10 Nisan 2018, Salı 16:21:33

Köln'e inecek uçaklar Düsseldorf'a yönlendirildi!

İşçi sendikası Verdi’nin çağrısıyla bugün Almanya genelinde başlayan grevler, Köln şehrinde de hava ulaşımını büyük ölçüde aksattı.
  • grev yasal haktır ve bu hakkın kullanılmasında çalışan ve hizmet alan birlikte hareket etmeli ki herkes mutlu olsun. Grev yalnızca para için yapılmaz. Avrupalı grevden mağdur olsada çalışanın hakkıdır der destek olur. Bizim ülkemizde ise grevi başarısız kılmak için, herkes elinden geleni yapar, öncelikle çalışanların bir kısmı, yöneticiler, hükümet, müşteriler. Bu nedenle sıkıntılar bitmez.
  • Dünyanın en büyük fuarı Hamburg’da yapılmakta ve air Port haber bundan hiçbir şekilde bahsetmedi
  • Yaşasın demokrasi!!
  • Aferin su Almanlara birde beğenmeyiz onları
  • Bugünkü Thy uçuşumuzu sorunsuz bir şekilde halletmemiz de THY çalışanlarının özveri ve gayretlerine bizzat şahit olduk. Bir kez daha Türk hava yollarımızla gurur duyduk.
  • Biz resmen köleymişiz yani artik bunu görüyorum

İşçi sendikası Verdi’nin çağrısıyla bugün Almanya genelinde başlayan grevler, Köln şehrinde de hava ulaşımını büyük ölçüde aksattı.

Almanya'da Alman Birleşik Hizmet İşleri Sendikası’nın (Verdi) yaptığı çağrıyla gerçekleşen grevler hava ulaşımını büyük ölçüde aksattı. Birçok uçuşun iptal edildiği Köln-Bonn Havalimanı'na saat 11’e kadar hiçbir uçuş yapılmadı. Köln’e inmesi gereken uçaklar Düsseldorf Havalimanı'na inmek zorunda kaldı.

Köln-Bonn Havalimanı yetkilileri, 81 uçuşun iptal edildiği ve çarşamba sabah saat 6’ya kadar grevin devam edeceğini açıklayarak, yolcuların havalimanına gelmeden uçuşları hakkında bilgi edinmelerinin faydalı olacağını belirtti. Grevde olan sendika yetkilileri grevin çalışanların hayat koşullarını iyileştirmek için yapıldığını bundan dolayı yolculardan anlayış beklediklerini söylüyor.

Köln-Bonn Havalimanında çalışan Yener Akdoğan, taleplerinin yüzde 6 ücret artışı veya 200 Avro olduğunu belirtti. Akdoğan, "Köln-Bonn Havalimanında bagaj bölümünde çalışıyorum. Talebimiz yüzde 6 zam veya 200 Avro istiyoruz. Meslek sahibi olan arkadaşlarımızın süresiz alınmasını, kadroya dahil edilmesini istiyoruz. Bu yüzden, bu ilk grevdir. Konuşmalar daha devam ediyor. Konuşmalar sonuç vermeyse grevin devam edeceği söyleniyor" şeklinde konuştu.

Sendika temsilcisi olan Gerd Huber, "Meslek sahibi olan arkadaşlarımızın da ücretlerinin 100 Euro’ya yükseltilmesini istiyoruz. Taleplerimiz arasında hastanelerdeki çalışan arkadaşlarımızın gece mesailerinin daha iyi ücretlendirilmesi de var" dedi. 

Köln'e inecek uçaklar Düsseldorf'a yönlendirildi!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

MHD ~ 5 yıl önce
grev yasal haktır ve bu hakkın kullanılmasında çalışan ve hizmet alan birlikte hareket etmeli ki herkes mutlu olsun. Grev yalnızca para için yapılmaz. Avrupalı grevden mağdur olsada çalışanın hakkıdır der destek olur. Bizim ülkemizde ise grevi başarısız kılmak için, herkes elinden geleni yapar, öncelikle çalışanların bir kısmı, yöneticiler, hükümet, müşteriler. Bu nedenle sıkıntılar bitmez.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hamburg ~ 5 yıl önce
Dünyanın en büyük fuarı Hamburg’da yapılmakta ve air Port haber bundan hiçbir şekilde bahsetmedi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Demokrasi ~ 5 yıl önce
Yaşasın demokrasi!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Xxx ~ 5 yıl önce
Aferin su Almanlara birde beğenmeyiz onları

Yanıtla

Kalan karakter 1000
B777 ~ 5 yıl önce
Bugünkü Thy uçuşumuzu sorunsuz bir şekilde halletmemiz de THY çalışanlarının özveri ve gayretlerine bizzat şahit olduk. Bir kez daha Türk hava yollarımızla gurur duyduk.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tgs ~ 5 yıl önce
Biz resmen köleymişiz yani artik bunu görüyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Çelebi ~ 5 yıl önce
Sen köleysen bizde ırgtatız

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000