02 Şubat 2016, Salı 08:25:47

Latin Amerika uçuşları başlıyor

Türk havacılık şirketi AirPlus, Nisan ayının başında Latin Amerika ülkelerinden Venezuela ve Küba'ya direkt uçuş planlıyor. Uçuşlar İstanbul-Caracas-Havana ve dönüş şeklinde olacak.
  • İsim çok tanıdık dikkat edin sizede bulaşmasın
  • orgi - caracas, orgi - medellin, orgi - havana, orgi - st maarteen seferleri de istiyoruz. samsundan ya da trabzondan uçarken cok yoruluyoruz :))
  • Boiler, kabul etmek lazım ki bu şahıs fevkalade başarılı. Türkiye'de basını yemesi çok mühim değil de adam bir anlamda Venezuela Devletini "yemeye" niyetlenmiş durumda. Ortada, SHGM'den izin almış AirPlus Aviation diye bir şirket, büyük olasılıkla YOK. Kiraladık dedikleri uçaklar var ama Emirates'in filo dışı bıraktığı ve Airbus'la ortaklaşa pazarlamaya çalıştıkları uçaklar. Bunlar arasında da an itibariyle kiralanmışı yok. Sizin aklınız alıyor mu? 2 tane, daha kiralamadığın uçağı kiralayacaksın. Bunlara ekip bulacaksın. Bunları uçurup Türkiye'ye getireceksin. Sonra da "Yaşar Yaşamaz" bir Havayolu Şirketi üstünden TC Makamlarından tescil no alacaksın!... :))))) Ha bu arada, Türkiye'den hangi yolcuyu bulacaksın da a332 gibi artık hurdası çıkmaya başlamış bir uçakla her seferde 12 tane "first class" yolcusunu o parkurlarda taşıyacaksın? Yakıt konusu bile gülünç: göya Venezuela ucuz yakıt verecekmiş. Yahu a345'ler yakıt canavarı. Bir bacakta ucuz yakıtı bulup aldın, ya bunun dönüş bacağı?
  • haber ve şirket faik arkadaşlar.
  • Bu habere inanmadan once bunuda okuyun. ..."Swindler Murat convicted again: Hürriyet Murat Pura, who had introduced himself as a CIA agent, a businessmen and a lawyer in order to cheat people out of their money, was sentenced to four-and-a-half years in prison in Vevey, Switzerland, reported daily Hürriyet yesterday. Pura had already served four-and-a-half years in prison for cheating several people under the false identity Simon Pura, which earned him millions of Francs. Pura married with a journalist who had visited him during his first stint in prison. After his release, he introduced himself to his wife's friend as a CIA agent, diplomat and lawyer, embezzling them of 789,000 Francs. The Swiss Raiffeissen Bank, falling prey to one"... (4/9/2007 Hurriyet daily news).
  • http://www.hurriyet.com.tr/binbir-surat-murat-6291339 COK YORUMA GEREK YOK LINKTEKI HABER KARTVIZIT GIBI AIRPORT HABER BU TARZ SEYLERE DIKKAT EDERDI SANIRIM GOZDEN KACTI
  • Adam bildiğin dolandırıcı, ya göz göre göre birilerinin canı yanacak yok mu bunu durduracak bir mekanizma, bir birim, bir savcı ? Jet Fadıl gibi başımıza yeni bir bela türüyecek.
  • Adam bildiğin dolandırıcı, ya göz göre göre birilerinin canı yanacak yok mu bunu durduracak bir mekanizma, bir birim, bir savcı ? Jet Fadıl gibi başımıza yeni bir bela türüyecek.
  • santiago yu unutmaib.. scl
  • Murat Simon Pura Namı diğer ''Binbir surat Murat'' yazın google a öğrenin büyük iş adamının marifetlerini

Türk havacılık şirketi AirPlus, Nisan ayının başında Latin Amerika ülkelerinden Venezuela ve Küba'ya direkt uçuş planlıyor. Uçuşlar İstanbul-Caracas-Havana ve dönüş şeklinde olacak.

Yapılması planlanan uçuşlar için taraflar İstanbul'da bir otelde bir araya geldi. Toplantıya Airplus Aviation Genel Müdürü Murat Pura, Türkiye Küba konsolosu Abel Martinez Grandio, Küba Türkiye Büyükelçisi Alberto Gonzalez Casals,Küba - İtalya ve Türkiye Ticaret Ataşesi: Aleido Costellanos, Venezuela Devlet Havayolu Conviasa’nın üst düzey yetkilileri, Amilton Ramos ve Rodrigo Castillo Oviedo katıldı. Toplantıda Latin Amerika ülkelerinden Venezuela ve Küba'ya yapılması düşünülen uçuş hakkında bilgi paylaşıldı.

2 NİSAN'DA UÇUŞLAR BAŞLAYACAK

Toplantıda konuşan Airplus CEO'su Murat Pura, 1984 yılında kurulan Airplus’ın 30 yılı aşkın geçmişe sahip bir havayolu şirketi olduğunu belirterek “3 yıl önce Venezuela’nın hava yolu şirketi olan Conviasa ile jointventure (ortak girişim) anlaşması için çalışmalara başlandı. 3 yıl süren çalışmalar sonucunda 2 Nisan 2016’da ilk seferimizi gerçekleştireceğiz” dedi.

10 MİLYON DOLARIN ÜZERİNDE YATIRIM YAPILDI

Airplus CEO'su Pura, bugüne kadar yapılan yatırımların yaklaşık 10 milyon doları bulduğunu belirterek "2 Nisan’da başlayacak olan uçuşlarımız için Airbus’tan 3 adet A340-500 tipi uçak kiraladık. Ayrıca şirket olarak 2019 yılında A330-NEO tipi 2 uçak satın alımı için gerekli anlaşmalarımızı da yaptık. Uçaklarımızı teslim alana kadar Airbus’tan kiralanan 3 adet A340-500’lerle uçuşlarımızı gerçekleştireceğiz'' diye konuştu.

Kullanılacak uçaklar hakkında bilgi veren Airplus CEO’su Pura, ilk seferi yapacakları A 340-500 tipi uçakların bugüne kadar Türkiye’de kullanılmayan uçak tipleri olduğunu söyledi. Pura, sözlerine şöyle devam etti: “Bu uçaklar, en yeni ve modern tekniklere sahip, dünyadaki en uzun yol uçakları olarak biliniyor. Uçaklar; 12 adet firstclass, 42 businessclass, 206 economicclass koltuğa ve 20-25 tonluk kargo kapasitesine sahip. Dünyada teknik olarak en kabul edilir uzun yol uçakları diyebiliriz. Bu uçakların en büyük gideri 4 motorlu olmalarından ötürü yakıt ihtiyacının fazla olmasıdır."

Murat Pura, Airplus olarak bu noktadaki avantajlarını şöyle anlattı: "Venezuela’nın Devlet Havayolları olan Conviasa ile birlikte çalışıyor olmamız. Çünkü Conviasa aynı zamanda Karakas’ta uçaklara gerekli olan yakıtları üstleniyor. Yakıtları daha ucuz alabildiğimizden, maliyet farkı oluşmayacak. Böylelikle rekabet haklarımız halen elimizde kalıyor. Tabii asıl hedefimiz, 2019 yılında Airbus’tan satın alacağımız; daha kaliteli ve daha yeni teknolojiye sahip A330 NEO tipi uçaklarla uçuşlarımızı gerçekleştirmek.''

UÇUŞLAR HAFTADA İKİ KEZ PLANLANIYOR

Haftada 2 kez uçuş olacağı bilgisini veren CEO Pura, ''2 Nisan 2016 itibariyle; haftada iki kez Karakas- İstanbul - Karakas, haftada iki kez de Karakas-Havana-İstanbul-İstanbul-Karakas ile toplam 4 seferle uçuşlarımız olacak. Bunun yanı sıra Airplus Karakas- Roma-Karakas ve Karakas-Basel-Karakas hatlarını açıyor. Bir Türk şirketi olarak, Karakas-Madrid-Karakas, Karakas-Buenos Aires-Karakas uçuşlarını biz yapıyoruz" dedi.

Pura, bundan sonraki beklentilerinin yalnızca Türkiye geliş gidişleri değil, global anlamda bir çok ülkeye uçuş gerçekleştirmek yönünde olduğunu belirterek şunları söyledi:

"Conviasa ile ilişkimizi bir başlangıç olarak görüyoruz. İleride Afrika ya da Güney Amerika’da başka ülkelere de hizmet vermek istiyoruz.Yeni bir istihdam sağlıyoruz. İki uçağa alınacak personel sayısı 250-270 civarında olacak. Uçak sayımızın üçe çıkmasıyla beraber yaklaşık 400 personel istihdamı oluşacak. AirPlus olarak hem şirketimiz hem de ülkemiz adına başarılı olmayı diliyoruz ”
Toplantıya katılan Küba Türkiye Büyükelçisi,Alberto Gonzalez Casals, 'Küba’da ve Türkiye’de bu uçuşa ilişkin çok büyük bir beklenti vardı. Çünkü bu uçuş Küba ve Türkiye arasındaki ilişkiler açısından önem arz ediyor'' dedi.

Küba-İtalya ve Türkiye Ticaret Ataşesi Aleido Costellanos ise Küba Turizm Bakanlığı olarak İstanbul-Havana, Havana-Karakas destinasyonunda gerçekleştirilecek olan bu uçuştan dolayı büyük mutluluk duyduğunu söyledi. Costellanos, bu sayede Küba’yı ziyaret edecek olan turistlerin sayısının artacağını, bu nedenle direkt seferlerle gerçekleştirilecek olan bu uçuşla yakından ilgilendiğini sözlerine ekledi.

Venezuela Devlet Havayolu Conviasa’nın üst düzey yetkililerinden Amilton Ramos da ''3 ulus için de çok önemli bir gün. Bugün burada duyurduğumuz proje ile bu 3 ulusun bir araya gelmesine önayak oluyoruz. Türkiye, Küba ve Venezuela için önemli olan bu günün bir parçası olmaktan dolayı Conviasa olarak büyük bir onur duyuyoruz'' dedi.

Venezuela Devlet Havayolu Conviasa’nın üst düzey yetkililerinden Rodrigo Castillo Oviedo, İstanbul’dan Caracas’a ve Küba’ya haftada 2 kez gerçekleştirilecek olan uçuşun başlangıcını kutlamak üzere buradayız. Bu uçuşlarda 204 ekonomi sınıfı, 12 firstclass ve 42 businessclass yolcusu seyahat edebilecek'' diye konuştu.Latin Amerika uçuşları başlıyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (30)

:) ~ 5 yıl önce
İsim çok tanıdık dikkat edin sizede bulaşmasın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
orgici ~ 5 yıl önce
orgi - caracas, orgi - medellin, orgi - havana, orgi - st maarteen seferleri de istiyoruz. samsundan ya da trabzondan uçarken cok yoruluyoruz :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
mafaky ~ 5 yıl önce
Boiler, kabul etmek lazım ki bu şahıs fevkalade başarılı. Türkiye'de basını yemesi çok mühim değil de adam bir anlamda Venezuela Devletini "yemeye" niyetlenmiş durumda. Ortada, SHGM'den izin almış AirPlus Aviation diye bir şirket, büyük olasılıkla YOK. Kiraladık dedikleri uçaklar var ama Emirates'in filo dışı bıraktığı ve Airbus'la ortaklaşa pazarlamaya çalıştıkları uçaklar. Bunlar arasında da an itibariyle kiralanmışı yok. Sizin aklınız alıyor mu? 2 tane, daha kiralamadığın uçağı kiralayacaksın. Bunlara ekip bulacaksın. Bunları uçurup Türkiye'ye getireceksin. Sonra da "Yaşar Yaşamaz" bir Havayolu Şirketi üstünden TC Makamlarından tescil no alacaksın!... :))))) Ha bu arada, Türkiye'den hangi yolcuyu bulacaksın da a332 gibi artık hurdası çıkmaya başlamış bir uçakla her seferde 12 tane "first class" yolcusunu o parkurlarda taşıyacaksın? Yakıt konusu bile gülünç: göya Venezuela ucuz yakıt verecekmiş. Yahu a345'ler yakıt canavarı. Bir bacakta ucuz yakıtı bulup aldın, ya bunun dönüş bacağı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Avia ~ 5 yıl önce
Yazılanı okuyup anlayamıyorsan kendince kabullenişlere cevap yazarsın. Birincisi uçakların anlaşması olup olmadığını nerden bilip sallıyorsun. Sordun mu Airbus'a. Mesela Airbus bir yazı verirse biz kiraladık diye naparsın ? İkincisi uçaklar burada bir yere tescil olmuyor bunu nerden uydurdun ? Üçüncüsü uçağın operatörü Venezuella devlet havayolu .. onun adına uçan bir uçakla ilgili dert nedir ? Dördüncüsü devlet havayolu venezuelladan çıkısta yakıt parası ödemiyor ise bu canavarın koltuk başına yakıt gideri varsa senin arabanın giderinden az olur
faik ~ 5 yıl önce
haber ve şirket faik arkadaşlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bu haberide okuyun ~ 5 yıl önce
Bu habere inanmadan once bunuda okuyun. ..."Swindler Murat convicted again: Hürriyet Murat Pura, who had introduced himself as a CIA agent, a businessmen and a lawyer in order to cheat people out of their money, was sentenced to four-and-a-half years in prison in Vevey, Switzerland, reported daily Hürriyet yesterday. Pura had already served four-and-a-half years in prison for cheating several people under the false identity Simon Pura, which earned him millions of Francs. Pura married with a journalist who had visited him during his first stint in prison. After his release, he introduced himself to his wife's friend as a CIA agent, diplomat and lawyer, embezzling them of 789,000 Francs. The Swiss Raiffeissen Bank, falling prey to one"... (4/9/2007 Hurriyet daily news).

Yanıtla

Kalan karakter 1000
BİR BILEN ~ 5 yıl önce
http://www.hurriyet.com.tr/binbir-surat-murat-6291339 COK YORUMA GEREK YOK LINKTEKI HABER KARTVIZIT GIBI AIRPORT HABER BU TARZ SEYLERE DIKKAT EDERDI SANIRIM GOZDEN KACTI

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ohannes ~ 5 yıl önce
Adam bildiğin dolandırıcı, ya göz göre göre birilerinin canı yanacak yok mu bunu durduracak bir mekanizma, bir birim, bir savcı ? Jet Fadıl gibi başımıza yeni bir bela türüyecek.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ohannes ~ 5 yıl önce
Adam bildiğin dolandırıcı, ya göz göre göre birilerinin canı yanacak yok mu bunu durduracak bir mekanizma, bir birim, bir savcı ? Jet Fadıl gibi başımıza yeni bir bela türüyecek.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ztk ~ 5 yıl önce
santiago yu unutmaib.. scl

Yanıtla

Kalan karakter 1000
MSP ~ 5 yıl önce
Murat Simon Pura Namı diğer ''Binbir surat Murat'' yazın google a öğrenin büyük iş adamının marifetlerini

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000