31 Ekim 2011, Pazartesi 14:48:03

LİBYA - KKTC CHARTER SEFERLERİ BAŞLIYOR

Libya'yı yöneten Ulusal Geçiş Konseyi'nin Sağlık Bakanı Abdal Rahman Kıssa, Lefkoşa'ya gidip Yakın Doğu Üniversitesi Tıp Fakültesi'yle protokol imzaladı. Protokolle Libya, KKTC'yi resmen olmasa da filen tanımış oluyor.
  • Yakın zamanda PKK'lıların atılmaya ve süper bir okulun pisliklerden arınmaya başlandığı Yakın Doğu Üniversitesi ve YDÜ Hastanesini kutluyorum. Rauf DENKTAŞ başkanımız bile sağlığına kavuştu , Libya halkı da inşallah sağlıklarına kavuşacaklar.
  • 40 yildir ayni palavra hic bir hava yolu sirketi KKTC ye TR inisli olmadan direkt ucus palanliyamaz palanlamaya kalksada hic bir ulke bu ucus planini kabul etmez milletin bu palavralara karni doydu
  • ne zamanda belli.hastahane protokolü tanınma oldu.şükran...
Libyalı hasta ve yaralıların bir bölümü, Yakın Doğu Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi görecek. Protokol, ayrıca sadeceTürkiyetarafından tanınan KKTC"nin resmen olmasa da fiilen Libya tarafından tanınması anlamına geliyor.

Libya'da yönetimi elinde tutan Ulusal Geçiş Konseyi, KuzeyKıbrısTürk Cumhuriyeti'nde önemli bir anlaşmaya imza attı. Anlaşmaya Yakın Doğu Üniversitesi Kurucu Rektörü Suat Günsel ile Libya adına Geçiş Konseyi'nin Sağlık Bakanı Abdal Rahman Kıssaimza attı. İmza töreninde KKTC Başbakan İrsen Küçük de hazır bulundu.

'KKTC'LE DAHA ÇOK İŞBİRLİĞİ İSTİYORUZ'

KKTC gezisini resmi bir ziyaretten çok dostluk gezisi olarak nitelendiren Kıssa, KKTC'de gördüğü güzellikleri Libya'da anlatacağını ve daha birçok alanda işbirliğine çalışacaklarını söyledi.

LİBYALI HASTALAR BİR HAFTA İÇİNDE GELECEK

Başbakan Küçük de Libya'la her alanda işbirliğine hazır olduklarını belitti. Anlaşmaya göre Libya'dan yaralı ve hasta kabulü bir hafta içinde başlayacak ve bunun için charter uçak seferleri düzenlenecek. Acil durumlarda Yakın Doğu Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nin özel uçağı da Libya'ya gönderilecek.
LİBYA - KKTC CHARTER SEFERLERİ BAŞLIYOR

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 10 yıl önce
Yakın zamanda PKK'lıların atılmaya ve süper bir okulun pisliklerden arınmaya başlandığı Yakın Doğu Üniversitesi ve YDÜ Hastanesini kutluyorum. Rauf DENKTAŞ başkanımız bile sağlığına kavuştu , Libya halkı da inşallah sağlıklarına kavuşacaklar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 10 yıl önce
40 yildir ayni palavra hic bir hava yolu sirketi KKTC ye TR inisli olmadan direkt ucus palanliyamaz palanlamaya kalksada hic bir ulke bu ucus planini kabul etmez milletin bu palavralara karni doydu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 10 yıl önce
ne zamanda belli.hastahane protokolü tanınma oldu.şükran...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000