03 Mart 2021, Çarşamba 09:51:30

KKTC uçuşları için yeni NOTAM yayınlandı

KKTC Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Resmiye Canaltay, yeni bir NOTAM yayınlandığını açıkladı.
  • Buradaki sorun havalimanının hiç bir önlem almadan operasyona devam etmesi. Öyle bakkalarda ki gibi ateş ölçmekle olmaz. Çağdaş havalimanlarına bakın kaç para yatırdılar bu işlere. Ercan ne yaptı? Kolonya bile vermedi
  • daha bi kaç gün önce zaten kısıtlı olan uçuşları tam açmışlardı, şimdi yine kısıtladılar. muz cumhuriyetinde sorun şudur: "bir karar alınır çay / kahve içerken, resmi gazetede yayınlanır, ve kimse bunun sonrasını düşünmez". derken birisi çıkıp buna itiraz eder ve ilk aldıkları kararı tekrar kaldırırlar. kktc'de alışılmış şeyler... yukarıda bir arkadaş "profesyoneller yönetsin havalimanını" yazmış ama yanlış yazmış, doğrusu: "ülkeyi profesyoneller yönetsin" olacaktı :)
  • Bence bu havalimanına üç uçak bile fazla. Burası ya kapatılmalı ya da ızmanların yönettiği bir işletmeci şirkete devredilmeli. Böyle market gibi havalimanı mı olurmuş. Dünyada örneği yok
  • Kuzeyi sala,kibris Türk
  • Simdi tatile gidebiliyor muyuz gidemiyor muyuz anlamadim.
  • Bravo nihayet uyandınız

KKTC Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Resmiye Canaltay, yeni bir NOTAM yayınlandığını açıkladı.

Yeni NOTAM’a göre ülkeye gelen uçak sayısında kısıtlamaya gidildi, son 14 gün içerisinde İngiltere, Hollanda, Danimarka, Güney Afrika ve Brezilya’da bulunan kişilerin KKTC’ye girişler yasaklandı.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Resmiye Canaltay, Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı ile uyum içerisinde çalıştıklarını belirtti.

Canaltay, bu bakanlıklardan gelecek talepler doğrultusunda uçak kısıtlaması ile ilgili NOTAM yayınlamaya davam edeceklerini belirtti.

“Öğrenci olduğunu belgeleyemeyenler adaya alınmayacak, geri gönderilecek ya da hava yolu şirketleri tarafından uçağa alınmayacak” uyarısında bulunan Canaltay, devamla, “Bu konu hem halk sağlığı, hem ekonomi çerçevesinde ele alınmaya devam edilecek.

Ülkelerdeki vaka sayısına be trende göre 10 ve 14 gün karantina uygulaması devam edecek. Asla taviz verilmeyecek” ifadesini kullandı.

Canaltay hassas işbirliği için tüm Bayındırlık Ulaştırma, Milli Eğitim, Sağlık Bakanlığı ve havaalanı, ulaştırma ekiplerine teşekkür etti.

3 uçak gelecek 200 kişi sınırı olacak…

Bakan Canaltay, Covid-19 tedbirleri çerçevesinde karantina otellerinin kapasitesi göz önüne alındığında, KKTC’ye düzenlenecek uçak seferleri günde azami 3 uçuş ve her uçuşta en fazla 200'er kişi bulunacak şekilde düzenlediğini söyledi.

Buna göre bir gün içerisinde saat 22.00 ile ertesi gün saat 21.59 arasında en çok 3 adet yolculu tarifeli sefer gerçekleştirilebilecek.

Bakan Canaltay, karantina otellerinin kapasitelerinin arttırılması durumunda tarifeli seferlerin de arttırılacağını kaydetti.

Bazı ülkelerden gelişler yasaklandı…

Gündem Kıbrıs'ta yer alan habere göre; Son zamanlarda Covid-19 vaka sayılarının artması ve bazı ülkelerde virüsün mutasyona uğradığına dikkat çeken Canaltay, halk sağlığını korumak amacıyla bazı ülkelerden KKTC’ye gelişlerde kısıtlamaya gidildiğini söyledi.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Resmiye Canaltay yaptığı açıklamada virüsle mücadele kapsamında son 14 gün içerisinde İngiltere, Hollanda, Danimarka, Güney Afrika ve Brezilya’da bulunan kişileri ülkeye girişleri yasaklandığını ifade etti.

Bakan Canaltay söz konusu yasaktan muaf olacakları ise şöyle özetledi: Bu ülkelerde sadece KKTC vatandaşları, anne ve babası KKTC vatandaşı olan ancak başka bir ülkede doğan ve KKTC’de herhangi bir kaydı bulunmayan (pasaport, kimlik vs) kişilerin anne veya babasının KKTC kimlik kartı fotokopisini ve kendi doğum kayıt belgesini, eşler ise KKTC vatandaşı ile evli olduğuna daire evlilik belgesini sunmaması halinde, KKTC üniversitelerinde kayıtlı veya kayıt yaptıracak olan yüksek öğrenim öğrencileri ve daim ikametgahı KKTC'de olan ve bunu bir belge ile ispat eden kişilerin girişlerine izin verilecek.

Bakan Canaltay, söz konuşu şartlardan ülkeye gelenlerin ise 14 gün süre ile karantina kalacağını ekledi.

KKTC uçuşları için yeni NOTAM yayınlandı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Sorun ~ 3 yıl önce
Buradaki sorun havalimanının hiç bir önlem almadan operasyona devam etmesi. Öyle bakkalarda ki gibi ateş ölçmekle olmaz. Çağdaş havalimanlarına bakın kaç para yatırdılar bu işlere. Ercan ne yaptı? Kolonya bile vermedi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
muz cumhuriyeti ~ 3 yıl önce
daha bi kaç gün önce zaten kısıtlı olan uçuşları tam açmışlardı, şimdi yine kısıtladılar. muz cumhuriyetinde sorun şudur: "bir karar alınır çay / kahve içerken, resmi gazetede yayınlanır, ve kimse bunun sonrasını düşünmez". derken birisi çıkıp buna itiraz eder ve ilk aldıkları kararı tekrar kaldırırlar. kktc'de alışılmış şeyler... yukarıda bir arkadaş "profesyoneller yönetsin havalimanını" yazmış ama yanlış yazmış, doğrusu: "ülkeyi profesyoneller yönetsin" olacaktı :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kıbrıs ~ 3 yıl önce
Bence bu havalimanına üç uçak bile fazla. Burası ya kapatılmalı ya da ızmanların yönettiği bir işletmeci şirkete devredilmeli. Böyle market gibi havalimanı mı olurmuş. Dünyada örneği yok

Yanıtla

Kalan karakter 1000
S ~ 3 yıl önce
Kuzeyi sala,kibris Türk

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ona gore plan yapayim ~ 3 yıl önce
Simdi tatile gidebiliyor muyuz gidemiyor muyuz anlamadim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kktc ~ 3 yıl önce
Bravo nihayet uyandınız

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Karademır MİHAELA ~ 3 yıl önce
Inşallah Turkıye de tahliye uçuşlar olacak bızde evımıze dönebiliriz
Nefise ~ 3 yıl önce
Oğlum Doğu Akdeniz üniversitesinde online olacağı için artık ordan taşınacak eşyalarını toplamaya gidecek gazimağusaya bunları da düşünerek hareket edin çocuk dönecek hemen 14 gün değil de bari bu durumda olan öğrenciler için 10 gün olsun boşuna beklemesinler
Ercan ~ 3 yıl önce
Bu havalimanına günde 3 uçuş bile fazla. Allaha emanet
Aca ~ 3 yıl önce
Neye uyandigindan haberin bile yok.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000