09 Ocak 2018, Salı 08:48:23

Koca Seyit Havalimanı 2017'de kaç yolcu ağırladı?

Balıkesir’in Edremit ilçesinde Koca Seyit Havalimanı, 2017 yılında 440 bin 265 yolcuya hizmet verdi.
  • Ne kadar eğitim uçuşu ve ne kadar personel olduğunu da yazsaydınız ne kadar hoş olurdu. Türkiyenin personel ve teknik imkan bakımından en kötü meydanından bahsediyorsunuz. Burada çalışan personelin nasıl baskı altında olduğunu da yazın.
  • Devlet kazanıyor , yolcular mutlu . Ama ezilen kim? özel şirket olan yer hizmetleri çalışanları. Havacılık büyüyor deniyor ama bunun yükünü yer hizmetleri çalışanları çekiyor. İnsanlık dışı ve dengesiz çalışma saatleri,asgari ücret, olmayan sosyal ve özlük hakları.

Balıkesir’in Edremit ilçesinde Koca Seyit Havalimanı, 2017 yılında 440 bin 265 yolcuya hizmet verdi.

Özellikle yerli ve yabancı turistler, yazın deniz ve dağ turizmi, kışın ise termal turizm için bölgeye uçakla gelmeyi tercih ediyorlar. İstanbul, Ankara ve Almanya’nın Duseldorf şehirlerine tarifeli uçuşlar olan Koca Seyit Havalimanı, 2016 yılında 364 bin 748 uçuş yaparken, 2017 yılında yüzde 21’lik bir artış göstererek 440 bin 265 yolcuya ulaştı.

Turizmci Yağız Öngen, Kuzey Ege’nin yılın 12 ayında turizm yaptığını ifade ederek, “Hava yolu ulaşımı turizm için çok önemli. Biz turizmciler olarak Balıkesir Koca Seyit Havalimanı'nın yükselen yolcu grafiğinden oldukça memnunuz” dedi.

Tur operatörü Anıl Can Kuşçuoğlu da, “Edremit ilçemizde bulunan Balıkesir Koca Seyit Havalimanı Balıkesir ve Çanakkale olmak üzeri tüm Kuzey Ege’ye hizmet veriyor. Kurulduğu günden bu yana artan yolcu grafiği ile bölge turizmine büyük katkı sağlıyor. 2018 yılından turizmcilerin hedefi Koca Seyit’te yarım milyon yolcu sınırını aşmak ve yükselen grafiği devam ettirmek” dedi.

Koca Seyit Havalimanı 2017'de kaç yolcu ağırladı?

Facebook Yorum

Yorumlar

Atc ~ 5 yıl önce
Ne kadar eğitim uçuşu ve ne kadar personel olduğunu da yazsaydınız ne kadar hoş olurdu. Türkiyenin personel ve teknik imkan bakımından en kötü meydanından bahsediyorsunuz. Burada çalışan personelin nasıl baskı altında olduğunu da yazın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
abc ~ 5 yıl önce
Devlet kazanıyor , yolcular mutlu . Ama ezilen kim? özel şirket olan yer hizmetleri çalışanları. Havacılık büyüyor deniyor ama bunun yükünü yer hizmetleri çalışanları çekiyor. İnsanlık dışı ve dengesiz çalışma saatleri,asgari ücret, olmayan sosyal ve özlük hakları.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000