22 Mart 2018, Perşembe 09:43:01

Kuşadası için yamaç paraşütü seferberliği

Kuşadası turizmine yamaç paraşütünü kazandırmak için çalışmalarını yürüten heyet, Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı’yı ziyaret etti.
  • Sıfır fabrikadan alınan motorlu planörler 3 senedir çürüyor. 1 dk bile uçmadi lar. Sıfır alınan eğitim planörleri uçmuyor tescilleri bile yok. Ventus gibi sıfırı 200000+€ olan planörler yıllardır römork dan çıkıp güneş bile görmedi. Uçmak isteyene senin haddine değil sen haketmiyorsun diyip hevesi kırılıyor. Planör okulu yönetimi ona buna torpil geçmeyi bırakıp havacılık yapmalı veya istifa etmeli. Hiç bir öğrenciye ego tatmini yapmamalı. Yeter artık bırakıp gidin kişisel çıkarlarınız için beceriksiz bir şekilde emekliliği beklemeyin. Ben ödeyeceğim SSK nizi. Yeter ki zarar vermeyin. Sadece thk yönetimi değil müdürler de zarar veriyor vizyonsuz davranışları ile. Birde 2020 ye talip oluyorlar. Yazık yazık. Hangi personelle yapacaklar acaba. Elinde vizyonu olan ve kalifiye personeli kaldımi planör okulunun hepsi özel sektöre kaçtı. Yakında gidecekler de var. 40+ yaş emekli bekleyen veya başka alternatifi olmayan vasıfsız yuvası.
  • Türkiye'nin tek atlayış merkezi olan (selçuk havaalanı) kuşadasının dibinde bulunuyor .Malesef işletilemiyor . Avrupada ,toplamda 618 atlayış merkezi çalışıyor . Fethiye ölüdenizde yılda 100 bin uçuş oluyor ürgüpte balon uçuşları yetişilemiyor . THK buralarda da ilk imzayı atanlardı . Malesef şimdi yamaç paraşütü veya balon işletmesi yok ! 1250 tl 1 atlayışın yapıldığı ve 1 milyondan fazla avrupadaki serbest paraşütçü portföyünü belediye kuşadasına çekerse Dünyanın sayılı atlayış merkezlerinden olacaktır . (Türkiye'deki talebi yazmadım )çünkü sadece türkiye'deki potansiyele bile yetişemiyecektir.. Ülkemizde Yamaç gibi farklı bölgelerde uçuş alternatifleri olmayan skydiving sporu ile kuşadasına inanılmaz derecede talebi arttıracaktır . Başkanım olanın üzerinden değilde olmayan (Türkiyede)serbest paraşüt sporunun üzerinden THK ile protokol yapılırsa kuşadası belediyesi ve esnafı ( otelcisi , restrnt,bakkalı, cafesi , ) yüzü gülecek bu sayede katma değer katacaktır . 2017 atlayış fiyat listesi 1 kişi tandem (yolcu ile)1250 tl 4000 metreden Single atlayış 100 tl Avrupa'da 23 euro Öğr atlayış paketi 7000 tl
  • Hani bu arkadaş rekor atlayışı yapacaktı stratosferden? Namık Ekin ve Nasuh Mahruki ile poz vermişti. Sonra? Paraşütü evde kaldı herhalde. Böyle medyadik olmaya çalışanlara bayılıyorum. Kuşadası'nda ilk kez profesyonel yamaç paraşütü yapmış. Vay vay vay

Kuşadası turizmine yamaç paraşütünü kazandırmak için çalışmalarını yürüten heyet, Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı’yı ziyaret etti. Bilindiği gibi, Kuşadası Belediyesi, Kuşadası Ticaret Odası, Türk Hava Kurumu Kuşadası Şubesi ve Kuşadası Sivil Havacılık Kulübü tarafından yürütülen proje kapsamında THK Pilotu Arif Kemal Buhara, Güzelçamlı Mahallesi’nde bulunan Delibaş Dağı’ndan ilk deneme uçuşunu gerçekleştirdi.

Buhara “Kuşadası yamaç paraşütü için oldukça elverişli"

Kuşadası’nda ilk kez yamaç paraşütü denemesi gerçekleştiren THK Pilotu Arif Kemal Buhara, Kuşadası’nın yamaç paraşütüne uygun bir yapısı olduğunu belirterek ilk deneme uçuşunda başarı kaydettiklerini ifade etti. Deneme uçuşlarının önümüzdeki günlerde devam edeceğini belirten Buhara “Kuşadası’nda profesyonel anlamda ilk kez yamaç paraşütü yapmanın mutluluğunu yaşıyorum. Üç gün süren alan çalışmamızın ardından gerçekleştirdiğimiz ilk deneme uçuşumuz çok başarılıydı. Kuşadası coğrafi açıdan yamaç paraşütü yapmaya oldukça elverişli bir yer. Önümüzdeki günlerde deneme uçuşları yapmaya devam edeceğiz. Umarım yamaç paraşütünü Kuşadası turizmine kazandırırız” dedi.

Kayalı'dan THK Yetkililerine teşekkür

Türk Hava Kurumu Kuşadası Şube Başkanı Cengiz Kanat ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelen Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı, Kuşadası’nda ilk yamaç paraşütü deneme uçuşunun başarılı geçmesinden dolayı büyük mutluluk duyduğunu belirterek, projeye ellerinden gelen desteği vereceklerini ifade etti. Yamaç paraşütünün Kuşadası Turizmine renk katacağını kaydeden Kayalı, THK yetkililerine Kuşadası Turizmine verdikleri destekten dolayı teşekkür etti. 

Kuşadası için yamaç paraşütü seferberliği

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Planör? ~ 5 yıl önce
Sıfır fabrikadan alınan motorlu planörler 3 senedir çürüyor. 1 dk bile uçmadi lar. Sıfır alınan eğitim planörleri uçmuyor tescilleri bile yok. Ventus gibi sıfırı 200000+€ olan planörler yıllardır römork dan çıkıp güneş bile görmedi. Uçmak isteyene senin haddine değil sen haketmiyorsun diyip hevesi kırılıyor. Planör okulu yönetimi ona buna torpil geçmeyi bırakıp havacılık yapmalı veya istifa etmeli. Hiç bir öğrenciye ego tatmini yapmamalı. Yeter artık bırakıp gidin kişisel çıkarlarınız için beceriksiz bir şekilde emekliliği beklemeyin. Ben ödeyeceğim SSK nizi. Yeter ki zarar vermeyin. Sadece thk yönetimi değil müdürler de zarar veriyor vizyonsuz davranışları ile. Birde 2020 ye talip oluyorlar. Yazık yazık. Hangi personelle yapacaklar acaba. Elinde vizyonu olan ve kalifiye personeli kaldımi planör okulunun hepsi özel sektöre kaçtı. Yakında gidecekler de var. 40+ yaş emekli bekleyen veya başka alternatifi olmayan vasıfsız yuvası.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Teknik Bakım ~ 5 yıl önce
Thk bakım teşkilatı vasıfsız taksimetrecilerle dolu. Başgan bu işe el at.
Sayın Başkan , ~ 5 yıl önce
Türkiye'nin tek atlayış merkezi olan (selçuk havaalanı) kuşadasının dibinde bulunuyor .Malesef işletilemiyor . Avrupada ,toplamda 618 atlayış merkezi çalışıyor . Fethiye ölüdenizde yılda 100 bin uçuş oluyor ürgüpte balon uçuşları yetişilemiyor . THK buralarda da ilk imzayı atanlardı . Malesef şimdi yamaç paraşütü veya balon işletmesi yok ! 1250 tl 1 atlayışın yapıldığı ve 1 milyondan fazla avrupadaki serbest paraşütçü portföyünü belediye kuşadasına çekerse Dünyanın sayılı atlayış merkezlerinden olacaktır . (Türkiye'deki talebi yazmadım )çünkü sadece türkiye'deki potansiyele bile yetişemiyecektir.. Ülkemizde Yamaç gibi farklı bölgelerde uçuş alternatifleri olmayan skydiving sporu ile kuşadasına inanılmaz derecede talebi arttıracaktır . Başkanım olanın üzerinden değilde olmayan (Türkiyede)serbest paraşüt sporunun üzerinden THK ile protokol yapılırsa kuşadası belediyesi ve esnafı ( otelcisi , restrnt,bakkalı, cafesi , ) yüzü gülecek bu sayede katma değer katacaktır . 2017 atlayış fiyat listesi 1 kişi tandem (yolcu ile)1250 tl 4000 metreden Single atlayış 100 tl Avrupa'da 23 euro Öğr atlayış paketi 7000 tl

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Thk gerçeği ~ 5 yıl önce
Thk ile değil protokol, mahalle maçı bile yapılmaz. Geç abi.
Eeee ~ 5 yıl önce
Hani bu arkadaş rekor atlayışı yapacaktı stratosferden? Namık Ekin ve Nasuh Mahruki ile poz vermişti. Sonra? Paraşütü evde kaldı herhalde. Böyle medyadik olmaya çalışanlara bayılıyorum. Kuşadası'nda ilk kez profesyonel yamaç paraşütü yapmış. Vay vay vay

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aviator ~ 5 yıl önce
Bu arkadaş dediğiniz kişi stratosferden atlayan felix in aynı zamanda kanat arkadaşıdır. Türk havacılığı ve paraşüt sporu adına yaptığı fedakarlık ve çalışmalar tartışılamaz dahi. Türkiyede paraşütçülük adına ilkleri başarmış bir insan adına böyle fütursuz konuşmanız bu işe vakıf olmadığınızın ve kibirli düşüncelerinizin en büyük göstergesidir. Hadi siz bir sponsor bulun bakalım "bu arkadaş" atlamadık yer bırakıyor mu.
Hadi ya? ~ 5 yıl önce
Bilmiyordum, affedin. Felix'in kanat arkadaşı demek? Daha konuşsa neler çıkacak. Vay vay vay. Tamam hemen bir sponsor yolluyorum oraya dilediği yerden atlasın. Profesyonel yamaçparaşütü uçuruyor adam zaten. Ah THK sen ne fenomenler yarattın verdiğin mühürlü kağıt parçasıyla.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000