31 Ağustos 2015, Pazartesi 09:11:39

Lisanssız pilot binlerce yolcu taşımış

Almanya’nın Aşağı Saksonya eyaletine bağlı Ostfriesland bölgesinde lisanssız bir pilotun Harle Havalimanı’nda Wangerooge adasına yıllardır 10 binlerce yolcu taşıdığı ortaya çıktı.
  • Hayret DLR'ı ile THY nasıl atlamış ilginç.
  • Yooo Hayır orası süper ülkeydi. Hayırrrr. Bu skandal Türkiye de olmalı thy pilotu yerine TGS harekatcisi olmalıydi :)) hatta ikinci kaptan nöbetci müdür olmaliydi. :))
  • Mesela Bayan Plş, evet o sirada makyajı akmistir yada tırnaklarını boyamaya unutmustur, yada çantasını kaybetmiştir, yada dergide ayakkabı görmüştür, yada selfie çekecektir yada canı çikolata çekmiştir :))))
  • bir bilen tarafından !!
  • Adam işini yapıyorsa sıkıntı yok bir ara uğrar lisansını aalır
  • Lisans hikaye. Bizde de lisanslı bayan piloşcuklar var. Rüzgar biraz arttımı inişte ağlayarak kumandaları bize bırakıyorlar. Hani lisansları vardı.
  • Bizde de lisansı olup da ucamayan cok takilmayin fazla
  • Bizdedir olmuştu, belki yine vardır,,!
  • Ben olsam yeinden lisansini gecerli yaparim ve bir sans verrim. Arkadaslar ayni vaka Corendonda da oldu Boeing 737 kaptanin Lisansi yokdu,maglesef Corendon yonetimi biliodu kaptanin lisansi olmadigini.
  • Havaclğn başlangıcına döndük

Almanya’nın Aşağı Saksonya eyaletine bağlı Ostfriesland bölgesinde lisanssız bir pilotun Harle Havalimanı’nda Wangerooge adasına yıllardır 10 binlerce yolcu taşıdığı ortaya çıktı. Aynı bölgede yer alan Wittmunder doğumlu 37 yaşındaki Alman pilotun 2007 yılından beri sahte lisansla uçtuğu tahmin ediliyor.

Aurich Başsavcısı Katja Paulke hakkında soruşturma başlatılan pilotun ‘Hava Trafik Kanunu’ ihlali için iki yıl, evrak sahtekarlığından da 5 yıla kadar ceza alabileceğini belirtti.

Her iki yılda bir ‘check-uçuş’ sınavına girme mecburiyeti olan pilotların düzenli aralıklarla lisans, tıbbi sertifika teslim etlmeleri ve uçuş saatlerini göstermesi gerekiyor. FLN Frisia Luftverkehr GmbH Norddeich Havayolu Şirketi Genel Müdürü  Olaf Weddermann henüz konuşmayan lisanssız pilotun bu sorumlulukları neden yerine getirmediğine bir anlam veremiyor. Lisanssız pilotun işine hemen son verildiğini kaydeden Wedderman NDR’e yaptığı açıklamada 37 yaşındaki kişinin ‘Süper Pilot’ olduğunu belirterek, “O çok güvenilir, güvenlik bilinci içinde ve gözü pek bir pilottu” dedi.

DAHA ÖNCE BELGESELE KONU OLMUŞ

Daha önce ada pilotlarına yönelik olarak yapılan belgesel filme konu olan lisanssız pilot uçmayı çok sevdiğini belirtmiş. Her yıl yaklaşık 60 bin yolcu taşınan güzergahta yolculardan büyük bir kısmını lisanssız pilotun uçurduğu tahmin ediliyor. Olayın kendisini şok ettiğini belirten Wangerooge adasının bağımsız belediye başkanı Dirk Lindner, “O çok iyi bir insan. Onun yanında kendimi hep rahat hissettim” dedi.                                                                           

Pilotun bir bilen tarafından şikayet edildiği tahmin edilirken, Braunschweig’de bulunan Federal Havacılık Ajansı Uçuş Lisansı Sorumlu Dairesi konuyla ilgili açıklama yapmadı. Almanya’da  özellikle Aşağı Saksonya bölgesinde son yıllarda ölümle sonuçlanan çok sayıda küçük uçak kazası meydana gelmişti.

Lisanssız pilot binlerce yolcu taşımış

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (33)

... ~ 5 yıl önce
Hayret DLR'ı ile THY nasıl atlamış ilginç.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kemo ~ 5 yıl önce
Yooo Hayır orası süper ülkeydi. Hayırrrr. Bu skandal Türkiye de olmalı thy pilotu yerine TGS harekatcisi olmalıydi :)) hatta ikinci kaptan nöbetci müdür olmaliydi. :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mbp e ~ 5 yıl önce
Mesela Bayan Plş, evet o sirada makyajı akmistir yada tırnaklarını boyamaya unutmustur, yada çantasını kaybetmiştir, yada dergide ayakkabı görmüştür, yada selfie çekecektir yada canı çikolata çekmiştir :))))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bir bilen ~ 5 yıl önce
bir bilen tarafından !!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Niko ~ 5 yıl önce
Adam işini yapıyorsa sıkıntı yok bir ara uğrar lisansını aalır

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mesela Bayan Plş ~ 5 yıl önce
Lisans hikaye. Bizde de lisanslı bayan piloşcuklar var. Rüzgar biraz arttımı inişte ağlayarak kumandaları bize bırakıyorlar. Hani lisansları vardı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
~ 5 yıl önce
Bizde de lisansı olup da ucamayan cok takilmayin fazla

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yoruyorum ~ 5 yıl önce
Bizdedir olmuştu, belki yine vardır,,!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bush-Pilot ~ 5 yıl önce
Ben olsam yeinden lisansini gecerli yaparim ve bir sans verrim. Arkadaslar ayni vaka Corendonda da oldu Boeing 737 kaptanin Lisansi yokdu,maglesef Corendon yonetimi biliodu kaptanin lisansi olmadigini.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
... ~ 5 yıl önce
Havaclğn başlangıcına döndük

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000