29 Mart 2023, Çarşamba 10:07:26

London City Havalimanı'nda uçuşları artırma planına Belediye karşı çıktı

London City Havalimanı’nda yolcu sayısını artırma ve hafta sonu uçuş saatlerini değiştirme planlarına Londra belediye başkanının ofisi karşı çıktı.

London City Havalimanı’nda yolcu sayısını artırma ve hafta sonu uçuş saatlerini değiştirme planlarına Londra belediye başkanının ofisi karşı çıktı. Cumartesi günü 12:30 BST ile Pazar günü 12:30 arasında havaalanına geliş ve gidişlere izin verilmeyecek.

Havaalanı yönetimi, Newham Belediyesi’ne sunulan planlar kapsamında Cumartesi günü saat 18:30’a kadar uçuş gerçekleştirmek istiyor. Planlamadan sorumlu belediye başkan yardımcısı Jules Pipe, bunun Londra Planı’na uymadığını söyledi.

Havaalanı önerisi ayrıca yolcu sayısını yılda 6,5 ​​milyondan 9 milyona çıkarmayı ve İngiltere Yaz Saati’nde 18:30 ile 19:30 arasında 12’ye kadar daha fazla varışa izin vermeyi içeriyor. Ancak yıllık 111.000 uçuş limitini artırmayı düşünmüyor.

Plan, Greater London Authority (GLA) tarafından “35 yıl önce ilk açıldığından beri havalimanının operasyonlarında önerilen en önemli değişiklik” olarak tanımlandı.

Lewisham belediye de dahil olmak üzere 500’den fazla kişi planlara itiraz etti. Belediyenin çevre koruma ekibinden gelen bir mektupta, hafta sonları uçuşların “24 saatlik yasağını kaldırmanın hiçbir gerekçesi olmadığını” savundular.

Lewisham Belediyesi, çalışma saatlerinin değiştirilmesinin bölge sakinleri için daha fazla gürültü ve hava kirliliğine yol açacağından endişe duyduğunu söyledi. (londragazete)

London City Havalimanı'nda uçuşları artırma planına Belediye karşı çıktı

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000