29 Mart 2021, Pazartesi 12:18:42

Kimlikle seyahat 1 Nisan'da başlıyor

Dışişleri Bakanlığı, Türkiye ile Azerbaycan arasında 'Kimlikle Seyahat Protokolünün' iç onay sürecinin tamamlandığını ve protokolün 1 Nisan'dan itibaren yürürlüğe gireceğini duyurdu.
  • Gidip gelenlerden PCR istensin de nasil giderlerse gitsinler. Netice bize patliyor.
  • Siz nasil bir dunyada yasiyorsunuz ki. Pandemiden dolayi vizeli pasaportlu seyahat imkani bile yok ne kimligi! Bir yildir hep evdeyiz.
  • Çok geç kalınmış nedeni bizim ülkemizdeki zayif işe yaramaz brokrasi Üzgünüm
  • İyi güzel de aleyhimize ne varsa yapan,teröristlere ve hainlere destek veren avrupalı buraya günü geçmiş dahi olsa kimlikle gelebiliyor,9 ay çıkmadan kalıp,vergisiz ev,arsa alabiliyor biz niye oralara kimlikle gidemiyoruz,gayrimenkul alamıyoruz? Hani ülkemiz büyümüş,gelişmiş, zenginleşmişti,kimseye ihtiyacı yoktu,herkes bize gıpta ediyordu,kıskanıyordu ne oldu?

Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Türkiye ile Azerbaycan arasında 'Kimlikle Seyahat Protokolünün' onay sürecinin tamamlandığı ve 1 Nisan'dan itibaren iki ülke arasında kimlikle seyahat edilebileceği belirtildi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, "10 Aralık 2020 tarihinde Bakü'de imzalanan Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Azerbaycan Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Kimlikle Seyahat Protokolü’nün iç onay süreci her iki ülke bakımından sonuçlanmıştır" ifadesi kullanıldı.

Söz konusu protokolün 1 Nisan 2021'de yürürlüğe gireceği belirtilen açıklamada, iki ülke vatandaşlarının Azerbaycan-Türkiye arasındaki doğrudan seyahatlerini pasaporta ihtiyaç duymadan yalnızca yeni tip kimlik kartlarını ibraz ederek yapabileceği kaydedildi.

Açıklamada ayrıca "Can Azerbaycan’la 1 Nisan 2021 tarihi itibarıyla hayata geçecek yeni düzenleme, ülkelerimiz arasındaki 'İki devlet, tek millet' söyleminde ifade bulan güçlü kardeşlik bağlarını daha da pekiştirecektir" değerlendirmesi yapıldı.

Kimlikle seyahat 1 Nisan'da başlıyor

Facebook Yorum

Yorumlar

Belge ~ 3 yıl önce
Gidip gelenlerden PCR istensin de nasil giderlerse gitsinler. Netice bize patliyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Covid ~ 3 yıl önce
Siz nasil bir dunyada yasiyorsunuz ki. Pandemiden dolayi vizeli pasaportlu seyahat imkani bile yok ne kimligi! Bir yildir hep evdeyiz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
3.dünya ülkesi vatandaşı ~ 3 yıl önce
Çok geç kalınmış nedeni bizim ülkemizdeki zayif işe yaramaz brokrasi Üzgünüm

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kimlik ~ 3 yıl önce
İyi güzel de aleyhimize ne varsa yapan,teröristlere ve hainlere destek veren avrupalı buraya günü geçmiş dahi olsa kimlikle gelebiliyor,9 ay çıkmadan kalıp,vergisiz ev,arsa alabiliyor biz niye oralara kimlikle gidemiyoruz,gayrimenkul alamıyoruz? Hani ülkemiz büyümüş,gelişmiş, zenginleşmişti,kimseye ihtiyacı yoktu,herkes bize gıpta ediyordu,kıskanıyordu ne oldu?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000