02 Eylül 2016, Cuma 09:10:57

'Konya-Tahran seferleri başlatılmalı'

Konya Tesisat ve İnşaat Malzemecileri Derneği (KONTİMDER) Yönetim Kurulu Üyesi Yavuz Şirin, önceden ilan edilen Konya-Tahran direkt uçak seferlerinin başlatılmasını istedi.
  • konyayı direk tahrana bağlayın
  • Var mı başka isteğin, 10 tane yalaka işadamı için başka nereyi istersin, normalde Odesaya daha çok gidiyor bunlar başka işler için..
  • İranlilarin Mevlana ile isi olmaz. Disko kumsal eğlence severler. O uçaklar boş gider gelir. Ahanda diyorum
  • Havacilik konusunda etkin bir otorite olan kontimderle yapilan bu haber tam bir basari hikayesi. Tebrikler
  • AKP NİN EN BÜYÜK KALELERİNDEN BİRİYİZ.TAHRAN GİBİ MUHAFAZAKAR BIR İLE DİREKT GİDEBİLMEK İSTİYOR KONYA HALKI.BAĞLA BİZİ TAHRAN A YÜZDE 80 OY ÇIKAR SANA BAŞKOMUTANIM.

Konya Tesisat ve İnşaat Malzemecileri Derneği (KONTİMDER) Yönetim Kurulu Üyesi Yavuz Şirin, önceden ilan edilen Konya-Tahran direkt uçak seferlerinin başlatılmasını istedi.

Ambargoların kalkması ile hedef pazar haline gelen İran’a Konya’dan uçak seferlerinin başlatılması gerektiğini vurgulayan Konya Tesisat ve İnşaat Malzemecileri Derneği (KONTİMDER) Yönetim Kurulu Üyesi Yavuz Şirin, önceden ilan edilen Konya-Tahran direkt uçak seferlerinin ertelenmesinin Konya iş dünyasında kırgınlık yaratığını söyledi.  Bu ertelemenin Konya ekonomisi başta olmak üzere çevre iller ve ülke ekonomisine de zarar verdiğini belirten Şirin, “Yetkililerin yaptığı açıklama da uçak seferlerinin iptal olmasının en önemli sebebinin yeterli talep olmaması yönündeydi. Ancak bir takım araştırmalar yaptık, TÜRSAB yetkilileri ile görüştük. Ne yazıkki durumun öyle olmadığını gördük. Hatta tam tersine bu destinasyon verimlilik ve karlılık anlamında bize göre THY’yi ziyadesiyle memnun edecek seviyeye ulaşmış. Çünkü hem Konya hem de Antalya’dan bazı turizm firmalarının zaten koltuk satın aldıklarını, uçuşların büyük bölümünün garantiye alınmış olduğunu gördük. Yapılan açıklamalar üzerine, bu bilgileri öğrenince kırılmadık desek yalan olur” dedi. Yavuz Şirin, rantabl olmadığı gerekçesi ile 2 milyon nüfuslu Konya ile 78 milyon nüfuslu İran arasındaki uçuşları iptal eden iradenin, 400 bin nüfuslu Trabzon ile 2 milyon nüfuslu Kuveyt arasında direkt uçak seferlerini başlattığını hatırlatarak, bu durum Konya iş dünyasını derinden yaraladığını ve pozitif ayrımcılık yapılarak, Konya’ya haksızlık yapıldığına dikkat çekti.

HER ŞEYE RAĞMEN İRAN’A İŞ GEZİSİ DÜZENLEDİK

Konya ve Tahran uçak seferlerinin en kısa zamanda başlamasının ekonomimiz açısından fayda sağlayacağını dile getiren Şirin, bu olumsuzluk yanında darbe kalkışmasına rağmen Ağustos ayında KONTİMDER olarak hem Tahran Confair 2016 Fuarı’nda stant açtıklarını hem de bir heyetle iş gezisi düzenlediklerinin altını çizdi.

'Konya-Tahran seferleri başlatılmalı'

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

gonyalı ~ 4 yıl önce
konyayı direk tahrana bağlayın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pilot ~ 4 yıl önce
Var mı başka isteğin, 10 tane yalaka işadamı için başka nereyi istersin, normalde Odesaya daha çok gidiyor bunlar başka işler için..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Boş gider ~ 4 yıl önce
İranlilarin Mevlana ile isi olmaz. Disko kumsal eğlence severler. O uçaklar boş gider gelir. Ahanda diyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
KONTİMDER ~ 4 yıl önce
Havacilik konusunda etkin bir otorite olan kontimderle yapilan bu haber tam bir basari hikayesi. Tebrikler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
AKP NİN KALESİYİZ ~ 4 yıl önce
AKP NİN EN BÜYÜK KALELERİNDEN BİRİYİZ.TAHRAN GİBİ MUHAFAZAKAR BIR İLE DİREKT GİDEBİLMEK İSTİYOR KONYA HALKI.BAĞLA BİZİ TAHRAN A YÜZDE 80 OY ÇIKAR SANA BAŞKOMUTANIM.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Trolleme ~ 4 yıl önce
Trol yok. Napcan la Tahran'da. Gören de Cidde 'den bahsediyo sanır

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000