05 Haziran 2020, Cuma 09:34:30

KKTC'ye uçuş planı yapanlara önemli uyarı!

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, yurtdışından KKTC’ye gelecek olan yolculara 14 günlük karantina uygulanacağını duyurdu.
  • Kktc deki tehlike havalimanı. Hiç bir önlem alınmamış. Kolonya mı dağıtacaklar acaba.
  • Her zaman derim Kıbrıs Türkiyeden daha medeni ve çağdaş diye. Adamlar plan yapmışlar ve uyguluyorlar. Türkiye gibi saldım çayıra mevlam kayıra değil. Kıbrısın en büyük tehlikesi ercan havalimanı. Hiç bir önlem alınmadı. Yakında gelen yolculara kolonyalı mendil dağıtırlarsa şaşmayın. Deniz yolu ile gidilebilir belki ama havayolu asla.
  • BLACKJACK oynamayın çok hile var diyor
  • Demek istemiş
  • Bizim yaptığımız işler hep ezbere yapılan işler Nasreddin Hoca misali ya tutarsa zihniyetiyle yapılıyor. Daha hiçbir ülke Türkiye ye resmi olarak kapılarını açmadığı halde Ulaştırma Bakanı uçulacak ülkeler sayısını hergün artırarak söylüyor. KKTC bile hemen postayı koydu. Bana sormadan planlama yapamazsınız diyor. Tamam istihdam ve turizm için bir hareketlilik gerekiyor ama ülkemizde hala hergün 900 civarında pozitif vaka oluyor. Biz bu rakamlara alıştık artık ve önemsemez olduk ama sorumlu ülkeler 50-60 vaka olsa bile hemen ciddi önlemler alıyor. Biz ise birdenbire normale döndük. Bu ciddiyetsizliğimiz, önemsemezliğimiz ve vurdumduymazlığımız başımıza çok iş açacağa benziyor.
  • Tatil zor

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, yurtdışından KKTC’ye gelecek olan yolculara 14 günlük karantina uygulanacağını duyurdu.

KKTC’de korona virüs salgınının kontrol altına alınmasının ardından kademeli olarak tarifeli uçuşların başlatılması planlanıyor. Türkiye ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun 10 Haziran'da KKTC’de dahil bazı ülkelere uçuşların başlayacağı yönündeki açıklamasının ardından KKTC Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, sosyal medya üzerinden açıklama yaptı. Bakan Atakan, 1 Temmuz’dan önce başlaması planlanan tarifeli uçuşların, 1 Temmuz tarihinde geçilmesi öngörülen kurallar ile değil, ülkede halen yürürlükte olan giriş kuralları çerçevesinde düzenleneceğini aktardı.

Atakan, “Şu an itibariyle ülkemize kimlerin, hangi koşullar ve kurallar çerçevesinde giriş yapabileceği Bakanlar Kurulu kararları ile belirlenmiş durumdadır. 1 Haziran tarihi itibariyle KKTC vatandaşları, 8 Haziran tarihi itibariyle de KKTC'de oturum, çalışma, eğitim veya benzeri bir izinle bulunan yani KKTC ile herhangi bir illiyet bağı bulunan yabancıların girişi mümkün. Tüm bu girişlere Sağlık Bakanlığı gözetiminde 14 gün zorunlu karantina uygulamasına tabi olmak kaydıyla izin veriliyor” ifadelerini kullandı.

Bakan Atakan, “Şu anda ülkemize girişler deniz yolu ile ve charter sistemi ile düzenlenen veya düzenlenmesi planlanan uçuşlar ile yapılıyor. Dolayısı ile 1 Temmuz tarihinden önce başlaması planlanan tarifeli uçuşlar 1 Temmuz tarihinde geçilmesi öngörülen yapı ile değil, ülkemizde halen yürürlükte olan giriş kuralları çerçevesinde düzenlenecektir” dedi.

KKTC'ye uçuş planı yapanlara önemli uyarı!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Tehlike ~ 1 ay önce
Kktc deki tehlike havalimanı. Hiç bir önlem alınmamış. Kolonya mı dağıtacaklar acaba.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Harika ~ 1 ay önce
Her zaman derim Kıbrıs Türkiyeden daha medeni ve çağdaş diye. Adamlar plan yapmışlar ve uyguluyorlar. Türkiye gibi saldım çayıra mevlam kayıra değil. Kıbrısın en büyük tehlikesi ercan havalimanı. Hiç bir önlem alınmadı. Yakında gelen yolculara kolonyalı mendil dağıtırlarsa şaşmayın. Deniz yolu ile gidilebilir belki ama havayolu asla.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Truth ~ 1 ay önce
BLACKJACK oynamayın çok hile var diyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kıbrısa Tatile Gelmeyin ~ 1 ay önce
Demek istemiş

Yanıtla

Kalan karakter 1000
??? ~ 1 ay önce
Bizim yaptığımız işler hep ezbere yapılan işler Nasreddin Hoca misali ya tutarsa zihniyetiyle yapılıyor. Daha hiçbir ülke Türkiye ye resmi olarak kapılarını açmadığı halde Ulaştırma Bakanı uçulacak ülkeler sayısını hergün artırarak söylüyor. KKTC bile hemen postayı koydu. Bana sormadan planlama yapamazsınız diyor. Tamam istihdam ve turizm için bir hareketlilik gerekiyor ama ülkemizde hala hergün 900 civarında pozitif vaka oluyor. Biz bu rakamlara alıştık artık ve önemsemez olduk ama sorumlu ülkeler 50-60 vaka olsa bile hemen ciddi önlemler alıyor. Biz ise birdenbire normale döndük. Bu ciddiyetsizliğimiz, önemsemezliğimiz ve vurdumduymazlığımız başımıza çok iş açacağa benziyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Selçuk uzkan ~ 1 ay önce
İncebelli.cay bardaklarin da siyaset arayan CTP li insanları.kendi partisi.uyarsin.a normal oldu
Bilinçli davranıyorlar ~ 1 ay önce
Ve diyorlar ki adaya gelirsen 14 gün tedbiren alırım. Onu geçtim ben onay vermeden gelemezsin diyor. Ada diyorsunuz ama devlet olduğu tavrından belli.
Kiprıs ~ 1 ay önce
Tatil zor

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000