20 Mayıs 2011, Cuma 08:25:53

"KİMSENİN UÇMADIĞI YERLERE UÇUYORUZ"

Ankara merkezli havayolu Anadolu Jet, Anadolu Turizm İşletmecileri Derneği’ni ziyaret etti...
  • yalancının?????
  • 1- Neden İstanbul’dan Borajet’e ait ATR-72 uçaklarıyla direkt seferler yapılan Çanakkale, Uşak,Isparta, Tokat illerinden sadece en yüksek dolulukla uçulan Tokat, Ankara aktarmalı hale getirildi? 2- Neden Tokat’a komşu iki ilin (Sivas ve Amasya) uçakları neredeyse yarı dolu, yarı boş uçtuğu halde ek uçuşlar tahsis edilirken Tokat uçuşları adeta budandı? 3- Neden Tokat uçak bileti fiyatları; Tokatla aynı mesafede olan komşu illere göre aynı tarihler itibariyle neredeyse iki katı? 4- Neden zaten İstanbul’dan da diğer illere aktarma yapılıyorken, yeni uygulama ile Ankara’dan diğer illere aktarma alıp verileceği yeni bir hizmetmiş gibi sunuluyor?

Ankara merkezli havayolu Anadolu Jet, Anadolu Turizm İşletmecileri Derneği’ni ziyaret etti. Anadolu’nun neredeyse tüm şehirlerinde özel bir çalışma başlatan ekip, Anadolu insanının seyahat alışkanlıklarını ve ihtiyaçlarını bire bir gözlemleme yoluyla havayolu ulaşımını teşvik etmeyi hedefliyor.

Havaalanının, bir şehrin kaderini değiştirebilecek kadar önemli olduğunu belirten Anadolu Jet pazarlama ekibinden Merve Doğru, Tülin Karaman ve Emre Suer, “Her şehrin havayolu ulaşımına bakışını gözlemliyoruz. Göç verdiği ya da aldığı şehirlerle hatta ülkelerle bağını irdeliyoruz. Yerel yönetimlere ve yerel basına, her hava limanının milli bir sermaye olduğunu, bulunduğu bölgenin tanıtımı ve kalkınması adına nasıl bir stratejik değer taşıdığını konuşuyoruz” dedi.

İtici güç

Anadolu’daki her bir havaalanının kültür ve turizm odağında bacasız bir fabrika olduğuna ve işlerliğinin artırılması konusunda herkese bir görev düştüğüne değinen Emre Suer, Anadolu Jet’in, Anadolu’nun hızla kalkınmasındaki itici güç olduğunu ve bu gücünün her geçen gün daha da arttığını söyledi.

Anadolu Jet’in kuruluş amacını ve vizyonunu hatırlatan Tülin Karaman da, “Tam üç yıl önce, Anadolu’nun jeti olma hedefiyle yola çıktık. Anadolu’da hiçbir havayolunun uçmadığı yerlere biz uçuyoruz. Çünkü biz havayolu ulaşımının, Anadolu’nun daha hızlı kalkınması demek olduğunu biliyoruz. Yerel yönetimin gücüne, yerel basının önemine, yerel bilginin değerine inanıyoruz” diye konuştu.

Çalışmalar sonuç odaklı

Anadolu’da 59 ili temsil eden ATİD’in Başkanı Seçim Aydın, Emre Suer ve Tülin Karaman ile yaptığı görüşmeler sonucunda ekibin çalışmalarını “sonuç odaklı ve tam da olması gereken bir içerikte” ve uyum içinde yürütebilecekleri projelere esas olacak bir faaliyet olarak değerlendirdi. Aydın, “Anadolu jetin ulaşmadığı illerde de ulaşım tercihlerinin ve ihtiyaçlarının yeniden düzenlenmesi yerel turizm işletmelerinin önemini de ön plana çıkaracaktır” dedi.

Hürriyet

"KİMSENİN UÇMADIĞI YERLERE UÇUYORUZ"

Yorumlar

Misafir ~ 13 yıl önce
yalancının?????

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
1- Neden İstanbul’dan Borajet’e ait ATR-72 uçaklarıyla direkt seferler yapılan Çanakkale, Uşak,Isparta, Tokat illerinden sadece en yüksek dolulukla uçulan Tokat, Ankara aktarmalı hale getirildi? 2- Neden Tokat’a komşu iki ilin (Sivas ve Amasya) uçakları neredeyse yarı dolu, yarı boş uçtuğu halde ek uçuşlar tahsis edilirken Tokat uçuşları adeta budandı? 3- Neden Tokat uçak bileti fiyatları; Tokatla aynı mesafede olan komşu illere göre aynı tarihler itibariyle neredeyse iki katı? 4- Neden zaten İstanbul’dan da diğer illere aktarma yapılıyorken, yeni uygulama ile Ankara’dan diğer illere aktarma alıp verileceği yeni bir hizmetmiş gibi sunuluyor?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000