29 Kasım 2014, Cumartesi 08:02:12

KÖYLÜLERDEN 3. HAVALİMANI İSYANI

3’üncü havalimanı projesi için Bakanlar Kurulu'nun “Kamulaştırma” kararları aldığı Kuzey Orman köylerinden Ağaçlı, “3.Havalimanı Acil Eylem Planı” toplantısına ev sahipliği yaptı.
  • daha bu neki hele bi tam ileri demokrasiye geçelim siz görün daha neler olacak, türkiye koşmayacak kanat takıp uçacak uzaya çıkacak
  • Istanbulun kuzeyini imara açarak memleketin insanının depremden uzak yerlerde oturması sağlanmalı.
  • pardonda isyan ediyosan gel ataturk havalimanini genislet ozaman genisletebiliyorsan.Bunlarin derdi deniz falan degil,ucak gurultusu cekmemek.Bu konuda suc aslinda bu projeyi gide gide baska yer yokmus gibi o mevkiyi secenlerde.Kucukcekmece golu ne gune duruyordu.Yasam olmayan ve gittikce kuruyan bir bolge,buraya yeni havalimani yapilabilirdi..Ayrica ulasim yonundende gayet rahat olurdu.
  • Köylüler istemiyor diye haberi diye tıkladık, karşımıza CHP liler çıktı :) Her taşın altından çıkmayın bir zahmet.
  • Bu havalimanına doğa ve doğanın şiddeti izin vermeyecektir.
  • Yalova Belediyesi 150 koca çınar ağacını katletti. Bu CEHAPE sesini bile çıkarmadı. Şimdi çıkmış 3.havalimanını engellemeye çalışıyorlar. Zorunuza gidiyor biliyorum ama 3.Havalimanı YA-PI-LA-CAK!
  • Chp ismini goren hemen allah allah nidalarıyla saldırıya gecmiş peki olaya soyle yaklassaydık evet bu hava alanında 1.000.000.000 m3 dolgu var bu da nerden baksanız 55.555.555 kamyon seferı yapar bu trafıgın % 10 koyunuzden gecse siz ne hıssederdınız. ınsanlar rahatsız olabılır dogaldır . pekı köyun dısından bır by-pass yolu acılsa sorun hallolur ama nedense hemen herkez konuyu baska yere cekıyor
  • İstesenizde istemesenizde bu havaalanı yapılacak ama kızdığım şu ki bunu en çok siz kullanacaksınız . O zaman madem çevrecisiniz satın arabanızı bisiklete binin ama nerde.
  • Sırf orayı mı ? Bütün ülkeyi harabeye çevirdiler
  • CHP nerde bir proje varsa ona muhalefet yapar,1. Köprü için zenginlerin köprüsü diyen bir zihniyetten ne beklersin. Allah aşkına bir proje üret cehape.

3’üncü havalimanı projesi için Bakanlar Kurulu'nun “Kamulaştırma” kararları aldığı Kuzey Orman köylerinden Ağaçlı, “3.Havalimanı Acil Eylem Planı” toplantısına ev sahipliği yaptı. Hafriyat kamyonların tren vagonu gibi peşpeşe geçtiği Ağaçlı köyünde, sahilin köylülerin kullanımına kapatıldığı, usulsüz olarak denizden dolgu sahalarına kum çekildiği ve Göktürk’te ikamet eden 'Başbakan Davutoğlu rahatsız olmasın diye’ kamyonların orman köylerine yönlendirildiği iddia edildi.

CHP MİLLETVEKİLLERİ TOPLANTIYA DESTEK VERDİ

3’üncü havalimanı çalışmaları nedeniyle kamulaştırma kararı alınan Eyüp'ün Ağaçlı Köyü Kuzey Ormanları Savunması (KOS) öncülüğünde gerçekleştirilen “3.Havalimanı Acil Eylem Planı” toplantısına ev sahipliği yaptı. İstanbul’un kuzeyinde bulunan orman köylerindeki gündelik yaşamın hafriyat kamyonları nedeniyle çileye dönüştürdüğü aktaran köylülere CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, CHP İstanbul Milletvekilleri Aykut Erdoğdu ve Melda Onur destek verdi.

DENİZDEN KUM ÇEKME DENİZ DERİNLİĞİNİ DEĞİŞTİRDİ

3. köprü projesinin yüklenici firması durumundaki ICA ile daha önce bölgede maden arama ruhsatı alan Kutman Madencilik’in oluşturduğu Kuzey İstanbul A.Ş.’nin, köyün sahiline paravan çekerek halkın kullanımına kapattığı ve havalimanı için gerekli olan dolgu için kum çıkarma işlemi yaptığı iddia edildi. Kum çekme işlemi nedeniyle denizde aniden başlayan derinliklerin ortaya çıktığı ve boğulma vakalarının arttığı aktarıldı.

HAFRİYAT KAMYONLARI TREN GİBİ

Bölgedeki yoğun hafriyat kamyonu trafiği nedeniyle yazın toz, kışın ise çamurla mücadele ettiklerini anlatan köylüler, gürültüden ve hemen her gün meydana gelen trafik kazalarından duydukları tedirginlikleri de dile getirdiler. 10 yıldır köyde ikamet eden Yasemin Akpınar, okula giden çocukların sık sık hayati tehlike atlattıklarını anlatarak, hafriyat kamyonlarının okul zamanlarında hız ve güvenlik kurallarına uymadan hareket ettiklerini söyledi. Veliler, bölgede tek okul olduğu ve 3’üncü sınıf öğrencilerinin dahi henüz heceleme safhasında olduğunu anlatarak bölgedeki eğitim düzeyine de dikkat çekti.

'BAŞBAKAN GELİYOR DİYE KAMYONLAR SAKLANIYOR' İDDİASI

Köylülerin bir diğer iddiası Eyüp sınırlarındaki Göktürk’te ikamet eden Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun bölgedeki hafriyat trafiğinden etkilenmemesi için trafiğin Ağaçlı köyüne yönlendirildiği yönünde. Toplantıda, hafriyat kamyonların yarattığı çirkin görüntünün ortadan kaldırılması için Çiftalan bölgesindeki yüzlere aracın, alternatif yol güzergahı olan Ağaçlı köyüne yönlendirildiği ifade edildi.

İSTANBUL’UN KUZEYİNİ RANTA AÇMANIN PLANI

Toplantının kısa bir bölümünde yer alan CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, kuzey orman köylüleri için ne yapılması gerekiyorsa yapılacağını, konuyu meclise taşıyacaklarını ifade etti. CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu ise İstanbul’a yapılan 3. köprü, 3. havalimanı ve Kanal İstanbul gibi projelerin, İstanbul’un kuzeyinin ranta açılması planının parçası olduğunu belirtti. Erdoğdu ayrıca CHP’nin Ağaçlı’daki denizden kum çekme girişimiyle ilgili olarak suç duyurusunda bulunacağını belirtti. CHP Milletvekili Melda Onur da ‘meselenin artık sadece çevre değil, yaşam alanı mücadelesi olduğunun’ altını çizdi. Kuzey Ormanları Savunması üyelerinin de söz aldığı toplantıdan önümüzdeki günlerde gerçekleştirilmesi planlanan eylem kararı çıktı. (Haber3)

KÖYLÜLERDEN 3. HAVALİMANI İSYANI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

kamile ~ 7 yıl önce
daha bu neki hele bi tam ileri demokrasiye geçelim siz görün daha neler olacak, türkiye koşmayacak kanat takıp uçacak uzaya çıkacak

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Wolverine ~ 7 yıl önce
Istanbulun kuzeyini imara açarak memleketin insanının depremden uzak yerlerde oturması sağlanmalı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
vayyyy ~ 7 yıl önce
pardonda isyan ediyosan gel ataturk havalimanini genislet ozaman genisletebiliyorsan.Bunlarin derdi deniz falan degil,ucak gurultusu cekmemek.Bu konuda suc aslinda bu projeyi gide gide baska yer yokmus gibi o mevkiyi secenlerde.Kucukcekmece golu ne gune duruyordu.Yasam olmayan ve gittikce kuruyan bir bolge,buraya yeni havalimani yapilabilirdi..Ayrica ulasim yonundende gayet rahat olurdu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
masum köylü ~ 7 yıl önce
Köylüler istemiyor diye haberi diye tıkladık, karşımıza CHP liler çıktı :) Her taşın altından çıkmayın bir zahmet.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yorumcu ~ 7 yıl önce
Bu havalimanına doğa ve doğanın şiddeti izin vermeyecektir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
???? ~ 7 yıl önce
Yalova Belediyesi 150 koca çınar ağacını katletti. Bu CEHAPE sesini bile çıkarmadı. Şimdi çıkmış 3.havalimanını engellemeye çalışıyorlar. Zorunuza gidiyor biliyorum ama 3.Havalimanı YA-PI-LA-CAK!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Scar-H ~ 7 yıl önce
CHP'li Yalova Belediyesi, köprülü kavşak yapmak için 150 ağacı kesince vatandaş Twitter üzerinden tepki gösterdi. Ağaç kıyımına bir tepki de CHP İstanbul Milletvekili Melda Onur'dan geldi. "Biz Gezi'yi, Validebağ'ı, arkadaşlarımız Yırca'nın zeytinlerini korumaya çalışırken, bu kıyımı nasıl savunacağız" diyen Onur, "İktidara şahin kendimize kuzgun olacaklardan olmadık, olmayız. Yanlışımız olursa kamuoyu önünde özür dilemek de şerefimiz" dedi. Sayın arkadasım ben de simdi senden kesılen 6,000 zeytın agacı ıcın AKEPE yı elestıren bır AKEPE yonetıcısının haberını paylasmanı beklıyorum
Scar-H ~ 7 yıl önce
Chp ismini goren hemen allah allah nidalarıyla saldırıya gecmiş peki olaya soyle yaklassaydık evet bu hava alanında 1.000.000.000 m3 dolgu var bu da nerden baksanız 55.555.555 kamyon seferı yapar bu trafıgın % 10 koyunuzden gecse siz ne hıssederdınız. ınsanlar rahatsız olabılır dogaldır . pekı köyun dısından bır by-pass yolu acılsa sorun hallolur ama nedense hemen herkez konuyu baska yere cekıyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Zihniyet ~ 7 yıl önce
İstesenizde istemesenizde bu havaalanı yapılacak ama kızdığım şu ki bunu en çok siz kullanacaksınız . O zaman madem çevrecisiniz satın arabanızı bisiklete binin ama nerde.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 7 yıl önce
Sırf orayı mı ? Bütün ülkeyi harabeye çevirdiler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
CEHAPE ~ 7 yıl önce
CHP nerde bir proje varsa ona muhalefet yapar,1. Köprü için zenginlerin köprüsü diyen bir zihniyetten ne beklersin. Allah aşkına bir proje üret cehape.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000