16 Kasım 2023, Perşembe 17:17:14

Limak Karayipler'deki havalimanına talip

Limak Şirketler Grubu, Turks ve Caicos Adaları Havalimanları Otoritesi'nin ülkedeki Howard Hamilton Uluslararası Havalimanı (HHIA) için düzenlediği ihaleye yeterlilik başvurusu yaptı.
  • Luzumsuz masraf dostlar alisveriste gorsun diye giriyorlardir :)
  • Bu işi yapsa yapsa TAV yapar. Herkesin harcı değil bu
  • Yurtdışında iş yapan tüm şirketlerin, ülkemizi ve ülkemizin insanını en güzel şekilde temsil etme sorumlulukları var. Bunu başarabilen her şirketin yolları da bahtları da inşAllah hep açık olsun
  • Howard Hamilton Uluslararası Havalimanı dedikleri, Providenciales International Airport (PLS). Oldukça küçük bir havalimanı. Fazla uçan yok yalnız ada öyle böyle güzel değil. Yok böyle berrak bir su. Çok değişik bir mavi. Ucuz değil. Çok pahalı. Ayrıca bilmem kaç alt kalemden oluşan yolcu başına 70 dolar departure fee var.

Limak Şirketler Grubu, Turks ve Caicos Adaları Havalimanları Otoritesi'nin ülkedeki Howard Hamilton Uluslararası Havalimanı (HHIA) için düzenlediği ihaleye yeterlilik başvurusu yaptı.

Gruptan yapılan açıklamaya göre, halihazırda işlettiği Kosova ve Senegal Uluslararası havalimanlarının yanı sıra birçok ülkede havacılık faaliyetlerini sürdüren Limak Şirketler Grubu, son dönemde Türk bayrağını farklı coğrafyalarda dalgalandırmak için yeni stratejik adımlar atıyor.

Grup son olarak, Turks ve Caicos Adaları Havalimanları Otoritesi'nin, ülkedeki Howard Hamilton Uluslararası Havalimanı için düzenlediği ihaleye yeterlilik başvurusu yaptı.

Teklifler 2024'ün ilk çeyreğinde
Karayipler'in, büyük turizm merkezlerinden biri olan Turks ve Caicos Adaları'nda yapılacak projeyle havalimanının renovasyon ve genişletilmesi yapılacak.

Projenin ihalesinde ön yeterlilik şartlarını sağlayan şirketler, 2024'ün ilk çeyreğinde teklif verecek. "Yap-işlet-devret" modeli ile hayata geçirilecek projede ihaleyi kazanan şirket, havalimanını 30 yıl işletecek.

Yılda 1 milyondan fazla yolcuya hizmet veren havalimanı, kapasite artırım çalışmaları sonrası 2 milyondan fazla yolcu ağırlaması hedefleniyor.

Yapılacak yatırımlar arasında 4 yolcu köprülü 25 bin metrekare yeni terminal binası, çok katlı kapalı otopark ve 35 bin 600 metrekare alanda apron düzenlemesinin yanı sıra pist ve araç yollarının genişletilmesi yer alıyor. (Dünya)

Limak Karayipler'deki havalimanına talip

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Masraf ~ 23 gün önce
Luzumsuz masraf dostlar alisveriste gorsun diye giriyorlardir :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Meydan ~ 24 gün önce
Bu işi yapsa yapsa TAV yapar. Herkesin harcı değil bu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Boşversene ~ 24 gün önce
Tümü torpilli yöneticileri semirdi ama gerçek emekçilerinin maaşları hava limanlarının en düşüğü
Temsil sorumluluğu ~ 24 gün önce
Yurtdışında iş yapan tüm şirketlerin, ülkemizi ve ülkemizin insanını en güzel şekilde temsil etme sorumlulukları var. Bunu başarabilen her şirketin yolları da bahtları da inşAllah hep açık olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
PLS Airport ~ 24 gün önce
Howard Hamilton Uluslararası Havalimanı dedikleri, Providenciales International Airport (PLS). Oldukça küçük bir havalimanı. Fazla uçan yok yalnız ada öyle böyle güzel değil. Yok böyle berrak bir su. Çok değişik bir mavi. Ucuz değil. Çok pahalı. Ayrıca bilmem kaç alt kalemden oluşan yolcu başına 70 dolar departure fee var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000