13 Ağustos 2019, Salı 10:20:36

Latin turist sayısı arttı... THY büyük pay aldı

Latin Amerika'dan Türkiye'ye gelenlerin sayısı yüzde 20 artışla 6 ayda 167 bine yükseldi.
  • Acı da olsa haberi niye yayınlamıyorsunuz
  • 6 milyon turist geldi suriyeden. Daha noolsun
  • Bravo hem THY hem Türk dizilerine Bu arada turist rehberliği yapanlara sorun neden yıllardır Kapadokya bölgesine Latin turist çok gelir ibadet etmek için
  • Ne varsa latinlerde var, tk zarar ediyordu bir anda zarari kapattilar
  • Dreamliner i duyan tum avrupalilar latinler Tk dan bilet aldi, heh heh

Latin Amerika'dan Türkiye'ye gelenlerin sayısı yüzde 20 artışla 6 ayda 167 bine yükseldi. Özellikle Latin ülkelerinden Efes ve Kapadokya'ya ilgi olurken, Türk Hava Yolları da bu ilgiden önemli bir pay alarak transitler de dahil yüzde 12,5 artışla 256 bin yolcu taşıması dikkat çekti.

Türkiye'ye geçtiğimiz yıl 265 bin kişi Latin Amerika ülkelerinden gelirken bu yılki verilere göre bu ülkelerden gelen turist sayısının yıl sonu 300 bini gececek. Özellikle inanç turizmi için Latinler Türkiye'ye ilgi gösterirken en çok tercih ettikleri yer ise Efes oldu. Bu yılın ocak-haziran döneminde Latin ülkelerinden gelişler ise geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre rekor artışla yüzde 167 bine çıktı.Yüzde 20 artışın yaşandığı Latin Amerika ülkelerinden en çok gelenler sıralamasında ise Brezilya vatandaşları 45 bin gelişle ilk sırada yer aldı.Brezilya vatandaşlarını 34 bin gelişle Arjantin vatandaşları takip etti.

THY LATİNLERİN İLGİSİNDEN BÜYÜK PAY ALDI

Latin ülkelerinden Türkiye'ye akın olması da Türk Hava Yolları'na olumlu etki yaptı. THY Türkiye çıkışle ve transitler de dahil ocak-temmuz dömeninde Latin ülkelerinden yüzde 12,5 artışla toplam 256 bin 850 yolcu taşıdı. THY'nin bu seferlerde yolcu doluluk oranları ise yüzde 86,3 oldu. Bunun yanı sıra THY'nin Latin ülkelerinde kargo ve posta taşımacılığı da rekor düzeyde arttı. THY, toplam yüzde 79,3 artışla 19 bin 110 ton kargo ve posta taşıdı. THY Latin ülkelerinden taşıdığı yolcu sayısındaki artış nedeniyle, haftada 3 sefer yaptığı İstanbul – Karakas – İstanbul seferlerini, 19 Haziran 2019 tarihi itibarıyla haftada 5'e çıkarmıştı. THY, Latin Amerika'da Kolombiya'nın Bogota, Küba'dan Havana, Arjantin'de Buenos Aires, Brezilya'da Sao Paulo ve Venezuela'dan Karakas ve Panama'ya seferleri bulunuyor. Türk Hava Yolları, Meksika'ya 22 Ağustos 2019 tarihinden itibaren uçmaya başlayacak. (Sabah)

Latin turist sayısı arttı... THY büyük pay aldı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Siz uyuyormusunuz ~ 3 ay önce
Acı da olsa haberi niye yayınlamıyorsunuz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
En çok suriyeden ~ 3 ay önce
6 milyon turist geldi suriyeden. Daha noolsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
THY ~ 3 ay önce
Bravo hem THY hem Türk dizilerine Bu arada turist rehberliği yapanlara sorun neden yıllardır Kapadokya bölgesine Latin turist çok gelir ibadet etmek için

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Latinler ~ 3 ay önce
Ne varsa latinlerde var, tk zarar ediyordu bir anda zarari kapattilar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ben THY ~ 3 ay önce
Ben THY nin zarar ettiğine inanmıyorum. Personel sözleşmeleri gereği artış vermemek için kasıtlı olarak zarar gösteriliyor yada yatırım kalemleri ekleniyor. Zarar ediyorsan Afrika’ya niye olmayacak rakamlara yolcu taşıyorsun. ?
Basari Dreamlinerin ~ 3 ay önce
Dreamliner i duyan tum avrupalilar latinler Tk dan bilet aldi, heh heh

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000