09 Mart 2023, Perşembe 10:43:35

KITSAB'tan Kıbrıs Hava Yolları'na Tam Destek

Kıbrıs Türk Turizm ve Seyahat Acenteleri Birliği Başkanı Orhan Tolun, yerli iş insanlarının girişimiyle kurulan FLY KHY firmasının kurulmasını desteklediklerini söyledi. Tolun, “Girişimciler, devletin yapamadığını risk alarak yapıyor” dedi.
  • Freebird ülkeyi tanımıyor. Başına geleceklerden habersiz. Yahu bu ülkede inşaatçı havalimanı işletir kimse birşey sormaz. Sendika havayolu kapattırır kimse sormaz. Seninde başına gelecek olan aynı protestolar olacak. Bunlar Havaşı bile kapattırdı. Size gelecek baskı kktc vatandaşı pilot olmalı. Kktc vatandaşı km olmalı. Önüne gelen vip vs vs. Yol yakınken dönün bence
  • Freebird, KKTC'yi duyduğu gün pişman olacaktır. Bu da Türk vergi mükelleflerini tesvik yoluyla zengin gazino sahiplerini daha da zenginleştirmenin başka bir yoludur. Türkiye kendi havayollarına yardım etmeli TÜRKİYE UYANIN UYANIN.
  • Ne Arıklı’nın ne de Tolun’un hiç bir şeyden haberi olmadığı anlaşılıyor. THY’nin ECN’yi iç hat ilan etme yetkisi yok ki! Tıpkı benim benim KKTC’yi İçel’e bağlama yetkim olmadığı gibi. Biraz ağızı olan konuşuyor durumu söz konusu.
  • Sendikacılar sizi bekliyor haberiniz olsun. Biz ülkemizde havayolu ve handling şirketi yaşatmayız diye ant içmişler. Dikkat edin. Önce kthy sonra cas şimdi fhy.

Kıbrıs Türk Turizm ve Seyahat Acenteleri Birliği Başkanı Orhan Tolun, yerli iş insanlarının girişimiyle kurulan FLY KHY firmasının kurulmasını desteklediklerini söyledi. Tolun, “Girişimciler, devletin yapamadığını risk alarak yapıyor” dedi.

Kıbrıs Türk Turizm ve Seyahat Acenteleri Birliği (KITSAB) Başkanı Orhan Tolun, 13 Mart tarihinde lansmanı yapılacak olan FLY KHY firmasını Kıbrıs Postası’na değerlendirdi.

'YERLİ İŞ İNSANLARININ YATIRIMINI DESTEKLİYORUZ'

“Girişimciler, devletin yapamadığını risk alarak yapıyor.” diyen Tolun, yerli iş insanlarının yatırımını desteklediklerini açıkladı. “Keşke daha fazla havayolu şirketi kurulsa ve rekabet artsa.” diyen KITSAB Başkanı Tolun, kurulan firmanın tek bir uçakla haftada 12 sefer düzenleyeceğini ifade etti.

'ARIKLI'NIN HİÇBİR YERDEN HABERİ YOK'

Kıbrıs Postası’na yaptığı açıklamada Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı’ya da eleştirilerde bulunan Tolun, Arıklı’nın konuyla ilgili Cumhuriyet Meclisi’nde yaptığı konuşmayı hatırlattı; “Arıklı’nın hiçbir yerden haberi yok. Kurulan şirket, charter sefer düzenleyecek.' dedi.

'DEVLET YETKİLİLERİYLE DEFALARCA KONUŞTUK'

Devlet yetkilileriyle uçak biletlerinin ucuzlatılmasıyla ilgili defalarca konuştuklarını anlatan Tolun, Ercan-İngiltere arası uçak bileti fiyatının parasıyla Avrupa’da tatil yapılabileceğini söyledi.

“Bilet fiyatlarının ucuzlaması için Türk Hava Yolları’nın Ercan Havalimanı’nı iç hat kabul etmesi gerektiğini 10 yıldır söylüyoruz.” diyen Tolun, hükümetin turist getirmemek için elinden geleni yaptığını kaydetti, bilet fiyatlarının yüksek olduğunu yineledi.

KITSAB'tan Kıbrıs Hava Yolları'na Tam Destek

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Freebird ~ 12 ay önce
Freebird ülkeyi tanımıyor. Başına geleceklerden habersiz. Yahu bu ülkede inşaatçı havalimanı işletir kimse birşey sormaz. Sendika havayolu kapattırır kimse sormaz. Seninde başına gelecek olan aynı protestolar olacak. Bunlar Havaşı bile kapattırdı. Size gelecek baskı kktc vatandaşı pilot olmalı. Kktc vatandaşı km olmalı. Önüne gelen vip vs vs. Yol yakınken dönün bence

Yanıtla

Kalan karakter 1000
CYPRIOT ~ 12 ay önce
Freebird, KKTC'yi duyduğu gün pişman olacaktır. Bu da Türk vergi mükelleflerini tesvik yoluyla zengin gazino sahiplerini daha da zenginleştirmenin başka bir yoludur. Türkiye kendi havayollarına yardım etmeli TÜRKİYE UYANIN UYANIN.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tolun ~ 12 ay önce
Ne Arıklı’nın ne de Tolun’un hiç bir şeyden haberi olmadığı anlaşılıyor. THY’nin ECN’yi iç hat ilan etme yetkisi yok ki! Tıpkı benim benim KKTC’yi İçel’e bağlama yetkim olmadığı gibi. Biraz ağızı olan konuşuyor durumu söz konusu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sendikacılar ~ 12 ay önce
Sendikacılar sizi bekliyor haberiniz olsun. Biz ülkemizde havayolu ve handling şirketi yaşatmayız diye ant içmişler. Dikkat edin. Önce kthy sonra cas şimdi fhy.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
EYVAH ~ 12 ay önce
Yazık olacak FREEBIRD de sonu KTHY gibi olacak.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000