30 Kasım 2023, Perşembe 12:34:11

Kooperatifçiler Savcılığa Koştu

Hava İş Yapı Kooperatifi yöneticileri savcılığın yolunu tuttu.
  • Bunların alayı başından sonuna danışmanından mali müşavirine kadar incelenmeli. Mesela başta sendika başkanının eski danışmanı ve bilmem ne uzmanı olup şu an yurtdışında olan çocukluk arkadaşı Ege tarafında ev vs nasıl almış soruşturulmalı tabii başkan ile fetoculuktan Thy'den atılıp sendikada görev verdiği zat da...
  • Adresleri açık göstermemeniz gerekli değilmi?Hedef göstermiş gibi olmuş.
  • Hiç bir işe yaramayan sarı sendika, Ali Abi yazınca sendikacılık oynayası gelmiş ama yanlış yere oynamış…!!!

Hava İş Yapı Kooperatifi yöneticileri savcılığın yolunu tuttu. Uzun zamandır ifadeye gitmeyen yöneticilerden Yılmaz Sevinç ile Şükrü Nenem, Genel Yayın Yönetmeni Ali Kıdık’ın bu hafta yazdığı yazının ardından savcılığa koştular. Rüşvet olayı ile ilgili verdikleri ifade tam bir skandal.

Tam bir yılan hikayesine dönen Hava İş Yapı Kooperatifi ile ilgili gün geçmiyor ki yeni bir olay patlak vermesin. Devam eden mahkeme süreçleri her geçen gün yeni bir boyut kazanırken, bilirkişi üzerindeki rüşvet algısı da savcılık olmuştu.

Kooperatif yöneticilerinin “Bilirkişi bizden rüşvet istedi” şeklinde rapor çıktıktan sonra savcılığa suç duyurusunda bulunmasının ardından, bilirkişi ile temas kurdukları ve rüşvet önerdikleri iddiası ile kooperatifin müteahhidi tarafından savcılığa suç duyurusunda bulunulmuştu.

Airporthaber Genel Yayın Yönetmeni Ali Kıdık bu hafta köşesine taşıdığı olayla ilgili olarak kooperatif yöneticilerine yakalama kararı çıktığını ifade etmiş ve diğer yöneticilere de çıkabileceği uyarısında bulunmuştu.

Yazının yayınlanmasının ardından kooperatif danışmanı Yılmaz Sevinç ve yönetici Şükrü Nenem soluğu savcılıkta aldılar.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na verilen ifadeler tam bir skandal. Kooperatif yöneticisi Şükrü Nenem, rüşvet iddialarını kabul etmemekle birlikte “Rapor aleyhimizde çıktığı için şikayette bulunduk” diyerek kafalarda büyük bir soru işareti uyandırdı. “Rapor lehte çıkmış olsaydı rüşveti  gizleyecektik” anlamı çıkan bu ifadeden sonra kooperatifin “rüşvet istedi” şeklindeki suç duyurusunun akıbeti yeni bir boyut kazanacak.
Öte yandan daha önce kooperatifte yönetici olan Yılmaz Sevinç’in ifadesi de buna benzer. Bilirkişi ile görüşmelerin doğruluğunu kanıtlayan ifadede rüşvet vermediklerini, önermediklerini ifade etse bile Sevinç de “rapor aleyhimize çıktıktan sonra suç duyurusunda bulunduk” açıklamasında bulundu.Kooperatifçiler Savcılığa Koştu

Yorumlar

Alayı incelenmeli ~ 3 ay önce
Bunların alayı başından sonuna danışmanından mali müşavirine kadar incelenmeli. Mesela başta sendika başkanının eski danışmanı ve bilmem ne uzmanı olup şu an yurtdışında olan çocukluk arkadaşı Ege tarafında ev vs nasıl almış soruşturulmalı tabii başkan ile fetoculuktan Thy'den atılıp sendikada görev verdiği zat da...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
HAVACI ~ 3 ay önce
Adresleri açık göstermemeniz gerekli değilmi?Hedef göstermiş gibi olmuş.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Reis ~ 3 ay önce
Hiç bir işe yaramayan sarı sendika, Ali Abi yazınca sendikacılık oynayası gelmiş ama yanlış yere oynamış…!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000