06 Nisan 2010, Salı 11:33:12

"Körük sistemi getirilmeli"

Yeni yapılacak olan Elazığ Havaalanı Terminal binasının projesinde yolcu iniş ve binişlerin körüklü olmaması eksiklik olarak hissedildi.
  • Bazı arkadaşlar saçmalamış yine ne gerek varmış gibisinden arkadaşım sen bugün böyle büyük projelerde ne yapacaksan geleceğide düşünerek o işi yapmalısın...Körük olsa kötümü olur!Hatta bazı arkadaşlar o kadar saçmalamış ki Van'la Elazığ'ı bir tutmuş sen git önce yorum yapacağın konu hakkında bilgi sahibi ol!Elazığ Doğunun en büyük ve en güzel şehirlerinden biridir Elazığ'da 2009 rekor artış gösteren hava yolcu trafiği 2010'da yüzde 238 artış göstermiştir...Gakgoşlar Diyarı Elazığ ve tüm şehirlerimiz güzellikleri hak ediyor...
  • Koruk talebiyle dalga gecip komiklik yaptigini sanan arakdaslar, sunu unutmayinki kotu referans alinmaz. Sonucta koruklu sisteme ihtiyac varsa, koruklu yapilmasi projeye eklenmelidir. Hem gelecegi gormek demek gelecegi planlayabilmektir. 10 yil sonra orada koruk ihtiyaci olursa, birileri sizi guzel bir sekilde anacaktir! Ve belki buralarda `niye ulkemde bastan bazi seyler guzel planlanmaz` seklinde hakli yorumlar yapacaktir. Bu kadar onyargili olmayin ve goruslere saygili olun dalgaci arkadaslar.
  • Anlaşılan 5 yıl öncesini unutan geleceği görmekte zorlana birisin “körük yetmez”. İyisimi senin kafaya bir A 380 motoru takalımda 2025’e bir git gel,yada A 380 motoru yavaş kalır bir Concorde motoru takalım ses hızını aşarak daha çabuk gider gelirsin...
  • sadece körük yetmez, yürüyen yol ve çift katlı körük yapılsın ki, ileride a 380 de iner belki lufthansa frankfurt-elazığ seferi koyarsa. ha tabii bu arada pistte 60x4000 m ye çıkarılsın ki, rahat insin. te yareppim, habere bak, eksiklere bak:))...
  • DEVAMI----2015’te ülkemizdeki toplam yolcu trafiği 55 milyon olarak hesaplanmış ancak bu rakama sonyıllardaki atılımlarla 2005’te ulaşılmıştır.Bu yıl ise 100 milyon civarı yolcu taşımacılığı beklenmektedir yani eski planlamarın yaklaşık 20-25 yıl önünde gidilmektedir.Bu hızlı ilerleme öngörülebilse yapılan terminal binaları emin olunki birçoğu körüklü olurdu nitekim bu bir ihtiyaç.Enazından bundan sonra yapılacak önemli havalimanlarında gelecekte hesaba katılarak körüklü yapılsın.Elazığ’da önemli bir destination kendisiyle birlikte 5 ilin tam ortasında bir coğrafyada, bu illerin ikisinde hava alanı yok ve bölgenin tek sivil havalimanı.İçhat ve dışhat trafiğide hızla artıyor. Saygılarımla...
  • Elazığ hava alanı ülkemizde kurulan ilk üç hava alanından biri.70 yıldır havacılık var.Geçmişteki sığ düşünen yöneticilerimiz yüzünden havacılıkta malesef geri kaldı,pisti bile eski uçakların iniş kalkışına uygun 1750 mt idi geçen yıla kadar.Elazığdan sonra yapılan birçok hava alanında pistler enazından Dünya standartlarına günümüz uçaklarının iniş kalkışına uygun 3000 mt civarıdır ancak günümüzdeki havacılıktaki gelinen nokta öngörülemeyerek terminal binaları genelde iki katlı aynı tip günde 5-10 uçağın iniş kakışı düşünülerek yapılmıştır.
  • Mimarlar Odası Başkanı doğru bir tespit yapmış. Bence de yolcu indirme ve bindirme için körük sisteminin proje kapsamında düşünülmemiş olması büyük bir eksiklik. Bu hata en kısa zamanda düzeltilerek Elazığ Havalimanının modern bir görünüme kazandırılması hedeflenmeli.
  • allah askına bırıde cıkıp manıklı bısey soylesın elazg neresı...neymıs fra dan sefer baslamıs koruk lazımmıs gunde adanaya trabzona kaç vs kactane ıc hat ve dıs hat ucagı ınıyor haberın varmı oralardayok elazıgıda gerk yokkk..
  • Evet aramızdaki bazı arkadaşlar gibi derin düşünmeyenler yüzünden bugün bu halde değil mi bu terminal? 70 yıldan bahsediliyor. Anlayabiliyor musunuz? 5 yıl önce haftada 3 uçak inen şehirden bahsediliyor! 70 yıl sonra ne olur diye düşünemeyenlerin cezasını 70 yıl sonraki nesil çekmemeli! Elbette yeni bir terminal yapılıyorsa standartlara uygun bir şekilde-yani körüklü- yapılmalı... Evet bugün bile aynı saat diliminde 3 uçağın bulunduğu oluyor Elazığ'da! Lütfen mantıklı düşünün, laf gevezeliğiyle gerçekleri görmezden gelmeyin!
  • Söz konusu batı olduğunda herkes seferber olur, kıyametler kopar,imzalar toplanır ve kitlesel tepki konur.Ama doğuya gelince iş hemen değişir.Yok efendim ne gerek varmış da,Elazığ neymiş de vs.vs..Başımıza ne geldiyse böyle sığ düşünmekten geldi.Altı üstü iki körük eklenecek onu da mı çok gördünüz?

Projeye körüklü sistemin eklenmesini isteyen Mimarlar Odası Elazığ Şubesi Başkanı Mithat Coşkun, “Elazığ Havaalanı Terminal binasının 29 Nisan 2010 tarihinde ihalesinin yapılacağı bilgisini yetkililer ve siyasilerimizin açıklamalarından öğrenmiş bulunmaktayız. Öncelikle; yıllardır mücadelesini verdiğimiz Elazığ havaalanı pist ve terminal binasının yapımında emeği geçenlere şahsım ve odam adına teşekkürlerimi sunuyorum.

Ancak terminal binası projesi hazırlanırken yetkililerden havaalanımızın bölgede tek sivil hava alanı olması, hava limanı statüsünün verilmesinin düşünülmesi ve iklim koşullarından dolayı da yolcu iniş ve binişlerinin körüklerle yapılması konusunda görüşlerimizi yetkililere iletmiştik. Öğrendiğimiz kadarı ile bu körüklerin yani yolcuların direkt uçaktan alınıp, uçağa bindirilmesinin projede yer almadığını üzülerek görmekteyiz. Eski havaalanı terminal binasının ilimize yetmiş yıl hizmet ettiğini düşünürsek bu terminal binasının da bu süre kadar hizmet edeceği düşünülmelidir. İhale yapılmadan bu körüklerin projeye işletilmesi ile ilgili gerekli tadilatların yapılmasını, daha işlevsel modern bir terminal binasının Elazığ’a kazandırılmasını Mimarlar Odası ve Elazığlılar olarak yetkililerden beklemekteyiz.” dedi.

"Körük sistemi getirilmeli"

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Misafir ~ 14 yıl önce
Bazı arkadaşlar saçmalamış yine ne gerek varmış gibisinden arkadaşım sen bugün böyle büyük projelerde ne yapacaksan geleceğide düşünerek o işi yapmalısın...Körük olsa kötümü olur!Hatta bazı arkadaşlar o kadar saçmalamış ki Van'la Elazığ'ı bir tutmuş sen git önce yorum yapacağın konu hakkında bilgi sahibi ol!Elazığ Doğunun en büyük ve en güzel şehirlerinden biridir Elazığ'da 2009 rekor artış gösteren hava yolcu trafiği 2010'da yüzde 238 artış göstermiştir...Gakgoşlar Diyarı Elazığ ve tüm şehirlerimiz güzellikleri hak ediyor...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
Koruk talebiyle dalga gecip komiklik yaptigini sanan arakdaslar, sunu unutmayinki kotu referans alinmaz. Sonucta koruklu sisteme ihtiyac varsa, koruklu yapilmasi projeye eklenmelidir. Hem gelecegi gormek demek gelecegi planlayabilmektir. 10 yil sonra orada koruk ihtiyaci olursa, birileri sizi guzel bir sekilde anacaktir! Ve belki buralarda `niye ulkemde bastan bazi seyler guzel planlanmaz` seklinde hakli yorumlar yapacaktir. Bu kadar onyargili olmayin ve goruslere saygili olun dalgaci arkadaslar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
Anlaşılan 5 yıl öncesini unutan geleceği görmekte zorlana birisin “körük yetmez”. İyisimi senin kafaya bir A 380 motoru takalımda 2025’e bir git gel,yada A 380 motoru yavaş kalır bir Concorde motoru takalım ses hızını aşarak daha çabuk gider gelirsin...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
sadece körük yetmez, yürüyen yol ve çift katlı körük yapılsın ki, ileride a 380 de iner belki lufthansa frankfurt-elazığ seferi koyarsa. ha tabii bu arada pistte 60x4000 m ye çıkarılsın ki, rahat insin. te yareppim, habere bak, eksiklere bak:))...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
DEVAMI----2015’te ülkemizdeki toplam yolcu trafiği 55 milyon olarak hesaplanmış ancak bu rakama sonyıllardaki atılımlarla 2005’te ulaşılmıştır.Bu yıl ise 100 milyon civarı yolcu taşımacılığı beklenmektedir yani eski planlamarın yaklaşık 20-25 yıl önünde gidilmektedir.Bu hızlı ilerleme öngörülebilse yapılan terminal binaları emin olunki birçoğu körüklü olurdu nitekim bu bir ihtiyaç.Enazından bundan sonra yapılacak önemli havalimanlarında gelecekte hesaba katılarak körüklü yapılsın.Elazığ’da önemli bir destination kendisiyle birlikte 5 ilin tam ortasında bir coğrafyada, bu illerin ikisinde hava alanı yok ve bölgenin tek sivil havalimanı.İçhat ve dışhat trafiğide hızla artıyor. Saygılarımla...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
Elazığ hava alanı ülkemizde kurulan ilk üç hava alanından biri.70 yıldır havacılık var.Geçmişteki sığ düşünen yöneticilerimiz yüzünden havacılıkta malesef geri kaldı,pisti bile eski uçakların iniş kalkışına uygun 1750 mt idi geçen yıla kadar.Elazığdan sonra yapılan birçok hava alanında pistler enazından Dünya standartlarına günümüz uçaklarının iniş kalkışına uygun 3000 mt civarıdır ancak günümüzdeki havacılıktaki gelinen nokta öngörülemeyerek terminal binaları genelde iki katlı aynı tip günde 5-10 uçağın iniş kakışı düşünülerek yapılmıştır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
Mimarlar Odası Başkanı doğru bir tespit yapmış. Bence de yolcu indirme ve bindirme için körük sisteminin proje kapsamında düşünülmemiş olması büyük bir eksiklik. Bu hata en kısa zamanda düzeltilerek Elazığ Havalimanının modern bir görünüme kazandırılması hedeflenmeli.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
allah askına bırıde cıkıp manıklı bısey soylesın elazg neresı...neymıs fra dan sefer baslamıs koruk lazımmıs gunde adanaya trabzona kaç vs kactane ıc hat ve dıs hat ucagı ınıyor haberın varmı oralardayok elazıgıda gerk yokkk..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
Evet aramızdaki bazı arkadaşlar gibi derin düşünmeyenler yüzünden bugün bu halde değil mi bu terminal? 70 yıldan bahsediliyor. Anlayabiliyor musunuz? 5 yıl önce haftada 3 uçak inen şehirden bahsediliyor! 70 yıl sonra ne olur diye düşünemeyenlerin cezasını 70 yıl sonraki nesil çekmemeli! Elbette yeni bir terminal yapılıyorsa standartlara uygun bir şekilde-yani körüklü- yapılmalı... Evet bugün bile aynı saat diliminde 3 uçağın bulunduğu oluyor Elazığ'da! Lütfen mantıklı düşünün, laf gevezeliğiyle gerçekleri görmezden gelmeyin!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
Söz konusu batı olduğunda herkes seferber olur, kıyametler kopar,imzalar toplanır ve kitlesel tepki konur.Ama doğuya gelince iş hemen değişir.Yok efendim ne gerek varmış da,Elazığ neymiş de vs.vs..Başımıza ne geldiyse böyle sığ düşünmekten geldi.Altı üstü iki körük eklenecek onu da mı çok gördünüz?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000