaydı bu vergiden düşecekti ve sirket için ayri bir gider olusmayacakti. Lufthansa daha iyi yönetiliyorsa neden zararı daha fazla? 1. Base ülkelerinde (LH, Swiss, Austria) sadece cockpit ve kabin değil, tüm personeller yoksulluk sınırının baya üstünde maaş vermesi. 2. Lufthansa Group bünyesinde neredeyse üç katına kadar filoya sahip olması. 3. Yolcu bazlı Jumbojetlere sahip olması. 4. Uçak siparişlerin daha fazla olması. 5. İklim koşulları nedeniyle yurtdışında park pozisyonlarin temin etme zorunluluğunda bulunması (LH iberiada, Swiss AMM istasyonda) Bu süreçte Lufthansa kaç tane futbol takımına veya ülkesinde yandaş sayılabilecek TV kanalına sponsorluk etmiştir (yok ki zaten) ? 0 Elbette bu pandemi bir gün bitecek ve o gün THYnin elinde sadece ve sadece gidemeyenler kalacak. Kaliteli elemanları bırakın yurtdışını, sunex, Pegasus, corendon veya Cargo Havayollarına doğru yollunu bulur. Pegasus dışında tüm bu şirketler euro ile maaş öder.
  • euro/tl:10,15 ve usd/tl :8,55!
  • İban versinler para yollayalım...
  • tabii ki 10 a katlıyacak zarar :)
  • Zamlar ülkesi Türkiye Suriye Cumhuriyeti

Almanya'nın bayrak taşıyıcı havayolu şirketi Lufthansa, 9 aylık mali durumunu açıkladı. Lufthansa 9 ayda ettiği zararla Türk Hava Yolları'nı 10'a katladı!

2020 yılının üçüncü çeyreğinde 2 milyar Euro zarar ettiğini duyuran Alman havayolu şirketinin 9 aylık toplam zararı ise 5,6 milyar Euro'ya ulaştı. 

Lufthansa, bugünün kuru fiyatlarına göre 56 milyar 38 milyon TL'lik zararıyla 5 milyar 203 milyon TL zarar açıklayan Türk Hava Yolları'ndan 10 kat daha fazla zarar etti.

Alman havayolu devi geçtiğimiz yılın aynı dönerminde 1,2 milyar Euro kar elde etmişti.

Lufthansa hızla dibe çakılıyor!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (54)

Hatalı Değerlendirme ~ 6 ay önce
Çünkü Euro’nun Almanya’daki birim değeri yani alım gücüne bakılırsa açıkladıkları zarar THY ile aynı. Düz mantıkla Euro Türkiye’de 10 kat daha değerli. Yani bahsi geçen 10 kat fazla zarar algısı buradan kaynaklanıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
HappyHour ~ 6 ay önce
Daha vaka sayılarını bile düzgün açıklamıyor bütün dünyaya yalan servis ediyoruz müdürler cemiyeti thy nin mi verilerine inanalım yapmayın çocuklar yapma Rüştü

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Thy ~ 6 ay önce
1800 euroya fo , 3000 euro ya kaptan çalıştırıyor. 700-800 euro ya memur. Lufthansa da vardır illa ulaşabileceğiniz Türk çalışan. Açın sorun kaç para maaş ödüyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hadi canım ~ 6 ay önce
Çin'in uçuşlarını durdurduğu bir havayolu ile Lufthansa'yı kıyaslamanız çok seviyesizce. Ayrıca şeffaflık konusuna hiç girmiyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Group ~ 6 ay önce
Onlarin grubunda swiss lufthansa brussel ve avusturya hava yollari var ve filoau nerden baksan THY nin 3 kati . Bu kadar zarar normal Euro ile karistirmayin ytl yi . Herkes kendi kazandigina gore zararda

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yorumlarda çok yalan haber dolaşıyor ~ 6 ay önce
Almanya, İsvicre veya Avusturya'da Lufthansa Group bir tane işçisini kovmamıştır. Cockpit ve kabin maaş kesintisini için ayri ayri anlaşma sağlanmıştır ve yer personelleri için kısa çalışma üzerine 24ay anlaşma sağlanmıştır. Thynin kısa çalışma için anlaşma sağlayamamış olması 1. Zayıf yönetim, 2. Fakir ve borçlu bir ülkenin himayesinde olduğu için ipotek gözüyle görülmesidir. Bu nedenle çoğu yer personeli full time çalışıp zorunlu maaş kesintisini kabul etmiştir. Not: 2019 yılına ait kar payi dağıtılmış olsaydı bu vergiden düşecekti ve sirket için ayri bir gider olusmayacakti. Lufthansa daha iyi yönetiliyorsa neden zararı daha fazla? 1. Base ülkelerinde (LH, Swiss, Austria) sadece cockpit ve kabin değil, tüm personeller yoksulluk sınırının baya üstünde maaş vermesi. 2. Lufthansa Group bünyesinde neredeyse üç katına kadar filoya sahip olması. 3. Yolcu bazlı Jumbojetlere sahip olması. 4. Uçak siparişlerin daha fazla olması. 5. İklim koşulları nedeniyle yurtdışında park pozisyonlarin temin etme zorunluluğunda bulunması (LH iberiada, Swiss AMM istasyonda) Bu süreçte Lufthansa kaç tane futbol takımına veya ülkesinde yandaş sayılabilecek TV kanalına sponsorluk etmiştir (yok ki zaten) ? 0 Elbette bu pandemi bir gün bitecek ve o gün THYnin elinde sadece ve sadece gidemeyenler kalacak. Kaliteli elemanları bırakın yurtdışını, sunex, Pegasus, corendon veya Cargo Havayollarına doğru yollunu bulur. Pegasus dışında tüm bu şirketler euro ile maaş öder.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Euro!!! ~ 6 ay önce
euro/tl:10,15 ve usd/tl :8,55!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Folara ~ 6 ay önce
Soyle its not my business
Bakan ~ 6 ay önce
Kurlara bakmıyor sen de bakma.
Lufthansa acilen ~ 6 ay önce
10 bin kabinci almalı. Böylelikle düze çıkar.
vah vah ~ 6 ay önce
İban versinler para yollayalım...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
euro 10 lira ~ 6 ay önce
tabii ki 10 a katlıyacak zarar :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Edo ~ 6 ay önce
Zamlar ülkesi Türkiye Suriye Cumhuriyeti

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Türkiye Cumhuriyeti ~ 6 ay önce
Madde 301. (1) Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Türkiye Büyük Millet Meclisini, Türkiye Cumhuriyeti Hükûmetini ve Devletin yargı organlarını alenen aşağılayan kişi, altı aydan iki yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.
Bilemedin ~ 6 ay önce
Somali'nin IMF borcunu ödeyip, ballı kaymaklı müteahitlerin milyarlarca vergi borcunu sıfırlayıp kendi işçisinin kıdem tazminatına ve alın terine göz dikenlerin ülkesi...

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000