09 Mart 2018, Cuma 09:07:12

Lockheed Martin'den itiraf: F-35 üretiminde sorunlar yaşıyoruz

ABD'li uçak üreticisi Lockheed Martin'den F-35 Lightning II savaş uçaklarının üretiminde karşılaşılan sorunlarla ilgili açıklama geldiği duyuruldu.
  • Biz sorun morun yaşamyoruz kardeşim. Geçen ay burda haberi çıktı F35 için 12 ay sonra teslimat denildi. Kaldı 11 ay! Zaten bu uçağın motor parçalarını kale grubu üretiyor. Tamaaaam ne sorunu:)))
  • En iyisi f16
  • TF-X projesi umarım çabuk icraate geçer ve 15 yıl içinde bu dış ülkelere uçak bağımlılığından kurtuluruz.
  • Son aldığımız bilgiye göre olayın arkasından Havasen çıktı. Lockheed Martin yaşadıkları sorunların Havasen kaynaklı olduğunu açıkladı, kesin bilgi, yayalım.
  • genelde böyle haberlerin kaynağı sputnik olurdu :)
  • Nerde o eski şahinler
  • Türkiye'ye teslim zamanında bu sorunlar tavan yapacaktır...

Defense News sitesinin haberine göre, Lockheed Martin'in F-35 programından sorumlu başkan yardımcısı Jeff Babione, şirketin uçağın radarlara yakalanmama özelliğinin sağlanması yönündeki talepleri yerine getirirken zorluklarla karşılaştığını belirtti. Babione, bunun sebebi olarak ürünün eşsiz oluşunu ve üretim temposundaki sert artışı gösterdi.

‘İnsan faktörünün' de üretimi olumsuz etkileyebildiğine dikkat çeken Babione, şöyle konuştu: "Kaplamada hasarlar oluşabiliyor ve onların onarılması gerekiyor. Ya da kaplama kısmen işçiler tarafından uçağa uygulandığı için bazen fazlalıkları temizlemek durumunda kalıyorlar."

Daha önce F-35 Ortak Program Ofisi Direktörü Koramiral Matt Winter, uçakların üretiminde meydana gelen kalite standartlarıyla ilgili aykırılıkların yavaş giderildiği için Lockheed Martin'i eleştirmişti.

1.5 TRİLYON DOLARA MAL OLDU
F-35 Lightning II savaş uçakları, F-22 Raptor'dan sonra seri üretimine geçilen 5. nesil çok fonksiyonlu savaş uçağı olarak biliniyor. F-35 programı ABD'ye yaklaşık 1,5 trilyon dolara mal oldu. ABD'li uçak üreticisi Lockheed Martin'in 17 yıldır üzerinde çalıştığı F-35'ler, teknik hatalar nedeniyle ABD Başkanı Donald Trump da dâhil olmak üzere birçok kişi tarafından eleştiriliyor.

Lockheed Martin'den itiraf: F-35 üretiminde sorunlar yaşıyoruz

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Biz yaşamıyoruz ~ 4 yıl önce
Biz sorun morun yaşamyoruz kardeşim. Geçen ay burda haberi çıktı F35 için 12 ay sonra teslimat denildi. Kaldı 11 ay! Zaten bu uçağın motor parçalarını kale grubu üretiyor. Tamaaaam ne sorunu:)))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
F16 ~ 4 yıl önce
En iyisi f16

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TF-X ~ 4 yıl önce
TF-X projesi umarım çabuk icraate geçer ve 15 yıl içinde bu dış ülkelere uçak bağımlılığından kurtuluruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bu yaza ~ 4 yıl önce
Bu yaza tfx de tamam rahat ol. Makarna ye. Tak tak oy bas.
Havasen ~ 4 yıl önce
Son aldığımız bilgiye göre olayın arkasından Havasen çıktı. Lockheed Martin yaşadıkları sorunların Havasen kaynaklı olduğunu açıkladı, kesin bilgi, yayalım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
vatandaş ~ 4 yıl önce
genelde böyle haberlerin kaynağı sputnik olurdu :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
F35 ~ 4 yıl önce
Nerde o eski şahinler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bir dost ~ 4 yıl önce
Türkiye'ye teslim zamanında bu sorunlar tavan yapacaktır...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000